Как се справяте бременна и с бебе на пр. 8 месеца?

  • 1 668
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Здравейте, имам и аз една питанка как се справят майките бременни  и с малко бебе в къщи? Помага ли им някой? Имат ли си домашна помощница? Таткото помага ли? Как се справят с вдигането на мъничето и дебелия и тежък корем? Всъщност последното най - много ме вълнува. Питам ви не за друго ами, защото моето положение е такова. Коремът ми още не е дебел, но общо взето се гледаме сами без да ни помага никой и съм малко притеснена в бъдеще как ще успявам. Иска ми се да съм малко по - подготвена и да не оставям нещата за последния момент - пр. помощница и т.н.  Любопитно ми е майките в положение сходно на моето как се справят? Пък и могат да си споделят и те какво им е най - тежко и въобще каквото ви е на сърцето.

# 1
  • Мнения: 9 814
Собствен опит не мога да споделя, но една от най-близките ми приятелки забременя втори път, когато първото й детенце беше на 3 месеца. В началото и края на бременността й беше най-трудно, защото първо и ставаше лошо сутрин и много повръщаше, а накрая й пречеше корема. А и през последните месеци баткото тъкмо прохождаше. Помагаше й жена, която идваше 3 пъти в седмицата да чисти, пере и глади дрехите. Таткото работеше на смени и също активно помагаше. Но пък работеше и събота и неделя, тогава ходех аз. Извеждах бебето, готвех, пазарувах и т.н. След като се роди второто бебе близо 3 м. при нея стояха майски й и свекърва й, после и таткото взе отпуск. Купиха количка за близнаци и ... така. Сега 5 години по-късно децата са вече големи, разбират се добре, тя работи и вече не й е толкова трудно.
Поздравявам всички смели родители, решили се на второ детенце скоро след раждането на първото. Бъди много силна, защото ще имаш много трудни моменти, но ще трябва да ги преодолееш в името на най-святото- децата. Hug

# 2
  • Мнения: 9 973
а ти в кой месец си бременна?

# 3
  • Мнения: 447
Никой не ми е помагал. Тъкмо се преместихме в нов град и аз взех, че забременях. Гледахме си се сами с щерката, по цял ден, а вечер тати като се върнеше от работа се опитваше да ме отмени с каквото може. Дъщеря ми беше на 1г. и 4м. когато пак забременях. Все още не можеше да ходи хубаво, въпреки, че ми висеше на ръката Simple Smile  Вдигах я от първия до последния ден, като няма да забравя как в началото на девети месец тя падна на улицата и си удари главата. На ръце с нея прекосих града докато я види лекар Tired Как не родих още тогава на улицата, незнам.  С две думи, желая ти лека бременност и после едно хубаво и здраво бебче.   bouquet

# 4
  • Мнения: 363
може да погледне6 в темите на майки с породени деца.влиза в на6ите деца и след това 6те се ориентира6 по заглавието на темата.а наистина ти  в кой месе си бремена.Каквото и да ти казват на4ин винаги се намира 6том има желание.едното дете мойе да пусне6 на ясла и така според мен 6те ти е най-лесно.аз поне така бих направила.много ми се иска6е и ние да си направим след някой друг месец о6те едно беб4е ,но просто няма е сега...

# 5
  • Мнения: 55
И аз съм от смелите мами, дето си експериментират, и вдигат детето си, когато му е мъчно, или иска да гушне мама, не мога и сърце не ми дава, да не го направя! Иначе малката ходеше вече, като забременях, беше на 1г. и 4 месеца! Сега дали разбира или не, знае че в корема на мама има бебе, целува го, завива го! Мисля че в началото ще е трудно докато синхронизираме режима  на малката и на бебчето, но с времето се свиква! Подготвям се емоционално вече, защото наближава момента, и на мен няма да има кой да помага, но мисля че ще се справя, не съм първата, няма и да съм последната! Важното е да си спокойна! Peace

# 6
  • Мнения: 3 478
Единствената помощ, която ползвах беше тази на гледачка, защото работех. Водихме малката при жена, след работа си я прибирах и си бяхме двете докато си дойде мъжо. Не съм имала притеснения с вдигането и нито съм се ограничавала. Не съм имала и проблеми в следствие на това. Помощ имах след раждането от майка ми. Няма да е лошо и ти да имаш, не заради друго ами най-вече някой да се занимава с по-голямото детенце. От личен опит, там ми беше най-нужна, а и все още е така. С две думи бременността с бебе беше песен в сравнение с това след като се роди и второто. Но споко, не е за винаги Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 531
То явно господ си знае работата!!! Аз лично винаги съм разчитала на чужда помощ! предната бременност за малко не загубих бебето в 10 г.с. защото си позволих да вдигна баткото/4г./ за 100м.! Сега и двамата са на градина , а за домакинството  идва жена, а вечер татито пошетва!

# 8
  • Мнения: 2 131
Само мога да кажа, че ви се възхищавам!  Hug

# 9
  • Мнения: 103
И аз съм като теб.Все се каня да пусна такава тема ,че ми е интересно другите мами как са се справяли в този период.Аз съм бременна в 4 месец а момиченцетоми е на 1г.и 7 месеца,все още не ми е голям корема,но и аз не спирам да нося малката.При нас също няма кой да помага,тъи като живеем в друг град а роднините са в родниятни град, а за ясла немога да се престраша да я пусна още.Ще следя темата с интерес.Желаяти лека бременност и по-малко грижи покраи малкото.  bouquet

# 10
  • Мнения: 100
Да! И аз съм в същото положение  Laughing Направо като се замисля и ми се реве! Сега едвам се справям без корем, пък като порастне незнам. Майка ми идва събота и неделя да чисти и да глади, но вече много сериозно се замислям да взема жена да ми помага.
Таткото почти не помага - още не вярва че ще има още едно дзверче.

# 11
  • Мнения: 1 195
Само мога да кажа, че ви се възхищавам!  Hug
и аз така
браво за куража  Hug
сигурна съм че не е леко но хората са го казали "човек знае 2 и 200" ще намерих твоя начин аь се справиш  Hug
Лека бременност и здрави бебета ви желая момичета  bouquet

# 12
  • Мнения: 864
Ще се справиш,няма къде да ходиш  Grinning
На мен нямаше кои да ми помага и оцелях  Laughing

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз сама се оправям  Peace

# 14
  • Мнения: 296
Аз сама се справям за сега. Мисля, че после ще по-трудно след като се роди бебето. Тогава майка ще дойде да ми помага поне за месец. За после незнам... не ми се праща на ясла все още, но ако много се затруднявам няма начин. Зависи много от децата. Ще се справиш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт