Какво ще кажете за свекърви които наричат внучето с "Мами"

  • 4 022
  • 78
  •   1
Отговори
Какво ще кажете мили майчета, ако свекърва ви се обръща към детето ви с "Маме", "Мами" , "Кажи мамо"?! Бихте ли реагирали и бихте ли ги стопирали и как , с мекото или с острото?! Аз познавам такава баба, и ми се струва малко патология?! newsm78

# 1
  • Мнения: 146
Какво ще кажете мили майчета, ако свекърва ви се обръща към детето ви с "Маме", "Мами" , "Кажи мамо"?! Бихте ли реагирали и бихте ли ги стопирали и как , с мекото или с острото?! Аз познавам такава баба, и ми се струва малко патология?! newsm78
мн баби се обръщат така,аз даже съм чувала да викат ''сине''
не мисля,че има нещо лошо,просто обръщение от предишни поколения  bouquet

# 2
  • софия
  • Мнения: 636
 аз също съм чувала много баби по градинките да викат така на децата си. Не мисля, че човек трябва да се вглежда дотам в детайла и да си вгорчава живота от дреболии - това просто е остаряло, по консервативно обръщение, което някои възастни жени ползват. Мойта баба като бях дете, също казваше на батко ми - ела сине, ела чедо - нито на майка ми нито на татко ми обаче това е правило впечатление. На мен ми беше мило като го слушам, беше ми уютно и добре когато баба говори така. Аз идеално знаех, че това е моята баба, а не е майка ми и никаго не е имало опасност ние да "объркаме" майка и баба.

# 3
  • Мнения: 1 008
Детето се удари и моята майка се втурна да го успокоява: "Няма мамо, няма".  Викам " Хей, ти си баба, не мама", а тя отвърна " Ми за мен всички сте ми деца.".
Не се дразни от глупости, за да ти е по.леко в живота.

# 4
  • Мнения: 2 131
Свекърва ми не, но моята майка понякога казва така. Не се дразня от подобни реплики.
Аз идеално знаех, че това е моята баба, а не е майка ми и никаго не е имало опасност ние да "объркаме" майка и баба.
Разбира се, че няма вероятност детето да обърка майка си с баба си.

# 5
  • Мнения: 474
И майка ми и свеки понякога казват на сина ми "мамина душица", "маме"..., особено като плаче и те го успокояват, т.е. те се умиляват още повече. Не виждам нищо нередно в това, смятам го за майчино чувство и инстинкт, развит от отглеждането на по 2 деца. Детето ми си им вика "бабо" и не ги бърка с мен. Да не говорим, че и непознати баби, като закачат дребния и му казват "сине", "мамин"... Никога не съм си помислила да им се озъбя, че той не им е никакъв, а е мой син.  Laughing
А пък чак да го наричаш патология... Недей, и ние ще остареем и със сигурност и ние ще се умиляваме!

# 6
И майка ми и свеки понякога казват на сина ми "мамина душица", "маме"..., особено като плаче и те го успокояват, т.е. те се умиляват още повече. Не виждам нищо нередно в това, смятам го за майчино чувство и инстинкт, развит от отглеждането на по 2 деца. Детето ми си им вика "бабо" и не ги бърка с мен. Да не говорим, че и непознати баби, като закачат дребния и му казват "сине", "мамин"... Никога не съм си помислила да им се озъбя, че той не им е никакъв, а е мой син.  Laughing
А пък чак да го наричаш патология... Недей, и ние ще остареем и със сигурност и ние ще се умиляваме!

ДА БЕ ДА, АЗ НЕ ГОВОРЯ ЗА НЯКАКВИ РЕДКИ СЛУЧАИ В КОИТО ЖЕНИЦИТЕ ИЗПАДАТ В УМИЛЕНИЕ, МНОГО ЯСНО, АЗ ИМАМ ПОЗНАТА, КОЯТО ДЪРЖИ ВНУЦИТЕ И ДА И КАЗВАТ МАМИ, И ТАКА ГИ ДРЕСИРА ОТ МАЛКИ И ТЕ ТАКА И ВИКАТ , ТЯ ГИ КОРЕГИРА АКО СЛУЧАЙНО КАЖАТ БАБО, ЩОТО ТЯ НЕ ПРИЛИЧАЛА НА БАБА, БИЛА МЛАДА, ХУБАВА И НЕ И ОТИВАЛО?!...

# 7
  • Мнения: 1 008
А, това вече е нещо друго.
Не прилича на баба, но си е баба. Дали и отива или не не я оправдава.

# 8
  • Мнения: 1 172
Какво ще кажете мили майчета, ако свекърва ви се обръща към детето ви с "Маме", "Мами" , "Кажи мамо"?! Бихте ли реагирали и бихте ли ги стопирали и как , с мекото или с острото?! Аз познавам такава баба, и ми се струва малко патология?! newsm78

А ако майка ти се обръща така към внучето си, ти какво би казала? Е, справедливо е да кажеш същото и на свекървата.

# 9
  • Мнения: 533
Мойта се опита да се мамосва , но и отрязах мераците веднага.

# 10
  • Мнения: 472
За сега не ми се е случвало. Нашите баби са си баби. Ако обаче приемем, че стане със сигурност ще реагирам.  В началото тактично, ако не помогне остро. Не знам защо, но имам някаква неприязън към обръщенията "стара майко" или "мамо", насочени към баби, както и същите да казват на децата "маме" и пр.  #Crazy

# 11
  • Мнения: 216
На мен лично ми е странно така да викат на децата,както се казва всяка жаба да си знае гьола,майката си е майка,а бабата-БАБА Crossing Arms

# 12
Мойта се опита да се мамосва , но и отрязах мераците веднага.

kak?kakvo i kaza?

# 13
  • Мнения: 474
И мойто свекървище ''мамосва'' по някой път малката....дразня се, ама предпочитам, да не си тровя нервите с излишни спорове, ама ако продължава така ще крада идеи от тук да я отучвам.... мама е на нейните си деца, на моето е баба....  smile3516

# 14
  • Мнения: 836
Ще кажа, че е много мило. Не виждам проблем в това обръщение. След като й идва така да говори на жената, какво толкова?
А какво ще кажеш за "чедо", "рожбо" и други подобни свидни думички?
"сине" и "дъще" също ме умиляват.

Общи условия

Активация на акаунт