Св. Константин и Елена

  • 1 384
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,
В петък е св. Константин и Елена и мъжът ми има имен ден. Естествено ще празнуваме вкъщи и трябва да измисля менюто - ще бъдем 8 души. Затова събирам идеи, че то не остана много време до тогава  Simple Smile
Благодаря ви предварително! Sunglasses

# 1
Напиши, ако обичаш към какви продукти се ориентираш горе-долу. Какъв тип месо предпочиташ - риба, пиле, свинско, телешко.
Добре е да направиш 2-3 салати и някакви хапки като ордьовър. За второ ще ти напиша като ми кажеш какво предпочикаш. За десерт ти предлагам да е или сладолед или от готовите мусове, които се разбиват със студено прясно мляко-. Слагаш на дъното на купички бишкоти, напръскани с ром и кафе и отгоре слагаш по малко от различни мусове. Украсяваш с ядки и стърготини от кокос. Много е лесно.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами предпочитам пилешко, но може и нещо с кайма.  Simple Smile И аз вечра си мислих за десерт да направя мелбички  Simple Smile Ще взема 2 вида сладолед, плодове каквито има на пазара и малко бадеми и лешници - смятам, че ще стане вкусно Sunglasses
Мислех също така за предястие /или за салата/ да направя пържени тиквички с кисело мляко.

# 3
  • Мнения: 672
Цитат на: jutoo
Здравейте,
В петък е св. Константин и Елена и мъжът ми има имен ден. Естествено ще празнуваме вкъщи и трябва да измисля менюто - ще бъдем 8 души. Затова събирам идеи, че то не остана много време до тогава  Simple Smile
Благодаря ви предварително! Sunglasses



пилешки бонфиленца-с/д бр на гостите
заквасена сметана -1бр
топено сирене50-100гр
черен пиер,сол,лимонов сок

Всичко това се мята в глинен гювеч.20-30мин на силлна фурна, след това на мин докато дойдат гостите.През това трудно:) за печене време можеш да подготвиш всичко останало за вечерта.За гарнитура може да се сервира ориз или пържени картофки!

Общи условия

Активация на акаунт