Съвет за разранени зърна

  • 797
  • 5
  •   1
Отговори
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Здравейте,
Моя лакомник (на почти 3м., само на кърма) от няколко дни се опитва пак да ми разранява зърната...
Настървено започва да суче в началото и затова мисля, че така става. Сменях пози, почивки правя, но боли и това си е ... особено на нощното хранене  Cry 
А и болката като че ли по-силна от колкото в първия месец на кърменето, когато пак разраняваше зърната... 

Някакви и идеи, освен кремчета за мазане...
Как да накарам "лакомника" да е по-нежен с МАМА...
Благодаря предварително!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Огледай дали не става въпрос за блистер, на тази възраст по-вероятно е да е нещо такова, отколкото неправилно сучене Thinking Блистерът е като зачервяване на зърното, често на `лицето` му - в течение на няколко дни се развива и става като гнойна пъпчица с бяло връхче, която трябва да се пукне (с накисване на зърното в топла вода преди сучене). Представлява просто запушване на поричка на зърното - огледай дали няма нещо подобно и опипай гърдата да видиш за признаци на застой на мляко някъде, това ще те ориентира дали може да става въпрос за блистер.
Ако обаче е на двете гърди, може наистина да има проблем със сученето - да не би млякото да му тече много силно и да се опитва да се дърпа и да извива зърното, за да не се дави? Бебето има ли рефлукс?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80240.0
Изстискай няколко капки кърма на зърната и ги остави да изсъхнат на въздух. Това лично на мен, след всяко кърмене много ми помагаше. Не го оставяй да прегладнява освен, по- начесто се кърмете. А захапката....? Може и за гъбички да провериш.... newsm78

# 3
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
hedra, благодаря ти за отговора...

Бебето няма рефлукс...
Кърмата тече доста силно и да, понякога се дави...
На едното зърно има "нещо" както ти го описваш.. леко пукнато е зърното, а около него има като засъхнало мляко и жълт сектет, като при рана...
А на другото зърно има само напукване...
Болката при сукане я има...сякаш бебо си "намества" зърната...
Ама и аз го описах  Embarassed

# 4
  • Мнения: 285
Препоръчвам ти да си купиш Гермастан аз го ползвах още от болницата и да ти кажа много помага newsm10 струва от 15 до 17 лева

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 472

Цитат
Препоръчвам ти да си купиш Гермастан аз го ползвах още от болницата и да ти кажа много помага newsm10 струва от 15 до 17 лева

Не бих те съветвала да ползваш Гермастан, тъй като той също изсушава кожата и ситуацията само може да се влоши. От опит мога да ти препоръчам да използваш крем,който съдържа чист натурален ланолин. Medela и  Avent предлагат такива продукти. По-добре ги мажи със свинска безсолна мас / в краен случай/, отколкото с Гермастан. Не допускай да ти се разрани много зърното, защото е възможно тази инфекция да премине чрез слюнката на детето и на другата гърда, при мен точно това се получи и стигнах до хирург.
Другият вариант е да кърмиш бебо само от здравата гърда,докато разраненият участък оздравее напълно, като през това време изцеждаш гърдата с помпа или с ръце, за да не се препълнят жлезите й и да се получи запушване на каналите.
За Medela ти гарантирам, че ще реши проблема ти. Можеш да го намериш в разфасовки за 1лв,  10 лв и 21лв.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт