Колко струва коронка

  • 17 399
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 580
Момичета нещо аз ли не съм в час не знам но днес ходих на зъболекар и останах меко казано шокирана.Цена само на зъб металокерамика 160 лв отделно подготовката на зъба и то ти излиза 200-250лв.Стори ми се много скъпо и то в обикновен кварталин стоматологичен кабинет.До колкото разбрах това са цени от м.март преди година съм си правила коронка но за 90 лв.всичко.Бихте ли споделили при вашите стоматолози цените как са.Говоря за народни цени   

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Всичко зависи от качеството на коронката. Но има и лоши и скъпи коронки. Тази цена е нормална. Надявам се и качеството да е добро. Има стоматолози, при които короники вървят по 60-70 лв. Моя съвет е, да отидеш при стоматолог, който ти е препоръчан и можеш да чуеш мнения за него от твои познати и приятели. Не винаги високата цена отговаря и на високо качество.

# 2
  • Мнения: 1 058
Цените са от месец януари. Направо са скочили драстично. Вече започва да ми се реве. Имам няколко зъба за правене и една коронка.

# 3
  • Мнения: 163
Преди месец си правих коронка. Подготовката на зъбът за коронка струваше 40 лв., а самата коронка 120 лв.

# 4
  • София
  • Мнения: 577
Подготовката на зъбът за коронка струваше 40 лв.

Зависи каква подготовка се налага и за кой зъб става въпрос...

# 5
  • Мнения: 55
Със сигурност и тези услуги няма да минат без увеличение ,който е отлагал ,ще се наложи да плати пре скъпо (като мен) Само за справка - от 01.03. цените на нотариусите за заверка са двойно увеличени, демек 100 процента.Тепърва ни очакват всекви увеличения

# 6
  • Мнения: 774
Момичета нещо аз ли не съм в час не знам но днес ходих на зъболекар и останах меко казано шокирана.Цена само на зъб металокерамика 160 лв отделно подготовката на зъба и то ти излиза 200-250лв.Стори ми се много скъпо и то в обикновен кварталин стоматологичен кабинет.До колкото разбрах това са цени от м.март преди година съм си правила коронка но за 90 лв.всичко.Бихте ли споделили при вашите стоматолози цените как са.Говоря за народни цени   
Такива са цените SadЩом в Добрич само коронка струва 150 лв.,за София е направо супер цена.

# 7
  • София
  • Мнения: 580
Все се надявах да ми кажете че цените са високи но явно не са. Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 1 883
При моя зъболекар е 220лв

# 9
  • Мнения: 224
На мен моя зъболекар ми взе 60 лв за всичко,само че беше преди няколко месеца.Сега може да са се вдигнали цените.

# 10
  • Мнения: 774
На мен моя зъболекар ми взе 60 лв за всичко,само че беше преди няколко месеца.Сега може да са се вдигнали цените.
Това не възможно за метало -керамика,най вероятно е за обикновенна коронка.

# 11
  • София
  • Мнения: 577
На мен моя зъболекар ми взе 60 лв за всичко,само че беше преди няколко месеца.Сега може да са се вдигнали цените.
Това не възможно за метало -керамика,най вероятно е за обикновенна коронка.

Възможно е и за метало-керамика. В момента има такава пациентка. Поставили са й я преди 4-5 месеца и сега всичката керамика е паднала. Питала стоматолога как е възможно това, а отговорът била за тия пари, такова качество. Нямам коментар по случая.

# 12
  • Мнения: 13 512
960 лева за 1 зъб. Цирконий и керамика. Във Варна  само Коста Фиалков ги прави.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 09:25 от monda

# 13
  • Мнения: 120
Зависи от коронката - ако е металокерамика е около 150 лв., а само керамика към 300/ поне ма мен толкова ми излезе/

960 лева за 1 зъб. Цирконий и керамика. Във Варна  само Коста Фиалков ги прави.

Малеее, направо са ти одрали кожата.

# 14
  • Мнения: 721
Извинявам се на авторката на темата, но искам в този дух да попитам и аз нещо

Като коментирате коронки - на път съм за 3ти път да правя коронка на 4ти зъб, вече съм дала маса пари за въпросния, първата ми беше правена в чужбина, втората в БГ, и тя падна - та се чудя не е ли по-добре да се сложи имплант? Имате ли опит и къде има най-добра практика, ако знаете?
Просто не вярвам, че 3та коронка ще издържи по-дълго от няколко месеца, а не искам да се стига до мост

Общи условия

Активация на акаунт