Кетони в урината?

  • 17 507
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Аз попитах в здравния, ама и тук ще пиша...Бременна съм в 9-тия месец, и при последните изследвания кетоните ми бяха положителни. Моето АГ, ми назначи нови в понеделник, и каза че било много страшно. Нищо повече ни ми обясни. Аз ходих и за второ мнение, при друг доктор, който спокойно обясни, че това се случва, защото бъбреците се претоварват. Не повръщам и ям и пия достатъчно течности. Ще се побръкам от мисли до понеделник. Вие какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 9 814
По принцип това означава, че имаш ацетон в урината и кръвта. Получава се като не се храниш редовно, т.е. има недостиг на определени хранителни вещества в организма ти.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 720
и аз имах при едно изследване по време на бременността, но като го повторихме всичко беше наред
дано и при теб е така! Praynig
понякога се случва, ако не си пила достатъчно течности преди самото изследване, на мен така ми обясниха

# 3
  • Мнения: 9 814
Да забравих да кажа, че е признак и на обезводняване. Peace

# 4
  • Мнения: 199
и аз имах при едно изследване по време на бременността, но като го повторихме всичко беше наред
дано и при теб е така! Praynig
понякога се случва, ако не си пила достатъчно течности преди самото изследване, на мен така ми обясниха

ами мен ме карат да давам сутрешна /първа/ урина. Освен да ставам да пия вода през ноща?!?  newsm78

# 5
  • Мнения: 9 814
и аз имах при едно изследване по време на бременността, но като го повторихме всичко беше наред
дано и при теб е така! Praynig
понякога се случва, ако не си пила достатъчно течности преди самото изследване, на мен така ми обясниха

ами мен ме карат да давам сутрешна /първа/ урина. Освен да ставам да пия вода през ноща?!?  newsm78

А всъщност пиеш ли достатъчно течности?

# 6
  • Мнения: 199
ами пия да, около 2-3 л вода пия на ден...Мисля, че е достатъчно, но и доста често ходя до тоалетната /по малка нужда/

# 7
  • Мнения: 331
И аз доста често имах кетони в урината, докато бях бременна. По принцип е опасно за бебето да прекарва дълго време в такава среда, затова мен доста често ме включваха на системи и се налагаше също да пия много течности, докато ми се изчисти организмът. Важно е обаче да не пиеш само вода, а и сладки течности - компоти, сокове - за да се поддържа електролитният баланс (или нещо подобно беше  newsm78). Обикновено за около 2-3 дни изчезват, така че стискам палци в понеделник вече да сте добре и да не се налагат по-нататъшни мерки. Аз си правех тестове на урината с лентички, взимах си ги от някоя лаборатория и се тествах в домашни условия. 

# 8
  • Мнения: 199
Ох, дано да си права! Благодаря за съвета, ще пия повече сокове, макар, че аз наблягам на водата, от която пък доста често хода до WC!

# 9
  • Мнения: 331
И от соковете ще ходиш, от това няма как да избягаш Simple Smile И да пишеш в понеделник как си  Hug

# 10
  • Мнения: 16

и аз имах кетони в урината.

Понеже качвах килограми много бързо доктора ми каза да наблегна на протеини и да избягвам карбохидрати.
Карах така /без карбо / 1 месец и урината ми показа кетони.
Доктора каза че се получава от високо протеинова диета и започнах по малко
пак да ям карбохидратите.Той тогава каза да ги намаля аз спях тотално да ги ям и ...- кетони.
Следващото изследване беше чисто.

това беше причината за кетони при мен друго незнам

# 11
  • Мнения: 199
И от соковете ще ходиш, от това няма как да избягаш Simple Smile И да пишеш в понеделник как си  Hug

ето пиша...Днес нямах кетони в урината и кръвната ми захар беше ОК! Благодарение на вашите съвети, с повече течности явно съм ги изчистила... Hug  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 5 720
И от соковете ще ходиш, от това няма как да избягаш Simple Smile И да пишеш в понеделник как си  Hug

ето пиша...Днес нямах кетони в урината и кръвната ми захар беше ОК! Благодарение на вашите съвети, с повече течности явно съм ги изчистила... Hug  bouquet
Браво!  Peace

# 13
  • Мнения: 331
И от соковете ще ходиш, от това няма как да избягаш Simple Smile И да пишеш в понеделник как си  Hug

ето пиша...Днес нямах кетони в урината и кръвната ми захар беше ОК! Благодарение на вашите съвети, с повече течности явно съм ги изчистила... Hug  bouquet

Супер! Много се радвам! Сега - спокойствие и скоро да си имаш хубаво сладко бебче Simple Smile Леко раждане

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Браво   bouquet леко раждане

Общи условия

Активация на акаунт