Каква печка да избера?

  • 1 978
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 782
Въпросът ми е за каква печка да си дадем парите?  newsm78 Дали да бъде от тези новите, които са за вграждане или съвсем обикновена печка? Rolling Eyes Това,което искам е да бъде с газов и на ток котлон?
Ако може да ми помогнете. ooooh! Значи ние няма да я държим в самата кухня, готвим на терасата и затова според мен няма смисъл да даваме пари за скъпи печки, които освен за вграждане не знам какъв друг плюс имат.

# 1
  • Мнения: 463
Искам да Ви попитам има ли на пазара самопочистващи се печки и как е организирана тази функция. Имам информация за американските печки и се чудя дали самопочистването е по същия начин.

# 2
  • Мнения: 8 999
Ти сама си си отговорила на въпроса. Има печки с керамичен плот /котлони/, които не са за вграждане, но не съм виждала комбинирани - хем с керамични котлони, хем и с котлони на газ. Честно казано, след като вече съм ползвала стъклокерамичен плот, никога не бих се върнала към обикновените котлони, дори и заради съчетанието им с газови. Хамалогията около поддръжката на черните котлони ми се вижда безсмислена при положение, че човек може да си го спести.
А газ вкъщи не бих си сложила.

# 3
  • Мнения: 1 632
Има такава комбинирана печка,но сега това беше на 1-то което попаднах
http://appliances.market.dir.bg/zoom.php?xoffer=09027288&sho … d=18&cat=3293
Гледай да е клас А,фурната да е свентилатор най-малкото.Всъщност ти прецени какво искаш като функции.

# 4
  • Мнения: 3 782
Благодаря ви. Снощи пуснах темата,но не можах да видя дали някой ми е отговорил. Ами знам,че трябва да е наистина Клас А, добре наистина да има и вентилатор. Но наистина се чудя, а за газта, не знам на годиника ми в тях готвят с газ и ми се струва,че излиза по-евтино. Знам ли.
Ето тези котлони видях http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09001525, този също http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09000103
Като марки какво може да ми предложите. Thinking

# 5
  • Мнения: 3 770
Аз ти намерих това :
http://www.gorenje.bg/1262?aid=2524
Брат ми имат такъв иноксов котлон и от него знам,че не е лесен за чистене.Вземи си стъклокерамика - много лесно се подържа  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 210
baibibi и диди 69 хубаво са ти обяснили за поддръжката на керамичните котлони - наистина е по-лесно с тях. Другото, което аз мога да споделя е, че тези котлони нагряват изключително бързо, но също така са икономични - достигат определена максимална температура, изключват се, после пак нагряват до желаната степен... уф, че тъпо го обясних, дано си разбрала какво имам предвид! Та от тази гледна точка аз лично не бих си слагала газ...
По другия въпрос дали да е за вграждане или свободностояща - тук вече самичка трябва да решиш. По принцип има доста промоции на котлони и фурни за вграждане, които ми се виждат изгодни, но това значи да поръчваш шкаф; ако пък вземеш свободностояща - направо я слагаш на мястото й и я пускаш в употреба Simple Smile Но това вече ти ще прецениш  Peace

# 7
  • Мнения: 3 782
Диди благодаря ти Hug, но не виждам цени, сега като се разрових видях тази печка и сякаш ми допадна Thinking http://www.gorenje.bg/1255?aid=11996 Добре,че не ми трябва спешно,за да поумувам повече...
Вени***, това за нагряването не го знаех, аз затова исках един поне с газ,защото ми се струва икономично.  Лично на мен тези за вграждане ми изглеждат по-красиви,но пък има печки който са инокс цвят и те също са хубави. Много е тъпо да се движим първо от това,кое е модерно и едва след това кое ще е по-удобно ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 210
Нагряват страшно бързо, ani_4ka! Една огромна тенджера с вода завира за норматив  Laughing Лятото, когато започне профилактиката и спрат топлата вода съм го изпробвала милион пъти!  Mr. Green В родителите ми има газ, а аз съм с керамични котлони - имам опит и с двете, но керамиката е по-удобна за мен!
Амиии права си за модерното и удобното... Аз лично бих се спряла на тези, които са за вграждане. Това всъщност направих преди четири години. Сега ми скимна да правим сериозни промени в кухнята и да вдигна фурната на по-високо ниво - ако не беше самостоятелно тяло щеше да ми се наложи да купувам нови уреди и мъжа ми съвсем щеше да се откаже от ремонт!  Crossing Arms Преди две години пък свекито без да иска изпусна тенджерата под налягане върху плота и той стана на сол!!! Оказа се, че ще ни излезе по-евтино да си купим нов плот, отколкото да поръчваме стъкло за счупения... Я си представи да беше цяла печка!

# 9
  • Мнения: 3 770
 ani_4ka , аз после го видях този котлон и е скъп - към 700 лв , а печката за която ти е дала линк  ивка-щастливка е към 1000 лв и не е за вграждане.Така че трябва да прецените какви средства може да отделите и съответно към коя марка ще се насочите - има си и скъпи и евтини такива , но това е въпрос на личен избор и възможности.Аз лично предпочитам да дам малко повече пари ,но да получа нещо по-качествено.Макар , че и тук няма гаранция , но все пак при по-скъпите марки уредите дефектират по-рядко. Моите уреди са Аристон и съм много доволна от тях.За 7 години откакто ги имам не са се развалили нито веднъж,но и пък нямат нищо общо с уредите,които продават тук по магазините,защото дойдоха заедно с кухнята от Италия.Като влезна в Техномаркет само дето няма уреди сглобени и в Нубия  Joy , изобщо всичко друго но не и оригинална сглобка.  Sad

# 10
  • Мнения: 3 782
Сигурна съм,че тези керамичните плотове са изключително лесни за поддържане. Но определено фактът,че загряват по-бързо ме спечелва, а искаш да кажеш,че когато достигне определена температура спира да нагрява ли?
Това което се е случило с плота е много неприятно.
Ами в крайна сметка, ако решим да си вземем такава за вграждане, то няма да ми трябват с четири котлона, защото ще гледаме да се вместим до 1000 лв.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 210
Да, точно така! Например съм включила котлона на 9-та степен - почва да нагрява, вижда се как става червен Simple Smile и явно като си нагрее до определената температура се изключва, после пак се включва и така...
Между другото, котлоните ми са четворка - ако трябваше сега да купувам, щях да взема двойка! Ако не готвите много ястия наведнъж мисля, че с и два котлона ще си доволна!

# 12
  • Мнения: 3 770
Правилно си разбрала - спират да нагряват.  Simple Smile Щом можете хич не го мисли тогава , взимай си стъклокерамичен!  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 770
Да, точно така! Например съм включила котлона на 9-та степен - почва да нагрява, вижда се как става червен Simple Smile и явно като си нагрее до определената температура се изключва, после пак се включва и така...
Между другото, котлоните ми са четворка - ако трябваше сега да купувам, щях да взема двойка! Ако не готвите много ястия наведнъж мисля, че с и два котлона ще си доволна!

Съгласна съм - и аз съм с четворка , но ако купувам сега ще е двойка.

# 14
  • Мнения: 3 782
Благодаря ви момичета Hug, наистина. Hug
Значи най-вероятно ще е стъклокерамичен, и с два котлона. Забравям газта.
Уф, дано скоро да мога да се похваля тук и в този подфорум.... абе до месец някъде. Peace

Общи условия

Активация на акаунт