Препоръчайте ми перяща прахосмукачка!

  • 17 704
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
В момента си имаме и съм много доволна от нея, но решихме да я "пенсионираме" и да си вземем перяща.
Гледах в Метро Делонги, в момента дори е на промоция, но не съм сигурна дали е "нашата" прахосмукачка.
Моля да споделите от кой модел (не) сте доволни и какво е важно да търся като характеристики.

# 1
  • Мнения: 116
Ама наистина ли никой не ползва такава прахосмукачка  newsm78

# 2
  • Мнения: 653
Делонги са мноооого добри, проблемът е, че филтрите са им скъпички
иначе ние дълги години ползвахме перящата им прахосмукачка, приличаща на Закс от Бенджи, Закс и Звездния принц
наистина ли ще переш с нея, защото не очаквай някакви фантастични резултати
по-скоро е за освежаване и по-добро почистване
много ме кефеше, да гледам как минава мръсната вода, защото главата беше прозрачна
...
ако можеш дай линк към тази , която е на промоция в Метро

# 3
  • Мнения: 4
Аз имам перяща LG, доволна съм, но не става за всекидневно почистване. Прекалено е голяма, тежка, освен това след всяко ползване /поне при моята/ трябва задължително да се почиства въздушният филтър, контейнера. Хубава е за почистване един път в месеца на килими, дамаски, има и най-различни накрайници - за измиване на прозорци, на плочки, но  трябва да имаш и друга прахосмукачка според мен.

# 4
  • Мнения: 653
ооо, да
след прането започва едно дълго миене на тръби, маркучи, филтри, контейнери...
определено, ако си имаш хубава прахосмукачка, не виждам смисъл да я сменяш
за пране на килими вече на толкова места предлагат...

по-скоро препоръчвам тези прахосмукачки, които са без торбичка, а се ползва вода, боклукът се събира в нея
много по-чисто и лесно е
а и ми се струва, че чистят по-добре

# 5
  • В Голямото село
  • Мнения: 560

тази е от Метро, нали? И аз искам перяща прахосмукачка, само дето ме притеснява че е прекалено тежка и обемиста... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 116
Да, Rosie-Posie тази е. Наистина си е танк  Confused

ХИПП, ние по принцип даваме килимите на една автомивка наблизо там ги перат много хубаво, но идеята ми е, понеже това се прави веднъж годишно, да освежавам от време на време. А в повечето стаи сме с леки пътеки и по-скоро тях да минавам с перящата  Rolling Eyes

Taara, ще разгледам и на LG   bouquet

Добре, значи ще проверявам и цените на консумативите   bouquet

# 7
  • Мнения: 653
за освежаване вършат чудесна работа, когато бях тийнейджърка след купони килимите минавах с нея, чудесно беше, а и тогава не перяха килими по автомивките
проверявай какви филтри има към самата прахосмукачка и си питай директно колко често се сменят и колко струват, за да не си неприятно изненадана после
като се замисля на нашата Делонги, май не сме купували кой знае колко често, ама това е, защото не сме знаели, а и може да не се е налагало, не помня, много години я ползвахме, и все още работи, но само при ремонти някъде, т.е. вече е много амортизирана
преди 2-3 години за новото жилище с мъжа ми си купувахме прахосмукачка, бях се зарекла , че ще е Делонги, но мъничка, защото място няма тук, а и няма много за чистене /гарсониерка все пак/
тогава в магазина в прав текст момчето ни каза - филтрите е хубаво да се сменят на 6 месеца и струват 40-50 лв примерно... това ни отказа
но за различните модели, може да е различно

с две думи - ако имате килими, имаш търпение да го правиш, имаш място къде да я прибираш, защото си е наистина големичка, купувай

# 8
  • Мнения: 116
ХИПП,    bouquet

# 9
Момичета, не си харчете парите за тези прахосмукачки. Имала съм Делонги и Хувър. Заемат много място и са тежки. Докато я подготвиш за режим "пране", ще си минала с парцала целия апартамент - сглобяване, съединяване на тръбички, разреждане на препарат, пълнене на контейнер с разтвора - дълга и широка.. След прането - обратното - разглобявай, изплаквай тръбичките, защото препаратът засъхва и се запушват. После суши, защото ако има минимум влага, не може да се използва само за сухо почистване. Може би парочистачките не са лош вариант при силно замърсени повърхности. Сестра ми има такава и е доволна. И заема много по-малко място, не е и толкова тежка.

# 10
# 11
  • Мнения: 116
Елена, нещо от сорта на тази, която рекламират по ТВ ли имаш предвид? Има глава и дълга дръжка само? Ако намеря снимка някъде ще пусна.

petya-81,
   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 191
Аз бих ти препоръчала да погледнеш в Технополис ето тези модела е SE 3001 и да питаш във фирмата за цената, защото ги дават по-изгодно от колкото в магазина ( поне с нашата беше така)
http://www.karcher-bulgaria.com/karcher-bulgaria-cleaning-machin … 0D187D0BAD0B8.php
Ние си купихме на тази марка прахосмукачка с воден филтър и съм много доволна. По-нататък ще си взема и перяща.

Общи условия

Активация на акаунт