Как да разбера дали не го болят ушичките???

  • 6 161
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
От 3 дни бебо все е кисел, плаче даже когато го носим на ръце. Започна да спи неспокойно през ноща,мята си ръчичките и си върти главата. Имаме си и колики, но те от доста време са ни като по часовник от осем вечертта. А сега е кисел цял ден, почти не спи между храненията и все плаче. Приятелката ми, която има бебе на нащата възраст - 2 месеца  и 2 седмици имала същите симптоми. Завела го на лекар и са установили, че го болят ушичките. Педито го била натиснала зад ушичките и то се разплакало. Аз пробвах да натискам, плаче, но не мога да кажа, че е от болка. По-скоро проскимтяване. А какво друго може да е? Нащо педи я знам кво ще каже - бла,бла,бла - ще мине, но ако се влоши ми се обади. По принцип така реагира при неясни болежки.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 296
Съчувствам ви,и малчо мина през такъв период.
Моят съвет е да не се чудите и измъчвате и вас и бебчето,ами,ако наистина имаш съмнения,
че го боли ушенцето,заведете детето при УНГ специалист,много бързо ще се разбере какво му е на детето.
Дори без направление,прегледът в поликлиниките не е повече от 20 лв.
Не е нормално толкова да плаче едно бебе на 2м.и половина.
И вие ще сте по-спокойни,защото знам колко е напрегнато детето да плаче,
а ти да не знаеш защо! Peace

# 2
  • Мнения: 2 467
Цитат
Как да разбера дали не го болят ушичките???

Kaто го заведеш на лекар. Не чакай да се влоши.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Леко натисни мекото място зад обичката на ухото,ама наистина леко.Ако изплаче,вероятно го болят ушите.

# 4
  • Мнения: 9 814
Леко натисни мекото място зад обичката на ухото,ама наистина леко.Ако изплаче,вероятно го болят ушите.

Друг признак, че го болят ушичките е оказа да се кърми. 

# 5
  • Мнения: 108
Наистина май и на нас ни бяха казали, че ако я болят ушите няма да иска да суче. По същия начин и при нас като и натиснеха ушите, но не зад ушите, а по-скоро отпред (това било тест на незнам кой си) и детето писваше с всичка сила. Ходихме на УНГ и лекарката каза, че почти всички новородени реагирали на този тест. Затова най- добре е да се погледне от УНГ-специалист.

# 6
  • Мнения: 60
Недей да експериментираш,а идете на лекар!Не искам да те плаша,но ако са ушите може да стане доста сериозно докато се чудите болят ли го или не.

# 7
  • Мнения: 9 973
на мен УНГ ми каза да вдигам главата нагоре и там при сливиците да натискам Peace

# 8
  • Мнения: 177
Моят син направи отит на 2 месеца, защото не знаехме, че трябва да слагаме омазнени памучета в ушичките му при къпане. Детето ревна изведнъж и много силно една вечер. Преди това не бях забелязала нищо. Докторът УНГ каза че можем да го проверяваме като натискаме отпред пред ушенцето - в основата на пъпчицата пред отвора /сигурно си има име ама.../. Ако го боли ушенцето дори и слабо ще свива съответното око и ще се свива и сърди.

Най-добре е да отидете на лекар, но ако само се съмняваш първо пробвай така.

За коликите, сигурно знаеш, но топленето на стомахчето със сешоар върши чудеса и бързо се успокояват и заспиват.

# 9
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 205
Недей да експериментираш,а идете на лекар!Не искам да те плаша,но ако са ушите може да стане доста сериозно докато се чудите болят ли го или не.
Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт