Забранява се избора на лекар

  • 2 622
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2938&sectio … 16&id=0000101

  Моля за мнението ви. Не е ли по-добре да имаш избор,дори да се налага да плащаш,отколкото да нямаш и да разчиташ на случайността?

# 1
  • Мнения: 161
определено не съм съгласна. Как ако съм бременна - и си имам гинеколог , при който ходя , но недай си боже ми се наложи да родя, когато моял екар не е на смяна - ще попадна на случаен лекра - който дори да е най - добрия специалист не познава моето състояние - атова в случаи на спешност е най -в ажното, ако съм си платила преди това з аизбор на лекар - поне ще има вероятността да дойде моя си лекар. Не ме разбирайте погрешно  -аз лично съм против корупцията - но това с плащането за избор на лекар  някак си го приемма - као имам възможност де, защото просто сатакива времената в момента и всичко е пито платено. Абе много е сложно, защото хората, които нямат възможност да си платят - какво става с тях?

# 2
  • Мнения: 5 228
Поредният начин за стимулиране на корупцията сред лекарите. Покрай законното избиране на лекар, много левчета отидоха в касите на болниците, вместо в джобовете на лекарите...

# 3
  • Мнения: 1 008
Естествено,че не съм съгласна.

# 4
  • Мнения: 46 434
Предполагам, че ще я махнат, защото лекарите искат да си ги взимат в джоба, не да дават % от сумата на болницата.

И това не е то сега. Аз се опитах да ползвам въпросната услуга през 2004 г в Света София, но когато се опитах да получа нформация, акушерката, на която попаднах се зае да ме убеждава колко повече внимание съм щяла да получа, ако си платя на ръка.

Според мен всеки човек има право на избор на лекар, без да се счита за екстра.
Заплата на лекарите да се влияе от това колко пациенти имат, съответно кадърните ще са с големи заплати, некадърните с малки. Парите ще са същите, просто ще отиват от една заплата в друга.

# 5
  • Мнения: 774
Естествено,че трябва да имаме право на избор.
Напълно съм съгласна с Никол PeaceТова е идеален начин за намаляне на корупцията.

Според мен всеки човек има право на избор на лекар, без да се счита за екстра.
Заплата на лекарите да се влияе от това колко пациенти имат, съответно кадърните ще са с големи заплати, некадърните с малки. Парите ще са същите, просто ще отиват от една заплата в друга.

# 6
  • Мнения: 1 820
определено не съм съгласна. Как ако съм бременна - и си имам гинеколог , при който ходя , но недай си боже ми се наложи да родя, когато моял екар не е на смяна - ще попадна на случаен лекра - който дори да е най - добрия специалист не познава моето състояние - атова в случаи на спешност е най -в ажното, ако съм си платила преди това з аизбор на лекар - поне ще има вероятността да дойде моя си лекар. Не ме разбирайте погрешно  -аз лично съм против корупцията - но това с плащането за избор на лекар  някак си го приемма - као имам възможност де, защото просто сатакива времената в момента и всичко е пито платено. Абе много е сложно, защото хората, които нямат възможност да си платят - какво става с тях?
Тъкмо за това си мислех. ThinkingПонеже и аз си платих за определен лекар при раждането и екипа с него.Какво става с такъв който няма възможност ли?Ами или ражда с часове в "най-добрия" вариянт,или просто си заминава колкото и грубо да звучи!Не само в тази ситуация за раждането,по принцип! NaughtyНе съм съгласна!Даже бих казала много тъпо!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Естествено,че трябва да имаме право на избор.
Напълно съм съгласна с Никол PeaceТова е идеален начин за намаляне на корупцията.

Според мен всеки човек има право на избор на лекар, без да се счита за екстра.
Заплата на лекарите да се влияе от това колко пациенти имат, съответно кадърните ще са с големи заплати, некадърните с малки. Парите ще са същите, просто ще отиват от една заплата в друга.
 
Peace

# 8
  • Мнения: 3 116
Ще тръгне отново порочната практика с плащане на пари под масата.

Всеки трябва да има право на избор  Hug

И още нещо, мога само да кажа че когато нещата опират до избор на лекар и легално плащане, хората намират пари, повярвайте ми  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 211
На мен ми се случи да си платя за избор на лекар и той имаше наглостта да поиска пари под масата. Тази случка ме кара да си мисля, че все е тая - с избор и без избор корупция ще има.

# 10
  • Мнения: 516
Не ми стана ясно какво ще стане при плановите операции, например. Дали легално или под масата винаги ще платя, за да избера най-добрата възможност. Оперираха дъщеря ми на 2 месеца и половина, имах избор кой да го направи. А как ще е занапред?

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
все е тая - с избор и без избор корупция ще има.

Както е имало и до сега с избора  Peace За мен лично не е трагедия. Моето мнение за избирането на лекар за раждането е, че може да се мине и без такова( избиране  Grinning). Два пъти съм раждала без уговорка, повечето ми( над 90%) от приятелките ми- също. Не е болка за умиране. Злополуки стават и при предпочитани лекари.

# 12
  • Мнения: 22 520
Абсолютен абсурд,всеки има право да избере при кого да ражда.На мен системата с избор на лекар много ми допадна.

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 16:22 от ДесиХ2

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Който си е решил да си плати и да получи по-качествена помощ, ще го направи, независима какви са разпоредбите. Как ли пък не сульо и пульо ще ми определят кой да ме лекува, а аз няма да имам право на избор.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз не мога да разбера кой точно е задължил някого да си избира екип... и кой точно е задължил пациент да постъпи именно в Токуда? Има доста мизерни (по отношение на условията, които предлагат) болници, в които никой не очаква от пациентите да участват в издръжката на болницата. Това пък - хем искаш лукс, хем да не плащаш за него. Каква е целта на това - да се докарат всички болници до състоянието на Шейново ли? Защото ясно е, че за по-доброто някой трябва да плати. И ако не е ЗК, това могат да са единствено пациентите.

Мога да твърдя, че там, където раждах - с избор на екип, друг начин няма, пък и не е нужно (частна болница), корупция НЯМА. Плащаш на каса.

И не виждам с какво тази възможност пречи на онези, които не искат да я използват. Все едно да забранят личните автомобили, понеже не всеки може да си позволи този вид превоз. Ей, хора, КомунизЪмЪ вече го минахме, дайте да караме напред, не назад!

Общи условия

Активация на акаунт