За детските очила

  • 589
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 324
На дъщеря ми й установиха далекогледство +0.75. Препоръчайте ми, моля, оптика. Приемам всякакви съвети за стъкла, рамки...
Някой има ли впечатления за KID OPTICS? http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=4320

# 1
Здравей, дъщеря ми (5,5 г.) носи очила, закупени в тази оптика (от магазина на Мария Луиза). Впечатленията ми са добри, намерихме рамки, които да й отиват (търсенето беше дълго, не й отиваха стандартно предлаганите в другите оптики елипсовидни рамки). Оптиката е на два етажа, вторият е само с детски рамки. Изборът на рамки е приличен, цени - всякакви. Стъклата поискахме да са най-добрите възможни. По-късно, случайно посещавайки друга оптика, хората потвърдиха че да, стъклата са прекрасни. За съжаление са пластмасови(препоръчително за тази възраст) и се драскат, но това е неизбежно. Проблемите с очилата са силиконовите неща, които се опират в носа и се прокъсват с времето, но се сменят лесно, намират се навсякъде и не са скъпи. Също и дръжките са длъжки, даже след корекция. Но пък почти всички очила, които сме мерили (във всички оптики) бяха с дълги за нас дръжки.
Определено ще отидем пак там, ако се наложи да сменяме стъкла или да търсим нови очила.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 324
Благодаря ти.
Аз, обаче започвам да се чудя, дали въобще да й слагам очила.
"Има много случаи на т.нар. нормално далекогледство. То не надвишава 2,5-3 диоптъра и когато детето няма други оплаквания, се изживява с възрастта. При тези случаи е все едно дали то ще ходи с очила. Затова е по-добре да не мъчите малчугана с тях."
Това от тук: http://www.standartnews.com/archive/2005/05/25/health/s4445_6.htm
Водих я в Медицински Център за зрение - Акад. К. Пашев при д-р Цонев. С нормални зеници апарата отчете +0,25, с разширени +0,75 диоптъра. Миналата година лекари от същия този център преглеждаха децата в детската и не установиха проблем при дъщеря ми.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз, обаче започвам да се чудя, дали въобще да й слагам очила.
[
И аз това се запитах, когато прочетох за диоптъра и. Дъщеря ми носи очила от 3 годишна, но имаше много по- висок диоптър и едното и оченце кривеше. Ако нямате друг проблем и оплаквания не е наложително да я тормозите с очила, мое мнение.
Защо не се консултирате с още един лекар? За мен е повече от задължително. Аз като малка съм си патила и съм наплашена от псевдоспециалисти.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 324
Защото така рече доктора. Заведох я, защото мига учестено и казва, че нещо й пречи в оченцата. Лекарят смята, че е от диоптъра, но аз нещо се съмнявам. Сега и слагам по 1-2 капки "изкуствени сълзи" пък да видим. Не знам дали да не й направя очила само за телевизия.

Общи условия

Активация на акаунт