Уместно ли е...

  • 1 331
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 703
Момичета, живея с втория си съпруг от година. Имам деца на 7 и 11 години от първия брак.Питанката е:уместно ли е децата да наричат мъжа ми"татко"? И той, и те искат, досега аз не разрешавах, защото все пак познават биологичния си баща,  и името му носят, но... Thinking.А сега чакаме и бебе, което определено ще казва на баща си "татко" и май не е честно да разделям децата така.
Мерси Hug

# 1
  • Мнения: 671
Татко,се казва на този който се държи като такъв.
А детеправенето всеки го знае. Wink
Щом искат и са готови за това,защо да не му викат татко?

# 2
  • Мнения: 1 771
Татко,се казва на този който се държи като такъв.
А детеправенето всеки го знае. Wink
Щом искат и са готови за това,защо да не му викат татко?

Напълно подкрепям казаното.
Нека децата се държат по начин по който ги чувстват нещата.

# 3
  • Мнения: 93
Напълно съм съгласна с казаното по горе.Децата са достатъчно големи за  да преценят как да наричат втория ти мъж.Щом така го чувстват къде е проблема.Важно е той как се държи с тях,а не какво име носят. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 402
Важно е той как се държи с тях,а не какво име носят. Simple Smile

 smile3521 newsm51

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
колко често се виждат с биологичния си баща и той грижи ли се за тях?
ако те имат такова желание може би трябав ад се уважи, но пък ако все пак биологичния се интересува и се грижи за тях.....
тук имаме биологичен баща дето бе възмутен че жена му еска детето им да казва татко на новия й приятел, а той все пак присъства в живота на детето си и ска и се грижи за него....това е сложно положение вече според мен
прецени нещата щото то лесно е да го направите, но реално дали ще спечелите...все пак обаче децата искат...най-важното е че те имат желание

# 6
  • Мнения: 1 809
Синът ми казва татко на баща ми.Виждал е биологичния си баща на снимка и знае ,че има такъв някъде.Но аз живея с родителите ми и детето започна да се обръща така към баща ми още когато беше на 4г.Аз му обясних,че има друг човек който му е баща.Тогава то самото  ми каза:бащите се грижат за децата си,играят си с тях ,учат ги на разни неща и ги обичат.Всички тези неща за мен ги прави Иван/така се казва баща ми/За мен той е моят татко.
Така,че както вече са казали момичетата..не е важно чие име носи,важно е кого чувстват като баща Peace

# 7
  • Мнения: 1 771
СТогава то самото  ми каза:бащите се грижат за децата си,играят си с тях ,учат ги на разни неща и ги обичат.Всички тези неща за мен ги прави Иван/така се казва баща ми/За мен той е моят татко.
Така,че както вече са казали момичетата..не е важно чие име носи,важно е кого чувстват като баща Peace

Невероятна мисъл от толкова малко дете.
От децата си може да се поучим.

# 8
  • Мнения: 911
СТогава то самото  ми каза:бащите се грижат за децата си,играят си с тях ,учат ги на разни неща и ги обичат.Всички тези неща за мен ги прави Иван/така се казва баща ми/За мен той е моят татко.
Така,че както вече са казали момичетата..не е важно чие име носи,важно е кого чувстват като баща Peace

Невероятна мисъл от толкова малко дете.
От децата си може да се поучим.

Малвина!!! Защо досега не си го писала това?! Благодаря ти за споделеното!!!

Аз преди седмица-две видях как дъщерята на моя близка казва на дядо си "татко" (същите семейни обстоятелства като твоите) и оттогава не ми излиза от главата този въпрос - на кого ще казва "тати" моето детенце...............а ето, твоето умно човече още толкова малко е прозряло толкова много! Целуни го от мен по умната главица!!! Дано и моето излезе такова умничко  Praynig

А на въпроса на авторката - разбира се, че е уместно, след като и децата ти, и мъжът ти нямат нищо против, а дори го желаят.
Не разбирам какво те притеснява? Имали баща!
Моя приятелка за "баща" си говори с термина "биологичния", а за съпруга на майка си, който е влязъл в живота й едва в пубертета казва: "Това е моят татко!"

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мен пък ме притеснява - спомнете си каков сподели наскоро ДАни....
тези решения се разглеждат според случая, а тук има изнесени твърде малко факти...
според мен авторката се притеснява, защото може би биологичния баща все пак взима участие в живота на децата
Джали, също имаше подобна възможност, но поради присъствието и желанието на биологичния баща и за да не се получи пълна обърквация в главата на малката избра според мен много правилното решение всеки да се нарича с името, което му е отредено...друг въпрос е че понякога други хора заслужават повече да се наричат тъй или иначе, но за мен правилно е това което се налага, не това което ни се иска...

Общи условия

Активация на акаунт