Толкова малък,а иска да сяда???

  • 575
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Мишо е на 4 месеца вече,а от няколко дни когато го държа в мен полулегнал така облегнат на мен и той изправя целия си торс надига се до седнало положение,давам му да ми хване по един пръст обаче не се дърпа за тях,а направо си се надига и то доста лесно ми се струва.. Thinking.Обаче аз го оставям не го насърчавам и той пак пада назад,обаче пак се изправя след това.С една дума виждам го че иска да седи СЕДНАЛ,да ама не е ли доста раничко стрех ме е още да го оставям в такова положение.То вярно че детето само си показва кога за какво е готово,ама едва навършил 4-ти месец да седи...??????Вашите дечица правят ли ги тези работи толкова мънички,и въобще вие какво ще ме посъветвате??? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Моето бебе е още по-малко от бебе Мишо, но също се надига! Все още не до седнало положение, но започва да проявява интерес към седенето! Аз не мисля да и давам да сяда преди да е станала поне на 5.5 месеца! Нали си го водила на ортопед? Той не ти ли каза какво да правиш като започне да иска да седи???

# 2
  • София
  • Мнения: 39 717
да, когато Дияна ме хващаше за пръстите правеше опити да се надига, но това не значи, че трябва да седи. В количката я слагах полулегнала, седеше едва след 7ми1 месец.

# 3
  • Мнения: 7 430
Според мен е още миничък за да го слагаш седнал - изчакай поне месец, месец и нещо  smile3521
Нашия и той правеше опити и понякога съм го оставяла в мен за няколко минути, но не повече....още е много крехък   newsm46 аз все още не го оставям дълго време така  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 3 046
Много време ще мине от първото надигане докато започне наистина да седи. Не е сега времето да го подпираш с възглавници, но може да вдигнеш количката в полулегнало положение, също шезлонга или каквото още ползвате. Той е открил света около себе си, не само по тавана и иска да го разглежда. Засега, обаче може да правите само гимнастика - вдигай го и го спускай за ръчички, и то не до напълно седнало положение, но не го оставяй дълго - кръстчето не е укрепнало още. И моя Мишо горе-долу от тази (вашата) възраст си надига главата, но чак сега (7м) започна да си седи стабилно на дупето. След шестия месец го сладах седнал - тай падаше настрани или напред и накрая се научи да се задържа седнал. За вас засега - полулегнали и то още в следлащите 2-3 месеца.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 767
И ние се надигаме да сядаме,вече в чудо съм се видяла с малката!Ама не само,че не иска да лежи-надига се да сяда като е в кошницата!! ShockedИ като лежи облегната на мен пак се надига-иска да си е напълно седнала,не полулегнала...какво да я правя не знам!Уж не трябва да я оставям да седи,ама се сърди,плаче...

# 6
  • Мнения: 46 434
Ами нека си се надигат, аз на София не съм й обръщала внимание, надига се, надига се и спре, не бих я сложила да седне, чак след 5.5 месеца я поставях за около 5-10 мин. на ден.

# 7
  • София
  • Мнения: 888
Мишо е на 4 месеца вече,а от няколко дни когато го държа в мен полулегнал така облегнат на мен и той изправя целия си торс надига се до седнало положение,давам му да ми хване по един пръст обаче не се дърпа за тях,а направо си се надига и то доста лесно ми се струва.. Thinking.Обаче аз го оставям не го насърчавам и той пак пада назад,обаче пак се изправя след това.С една дума виждам го че иска да седи СЕДНАЛ,да ама не е ли доста раничко стрех ме е още да го оставям в такова положение.То вярно че детето само си показва кога за какво е готово,ама едва навършил 4-ти месец да седи...??????Вашите дечица правят ли ги тези работи толкова мънички,и въобще вие какво ще ме посъветвате??? newsm78
Ние отдавна се надигаме. Слагам я в количката в полулегнало положение. Засега не я насърчавам да се изправя и не й помагам за това, но не  я  карам  и да не го прави. НЕка да си се изправя щом иска:)

# 8
  • Мнения: 6 472
Раничко му е да сяда, но ако имате шезлонг може да го повдигнеш леееекичко и да не е съвсем легнало:) Същото важи и за количката Grinning

# 9
  • Мнения: 436
Здравей,
Това е много добре че е започнал малкия да се надига и да се опитва да сяда. Някои деца почват по рано някои по късно. Няма правила кога ще стане.
Остави го да се надига колкото си иска. Така ще се научи да седне самичък. Вредно е да се слагат от майките бебетата седнали само защото са станали вече на 6 или 7 месеца. Де се обграждат с дюшечета или възглавници , че като паднат да не ги боли. Бебетата не могат да пазят равновесие в началото.
Едно бебе е готово да седи когато самичко може да седне от легнало положение или от на 4 крака позиция.

# 10
  • Мнения: 3 562
Остави го да си прави гимнастиката човека, а със седенето изчакай поне още месец  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 2 157
И наша Ива от рано се надигаше - по цял ден правеше "коремни преси" Grinning! Но на вашата възраст я слагах на 45 градуса надигната, а чак на 6 месеца - да седи.
Не бързай, нека заякне детенцето Grinning!

# 12
  • Мнения: 317
наше Пеше го оставяхме седнал от началото на пети месец. за няколко минути само
сега почти месец по-късно се заседява за дълго време и рядко се катурва в страни
а и не съм го заграждала с възглавници или каквото и да е
той така майсторски се катурва, а и леглото е меко

Общи условия

Активация на акаунт