Второто зъбче!

  • 1 609
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Много се радвам на 2-то зъбче,което видях преди 2 часа. moresmileНо си мисля-не трябва ли то да е до първото т.е. да е долен резец,а не горен/в момента има два зъба един срещу друг-горен и долен/ и непрекъснато си търка двата зъба и звука ме подлудява-не я ли боли? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 896
Щом ги търка, вероятно не я боли. Може би така е намерила начин, по който да си почесва венците.
Няма задължително правило, което да е общовалидно за реда на никненето на зъбите.Индивидуално е при всяко дете.

# 2
  • Мнения: 1 195
Честито Simple Smile
Да са здравички и бели зъбчетата  newsm47

# 3
  • Мнения: 674
Честито зъбче! Hug
Ние второто го чакаме от 4 месеца Crazy.

# 4
  • Мнения: 1 008
На Бранимира и излязоха първо долните 2 резци. Това добре, обаче сега вместо горен резец се поави кучешкият.
Научила се е да ги търка и по цял ден скърца. Много и е забавно.
Аз се опитвам да я отуча, но на 10 месеца едва ли ме разбира...

# 5
  • Мнения: 9 814
Честито зъбче, по принцип има последователност на растежа на зъбите, но както всички често повтаряме тук:всяко дете е различно.
Погледни тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/120/73/

# 6
  • Мнения: 1 174
Много се радвам на 2-то зъбче,което видях преди 2 часа. moresmileНо си мисля-не трябва ли то да е до първото т.е. да е долен резец,а не горен/в момента има два зъба един срещу друг-горен и долен/ и непрекъснато си търка двата зъба и звука ме подлудява-не я ли боли? newsm78

Честито ви второ зъбче!  Laughing

И аз очаквах първо долните резци, нямах и признаци за горни, но всичко стана много бързо и точно те избиха! Simple Smile Наколко дни по-късно се появи и едно долно зъбче и тогава бебка започна много странно да си държи устата - леко обръщаше захапката и постоянно това триене на зъбките, за което пишеш. Simple Smile
Аз не се тревожа вече, престана с тези си експерименти, спря и едно много особено плезене с езичето (може би си е "опипвала" новостите из устата Wink)
Вероятно и при вас ще стане така - всяко чудо за три дни! Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 1 522
Честито зъбче!


# 8
  • Мнения: 610
Чесито зъбче  bouquetНа Ванеса и излязоха 1во долните два,а после 1къчешки отгоре.Голям смях беше.Няма подредба вече Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 604
имам една схема вкъщи на последователността на растене, наистина първо са длоните 2, после горе 2 и т.н, но при всяко дете си е индивидуално. Както и на колко месеца колко зъбчета да имат. Дани е с 4 зъбчета, на неговите месеци има и с по 6 а и повече Flutter

# 10
  • София
  • Мнения: 2 296
Честито зъбче!
Аз спазвам едно суеверие,че като избие зъбче,се купува нещо бяло на детенцето,
че да са му бели зъбките. Peace
Относно реда на никнене-при нас първо двата долни резци избиха,после-горните.
Сега чакаме нови.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
Честито! Не е задължително всички зъбчета да се появят в някаква определена последователност. На сина ми избиха първо долните резци наведнъж, след това и горните - пак така. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 403
Честито Simple Smile
Да са здравички и бели зъбчетата  newsm47
  bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Честито зъбче-няма ред в тази работа Wink

# 14
  • Мнения: 1 447
 ЧЕСТИТО аз също преди броени минути видях,че ни е избило второ зъбче.Но нашите
са долни.

Общи условия

Активация на акаунт