Kредит и заем - Питанка!

  • 621
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Знаете ли дали има кредити, които да се отпускат на майки, които са в майчинство.
Ситуацията е следната: Искам да изтегля около 1000 лв, които не са предназначени за отглеждане на дете (знам, че отпускат такъв). Трябват ми за изготвяне на жилищен проект, а жилищните кредити пък са големи, не ми трябва такъв. Въпросът се свежда до: Мога ли да тегля потребителски кредит, докато съм в майчинство?

# 1
  • Мнения: 4 965
Принципно, не.
Но не знам как стои въпроса с 90-те %.
Майчинството не се отчита като доход и ако не си редовен платец, банката няма как да ти го удържи. Т.е. не се сещам за банка, която да се навие да даде 1000 лв. "просто така".
Не може ли някой друг /съпруг, приятел, родител/ да го изтегли, а ти да му даваш парите по вноските - ако ти има доверие...
Всъщност, защо не подадеш документи за "проучване" - процедурата става за 1 ч., когато е за по-малка сума.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Има и един друг момент обаче и
според мен в такива ситуации банката
би отпуснала кредит. Ако например преди
да излезнеш в майчинство доходът ти е бил
500-600 лв, мисля, че за 1000 лева проблем
няма да има, но трябва да се консултираш с
банков служител.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 825
Сещам се за варианта кредитна карта. На мен ПИБ ми издаде дори две, без да съм доказвала изобщо някакъв доход.

# 4
  • Мнения: 1 897
Майчинството не се отчита като доход и ако не си редовен платец, банката няма как да ти го удържи.
Peace
Точно това е причината банките да не отпускат кредити с доход само майчинство.
Би могла да изтеглиш такъв кредит, ако съпругът или приятелят ти стане съкредитоискател и се отчетат и неговите доходи, или представиш и други доходи- от граждански договори или наеми например.

Общи условия

Активация на акаунт