Да ви попитам нещо...

  • 2 674
  • 29
  •   1
Отговори
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Дано да не повтарям темата,но ако все пак се е случило това  Embarassed , насочете ме към старата.
Искам да попитам всички вас- разведени, разделени, ... дали ще повярвате на някой друг мъж.
Аз и моят съпруг сме разделени от 2 години и през това време, след като изблизах раните, съм имала възможност за връзки, но съм предпочела да бъда сама. Не желая сърцето ми да бъде разбито отново, а съм уверена, че точно това ще се случи, ако се доверя на когото и да било.
И така- бихте ли повярвали и казали "да" или ако вече сте го казали-съжалявате ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
... дали ще повярвате на някой друг мъж...

Зависи какво имаш предвид с горното.
Дали бих се омъжила - Да бих.
Дали бих обичала някой - Да бих.
Дали бих станала изцяло зависима от някой мъж /в смисъл да не работя/ - Не не бих, но и преди мъжа ми също.
Дали бих имала 100% доверие на някой - Не, но и преди нямах...може би имах към 90%, а след него към 80% Wink
Дали бих родила дете на друг - сигурно бих, но след поне няколко годишна връзка.
Дали вярвам, че някой може да ме обича всеотдайно - Да вярвам.
Дали вярвам, че го има идеалния мъж за мен, с който да живея дълги години - Да вярвам.

Ако си имала нещо друго предивид - кажи го, за да ти отговоря  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 17 278
Същото като Иса, само с разликата, че не съм убедена, че някой може да ме обича всеотдайно за период повече от 3 години да речем. Но вярвам в спокойната и уютна любов след това.

# 3
  • Мнения: 671
Аз като непоправима оптимистка(да ми се чудиш защо Wink)най-офицялно заявявам-Да  бих обичала пак някой отново,бих се доверила на този някой и бих го допуснала в живота си и в сърцето си.И друг път съм казвала-това че съм попаднала на прасе,не значи че всички мъже са в кочината.Не бих искала до края на живота си да остана сама,само защото можело някой отново да ме нарани.
Ако не се престрашиш да започнеш от начало,със сигурност ще си останеш сама.

# 4
  • Мнения: 911
Не желая сърцето ми да бъде разбито отново, а съм уверена, че точно това ще се случи, ако се доверя на когото и да било.

 newsm78...винаги съм си мислела, че тази реплика е излислена от писателите на розови романи, за да се получи завръзката и после да се появи Онзи на белия кон...пък явно наистина има момичета (а съм чувала и за противния пол, че имало такива екземпляри, които веднъж опарени, никога повече не могат да повярват и т.н. ама за тях аз си имам друга теория)

та, м'да.
ами, на въпроса - да, бих  Heart Eyes

НО! вече ще се обичам и мене си, както ме подучи Иса  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 446
Все още ми е много трудно да повярвам на някой  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 408
Искам да попитам всички вас- разведени, разделени, ... дали ще повярвате на някой друг мъж.
Според мен въпроса е зададен неправилно.
Кога и доколко, вместо дали.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Според мен въпроса е зададен неправилно.
Кога и доколко, вместо дали.

Когато се разделяхме с бившия в разговор с баща ми взех нещо да мрънкам как съм му имала пълно доверие и как сега... Баща ми ми каза: "Добре че се случи сега/докато си млада/, за да разбереш, че човек трябва да вярва само в себе си ...и то не винаги."  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 17 278
Иса, баща ти е много умен  Simple Smile Мъдрата ти баба ти да не е негова майка?

# 9
  • Мнения: 402
Охххх, същия филм го живея и аз сега  Sick Само като видя някой мъж и се обръщам на другата страна, да не би случайно така нещо да залитна и пак през Ада да мина  Joy ама на мен ми е още прясно, затова е.И затова още не мога да кажа,че ще се доверя, че ще обичам и т.н.То е ясно, че човек пак може да се довери и да обича, въпреки,че е бил наранен, но нали се сещ аш,че не на тия 100% както 1вия път, когато си дала душата си и живота си Wink Имам предвид,че има нещо ,което никога няма да е същото в начина ти на обичане и на свързване с някой.
много сложно го казах  Tired

# 10
  • Мнения: 2 723
Не, не бих.
Купища причини мога да изтъкна, но едва ли имат значение за теб.
След нещата които преживях, не бих се доверила на никой...
Това, което ми причини човекът на когото вярвах ми е достатъчно и за следващите два живота.

# 11
  • Мнения: 903
Никси, и аз така като тебе си мислех, че не бих! Че просто не бих могла след всичко преживяно... Нещо повече - не вярвах че е възможно да се случи да срещна такъв човек, който да допусна в сърцето си... Да не говорим, че пък изобщо не съм допускала, че съществува такава личност от мъжки пол, която да е достатъчно широко скроена, че да поиска в живота си мен и проблемното ми дете и да ни обича... И тъй както си бях твърдо убедена в тези неща и си бях създала един уютен и спокоен свят само за нас с Лора, в който смятах, че завинаги ще сме си само ние двете.... Ей така ми се изтърси ТОЙ! И верно - не веднага, но за известно време успя да преобърне всичките ми представи... И сега на - и аз като Иса  /да не я повтарям/ Heart Eyes Mr. Green 

# 12
  • София
  • Мнения: 1 352
...изобщо не съм допускала, че съществува такава личност от мъжки пол, която да е достатъчно широко скроена, че да поиска в живота си мен и проблемното ми дете и да ни обича... И тъй както си бях твърдо убедена в тези неща и си бях създала един уютен и спокоен свят само за нас с Лора, в който смятах, че завинаги ще сме си само ние двете....
Ей това са мислите и в моята глава. Не вярвам, че има толкова широко скроен човек, който да обича безкористно мен и двете ми деца. Аз не бих се доверила. Това не значи, че аз не бих могла да обичам. Напротив бих, но не вярвам, че се е родил този мацохист, който ще си жертва спокойствието и комфорта, за да отглежда "чужди" деца. Дори и да се появи такъв ентусиаст, убедена съм, че бързо ще му си изпари ентусиазмът като изкара 1 седмица в тоя зверилник.

# 13
  • Мнения: 2 723
Цитат на: Gercho link=topic=281809.msg7103095#71 стар03095 date=1207549500
Не вярвам, че има толкова широко скроен човек, който да обича безкористно мен и двете ми деца.

Абсолютно.  Tired
Абе незнам, дори и да име някъде такива хора точно ние няма къде да ги срещнем. Аз лично не виждам къде ще се сбутам с г-н Перфектен. В яслата, в магазина, в парка с количката hahaha? Въпросът е кой колко  е отворен към такива срещи. Аз, ако ме заговори непознат мъж съм максималко суха и служебна.
Така че блонди мама, не отричам късмета ти да срещнеш такъв човек, но ако ти не си била готова, ако не си искала и ако не си търсила такава връзка няма как да му дадеш шанс...

# 14
  • София
  • Мнения: 4 493
Искам да попитам всички вас- разведени, разделени, ... дали ще повярвате на някой друг мъж.
Ако този въпрос ми го беше задала преди 4 години щях категорично и твърдо да ти отговоря - НЕ, никога не бих повярвала на друг мъж, никога , никога и т.н. , но сега си признавам, че съм повярвала.

И така- бихте ли повярвали и казали "да" или ако вече сте го казали-съжалявате ли?
Незнам какъв смисъл влагаш в това "да", но ако държи да се оженим ще кажа - да, но няма да спра да се грижа за себе си, да обичам себе си и т.н. Надявам се , че няма да допусна и грешките които допуснах в разбитата си връзка с БНД-то. Засега не съжалявам / нито аз , нито детето ми/, за това че съм го допуснала до себе си и че съм си дала шанс да имам още един източник на радост  Wink
П.П. А иначе и аз минах през тоя период дет си завъртах главата надругата страна и се кълнях че няма да погледна мъж повече в живота си, а ако се появи някой то той задължително ще избяга като разбере , че имам дете. Бях 1000000 % сигурна, че като сме си двечките ще си ние най-добре и така ще сме си за форевър. Да ама ето, че сега сме трима  Wink

Общи условия

Активация на акаунт