Кога е време за раждане?

  • 2 734
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 559
Малко ми е тъп въпроса, но корема ми падна миналата седмица и се чудя дали е нормално. И ако тръгна да раждам сега (началото на 37г.с.) да тичам ли в болницата за задържане или вече имам зелена светлина за действие  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 1 317
Моят корем беше "паднал" през повечето време. Това не мисля, че е особено показателно. Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Ами ти щом почнеш да раждаш независимо в коя седмица искаш не искаш ще ходиш в болница. Дали ще лежиш за задържане или ще получиш зелена светлина зависи от много неща- с какво разкритие ще отидеш, ако с 7-8 см. какво задържане, ще раждаш, дали са ти изтекли водите, добри ли са тоновете на бебето, състоянието на плацентата и т.н. Като влезеш в 38 г.с. раждането ще се води нормално, но и се га да родиш бебето ще бъде здраво и проблеми едва ли ще има.

В 37-мата г.с. плодът е дълъг около 45 см и тежи около 2700 гр.

# 3
  • Мнения: 559
Да, зависи от много фактори. Но мисълта ми беше, дали да се моткам и да си чакам контракции на по 5-7 минути или трябва да тръгвам бързо, без да чакам?

# 4
  • Мнения: 9 814
Да, зависи от много фактори. Но мисълта ми беше, дали да се моткам и да си чакам контракции на по 5-7 минути или трябва да тръгвам бързо, без да чакам?

Имаш ли някакви болки или притеснения в момента? Ако имаш, по-добре иди в болницата.
И аз в началото на 37 г.с. имах контракции на 7-8 и една нощ хайде в болницата. Биха ми инжекции и три дни стоях там. Изписаха ме с три см. разкритие, но родих точно в деня на термина.

# 5
  • Мнения: 559
Не, нямам болки. Просто от известно време се чувствам странно и имам някакво предчуствие, че ще е по-рано от термина, та затова.

# 6
  • Мнения: 9 814
Не, нямам болки. Просто от известно време се чувствам странно и имам някакво предчуствие, че ще е по-рано от термина, та затова.

А какво казва твоя гинеколог? Защо не се консултираш с него? Така ще бъдеш много по-спокойна! Леко раждане mu6muro4e! И да пишеш бебо като се роди! Hug  love001

# 7
  • Мнения: 559
Ами ще го питам, ама чак на 8ми. Не искам да му звъня за глупости  Crazy
Мерси за пожеланията, ще пиша  Wink

# 8
  • Мнения: 27 524
След 37 няма нужда от задържане. Бебето е готово  Peace Падналият корем не е индикатор за скорощно раждане.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След 37 няма нужда от задържане. Бебето е готово  Peace Падналият корем не е индикатор за скорощно раждане.
   Peace

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Блонди е права Peace
Леко раждане Hug

# 11
  • Мнения: 728
Щом нямаш болки и контракции няма за какво да се притесняваш. А щом си в 37 седмица няма никакво задържане, получиш ли контракции.. отивай да раждаш.
Леко раждане ти желая и прекрасно бебче

# 12
  • Мнения: 6 438
Ау,едно априлче е на път  Heart Eyes Миналата година по това време и аз имах същите притеснения.

Коремът ми беше "паднал" от началото на 9 месец,но родих 7 дни преди термин.За болките-аз изчаках да станат на 5 мин и тогава отидох в болницата,но тя ми е на 5 мин и затова бях толкова смела  Hug

Леко раждане и да се похвалиш! Hug

# 13
  • Мнения: 4 753
Не, нямам болки. Просто от известно време се чувствам странно и имам някакво предчуствие, че ще е по-рано от термина, та затова.

И аз имах такова предчувствие... това е от нерви, раждането наближава и те хваща шубето.  Hug Не се притеснявай, всичко ще е наред, приготви си багажа за болницата, за да не се притесняваш, че ще родиш по-рано, а не си готова.  Peace Леко раждане   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 168
Моят корем така и не "падна", може би защото беше малък, не знам. Но ти имай готовност и ако имаш контракции, които се повтарят на равен интервал от време,  тръгвай за РО, разбира се няма да чакаш 5-10мин и тогава да ходиш в болницата, поне на половин час. Там си има разни процедури, които отнемат време. Леко и безпроблемно раждане и да пишеш после Hug

Общи условия

Активация на акаунт