Кога празнува?

  • 5 089
  • 22
  •   1
Отговори
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Знаете ли кога има имен ден Нелина?

# 1
  • Мнения: 1 008
Май никога, но ако държиш Нелина да има имен ден- най-логично е 6.12. Никулден.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
И аз не съм чувала да имат имен ден  newsm78, но межа и да има.Виж в някой православен календар.А и други ще се включат  Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Ще следя темата. И мен ме вълнува това, защото и аз си имам една Нелина. Но досега където и да съм гледала и търсила, никъде не съм срещала имен ден за точно това име.

# 4
  • Мнения: 6 274
Според някои календари - на 07 Юли . Тогава празнуват Недялка , Недялко и Нели . А Нелина , всъщност е производно на Нели , нали ?

# 5
  • Мнения: 27 524
Нелина няма ИД. Нели също. Но все пак Нелитата празнуват (уж) на Никулден  Peace
Певицата Нелина е Нели Николова, аз също съм Нели Николова и покрай нея всичко живо взе да ми честити ИД, пък аз никога не съм го празнувала  Crazy Но е на 6-ти декемри, да.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Според някои календари - на 07 Юли . Тогава празнуват Недялка , Недялко и Нели . А Нелина , всъщност е производно на Нели , нали ?
Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
Недялко и Недялка нямат нищо общо с Нели и в Църковните календари името Нели не фигурира  Wink

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Недялко и Недялка нямат нищо общо с Нели и в Църковните календари името Нели не фигурира  Wink
Когато ти нямаш имен ден и си кръстен на някой с имен ден , празнуваш на имения ден на този на който си кръстен.Или с други думи ако си кръстен на баба си Недялка , Нели ,ще празнуваш на 7 юли на Недялкин ден.

# 9
  • у нас
  • Мнения: 5 696
там е работата, че някъде бях чела, че Нелина има имен ден на Никулден. Но просто не виждам логиката, няма нищо общо с името Николай. А за 07 юли и аз го гледах в календара. Но понеже знам, че има доста мами тук, които имат деца с такова име и исках да чуя и тяхното мнение.

# 10
  • Мнения: 1 197
Аз съм Нели-съответно нямам имен ден,но от малка родителите ми ми праззнуват мнимият имен ден на Никул ден,просто,защото съм кристена на дядо ми,който има тогава.
Както и  vaz е казала

# 11
  • Мнения: 523
Или на 7 юли , или на 6 декември .

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен няма имен ден

# 13
  • Мнения: 1 243
Не съм чувала Нелина да имат имен ден.

# 14
  • Мнения: 315
Не знам, но може би на Никулден.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт