За витамин D и зимните бебета

  • 2 083
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Момичета, вие давате ли допълнително витамин Д, ако бебетата са зимни? Защото нашият педиатър ни даде още в самото начало не си спомням дали първия или втория месец и каза, че за профилактика на рахита в България се дава до навършване на 1г. по 2 капки Вигантол на ден. Но пък чувам, че на мои познати, които също имат зимни бебета не са им препоръчвали. Сега дори правим една серия от 10 дни с по 4 капки, защото бебчо доста се поти, докато суче, а и някакви костици му били малко по- меки.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Да,давах.И по4 капки см давала,когато наддаваше много.Но мнения ще чуеш много. Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Да и аз давах.Имахме същия проблем като вашия, беше му мека от зад главичката.Давахме по 4 капки около месец, после цяла зима по три, после по две и т.н. постепенно се намаляха (по схема от лекар разбира се)

# 3
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Моето е лятно и давам по 4-5 капки!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Давах до края на май месец/първата година/.

# 5
  • Мнения: 163
Моето дете е родено ноември месец. Давала съм Вигантол до 1г. и 2-3 м.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз давам все още витамин Д по 2 капки всяка сутрин.

# 7
  • Мнения: 239
Ами да, то и на самата опаковка на Вигантол си пише, че се дава за профилактика до 1г., но понеже има там в описанието някаква гадост при предозиране и затова нещо ме хвана страх от тия 4 капки сега. Преценихме с лекаря да даваме 10 дена по 4 и после да се видим за главичката пак, ама пък за 10 дена, какво ще се промени незнам. Всеки случай сега ми е по- спокойно, след като казвате, че и вие сте давали някой път по 4 капки и е нямало проблем с предозиране или нещо такова. То да стане малко- по- топличко и да спре тоя вятър, ще сме по- често навън и ще си набавя вит. Д  и по естествен път  Flutter

А как давахте капките, защото на мен най- лесно ми беше в млякото, с което дохранвам, но педиатърът каза, че най- добре направо в устата, защото не се разтваряли в млякото и можело да останат по шишето, без да забележа. Най- добре било направо в устата, ама ние имаме такъв проблем, малкият не ще да си отваря устата, уж го злъгвам с биба, ама той се върти много и по няколко капки отиват отвън докато, ако имам късмет му отворя или улуча устата. Но много мрази насилствено да му се отваря устата и аз избягвам. Пък и това шише Вигантол е направено да капе така тъпо - чакаш, чакаш да прокапе, а после се излива изведнъж. Не може ли с капкомер, ама пък дали капките от капкомера няма да са различни и по- големи от тези на шишето?

# 8
  • Мнения: 9 973
на 7м. сме и давам по 2 капки като се сетя

# 9
  • Мнения: 4 753
И аз давам.

# 10
  • Мнения: 729
До 1г. давах по 2 капки Вигантол.

# 11
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Давах по 2 капки педиатърката намали дозата на 1 капка.Бебка е вече почти на 8 месеца и си отваря устата щом ме види с шишенцето в ръка, така че директо капя в устата.Като беше по-малка давах с лъжичка.

# 12
  • Мнения: 239
Като беше по-малка давах с лъжичка.

Така би било много удобно и при нас, но не остава ли по лъжичката такова малко количество?

# 13
  • Мнения: 12
Сега давам от дъжд на вятър по 2 капки в устата. На голямата давах с лъжичка, като първо капна 3-4 капки мляко и после Вигантол. Стои отгоре и не остава на лъжичката

# 14
  • Мнения: 3 929
Моят син се роди през октомври и му давах Вигантол - първоначално по 2 капки дневно, а след като навърши 6 месеца - по 1, но да си призная, забравях някои дни да му давам. Правя, каквото ми препоръча педиатърката. В крайна сметка затова съм я избрала, а не да слушам тоя или оня.

Общи условия

Активация на акаунт