Колко зъба трябва да има дете на 1,2

  • 25 798
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Здравейте отново,
Знам че е много индувидуално, но мен по-скоро ме интересува колко е крайния брой които имат децата до 2год.
Ние сме на 1,2 и засега имаме 16зъба, което си мисля че е доста  Rolling Eyes
 Още колко да очаквам?Имаме отпред горе и долу по 6 и отзат (мисля 4е 6 се води) отгоре и отдолу от ляво и дясно по 1бр.Стават 16бр.
До 2год колко трябва да станат  newsm78
благодаря

# 1
  • Мнения: 9 814
Стоматолозите изчисляват броя на зъбите на детето по формулата: възрастта в месеци минус 6 т.е. на 7 месеца - един зъб, на 8 - два, на 9 - три и т.н. Към края на първата си година детето би трябвало да има от 6 до 8 зъбки, да започва да пробива горният кътник. 20 млечни зъба следва да се наброяват след навършване на 2-та година.

# 2
  • Мнения: 1 008
Стоматолозите изчисляват броя на зъбите на детето по формулата: възрастта в месеци минус 6 т.е. на 7 месеца - един зъб, на 8 - два, на 9 - три и т.н. Към края на първата си година детето би трябвало да има от 6 до 8 зъбки, да започва да пробива горният кътник. 20 млечни зъба следва да се наброяват след навършване на 2-та година.
Точно така.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 014
Мда...ма моя сега му никнат 2 кътника, а другите още ги няма...според педиатърката ни, било нормално до към 3 годинки да излязат и те....

Има деца на по година и нещо без ни един зъб, други, които вече имат пълния набор....

Тебе какво те притеснява?

# 4
  • Мнения: X
И аз знам, че са общо 20, но Мартин е изключение от горепосочената формула. Има само 5 зъбчета.

# 5
  • Мнения: 6 441
Строго индивидуално си е за всяко дете.
Все едно да питаме кога трябва да му изникне първото зъбче Simple Smile

# 6
  • Мнения: 230
Нищо не ме притеснява   Shocked
а мисля че съм написала какво точно ме интересува във самия въпрос  Rolling Eyes

Знам че е много индувидуално, но мен по-скоро ме интересува колко е крайния брой които имат децата до 2год.
 Още колко да очаквам?До 2год колко трябва да станат  newsm78
благодаря

по ясно от това  newsm78
благодаря за отгоеворите   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 44 014
Тогава оправи заглавието Wink
20 са млечните Simple Smile но при някои не до 2, а до 3 никнат.....при не малко всъщност.


А за притеснението...ми има хора, които се притесняват, за това питам...например, когато детето на година и полувина няма ни един зъб и с притесняват родителите.....нещо такова...но пък вие си имате....Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 44 014
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/120/51/

тук има табличка как никнат по месеци в идеалния случай Wink

# 9
  • Мнения: 668
Ами колкото толкова  Simple SmileЕдни имат по 10,други нямат и един.Моето е на толкова,а има 3 зъбчета,не ме притеснява.Никой не е останал без зъбчета

# 10
  • Мнения: 46 488
Казали са ти вече, още 4 остават  Simple Smile
Дъщеря ми беше като твоето дете с много зъби, но няма нищо притеснително, всяко дете е индивидуално. На 1 г. и 11 м. излезе последния, но не закръгли на 20, а има 21 зъба, един резец повече  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 174
Стоматолозите изчисляват броя на зъбите на детето по формулата: възрастта в месеци минус 6 т.е. на 7 месеца - един зъб, на 8 - два, на 9 - три и т.н. Към края на първата си година детето би трябвало да има от 6 до 8 зъбки, да започва да пробива горният кътник. 20 млечни зъба следва да се наброяват след навършване на 2-та година.

Това не го знаех! Simple Smile Благодаря!

Точно при навършване на 1,2г. дъщеря ми нямаше нито един зъб. И само 10 дни по-късно избиха два горни, въпреки че чакахме поява първо отдолу.
Утре навършваме годинка и три месеца и сме с 3 зъба и 4-ти на границата да се покаже. Simple Smile

# 12
  • софия
  • Мнения: 636
Млечните заби са 20. Дъщеря ми е на 1 година и 5 месеца и от три седмици има всички зъби - 20 на брой. Първият поникна на 4м. Всичко е индивидуално. Ако след 2,5г. няма всички зъби - посетете стоматолог.

# 13
  • Мнения: 230
благодаря на всички   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 695
Стоматолозите изчисляват броя на зъбите на детето по формулата: възрастта в месеци минус 6 т.е. на 7 месеца - един зъб, на 8 - два, на 9 - три и т.н. Към края на първата си година детето би трябвало да има от 6 до 8 зъбки, да започва да пробива горният кътник. 20 млечни зъба следва да се наброяват след навършване на 2-та година.
Много интересна сметка, мерси!   bouquet
Моето е почти 16 месеца с почти 10 зъба, т.е. отговаря по тези изчисления. Peace

Общи условия

Активация на акаунт