за миенето на зъбките

  • 1 078
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 556
Дъщеря ми е почти на 1г. и 5м. и има само четири зъба - два отдолу и два отгоре. Трябва ли вече да й мия зъбките или  да поизчакам да й пораснат повече? И с каква четка (чувала съм за някакви, които се слагали на пръсна на майката)? Предполагам, че в началото не се слага паста, защото не виждам как ще й обясня после да си изплакне устата, по-скоро всичко ще глътне  Crazy.
Споделете и някои трикове ако детето се дърпа и не иска.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
С изникването на първия зъб започнах да мия с паста NENEDENT -това е въпросната паста без флуор и не е необходимо да се изплаква Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 275
С изникването на първия зъб започнах да мия с паста NENEDENT -това е въпросната паста без флуор и не е необходимо да се изплаква Peace
Peace

# 3
  • Мнения: 339
Да, зъбките вече трябва да се мият-ползваме четката и пастата на Чико, преди това ползвах комплекта от силиконови бебешки четки на Canpol, без паста, вече е с 6 зъба и се мием като големи хора  Mr. Green Няма проблем с детските пасти, стига да са съобразени със съответната възраст, предвидено е, че се хапват и всъщност са много вкуснички Peace Най-важно е сега да се изградят навиците за миене на зъбките, всичко да е на игра и детето да се забавлява!

# 4
  • Мнения: 9 814
С изникването на първия зъб започнах да мия с паста NENEDENT -това е въпросната паста без флуор и не е необходимо да се изплаква Peace

 Peace

# 5
  • Мнения: 44
Когато децата са малки до 2 год. измиването на зъбите става с памук с кислородна вода:това е правилния начин.От две години  до 5-6 години добре е майката да измива с четка и паста.Четката трябва да е детска ,обикновено е 1 номер ,няма значение марката,пастата също е според вкуса на детето .Някой предпочитат кола,ягода,дъвка.Измиването се прави поне един път дневно ,важно е детето да се приучава на хигиенни навици!

# 6
  • Мнения: 1 910
С първия зъб се започва. С подходяща за възраста четка и паста за зъби. След две годишна възраст два пъти дневно. Това е правилния начин според холандските педиатри и зъболекари.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Започнах да мия зъбите на баткото на 2 години-на малката още не

# 8
  • Мнения: 523
На каката започнах да и мия зъбките , когато беше на около 2 г . На малката още не съм , защото има само 4 зъба и смятам , че е все още излишно . А иначе използваме детска паста Астера с мирис на ягода ,която не е опасно да глътне .   

# 9
  • Мнения: 250
От около месец мия зъбките на Тишко със силиконовата четка Ненедент.Има 5 зъба.Понякога слагам паста,понякога не-искам просто да свиква с процедурата.

# 10
  • Мнения: 4 406
на 1 г. 7 м. започнах да мия осемте зъба на сина ми с най- меката четка и детска паста. учудващо на него му хареса и продължава досега с голям ентусиазъм

# 11
  • Мнения: 1 897
Пастата на nenedent за бебета е със силиконов накрайник, който много нежно почиства зъбчетата. Освен това е без флуор и няма нужда да се изплаква.

# 12
  • Мнения: 266
Моят син има вече 12 зъбки и е на 1 година и 1 м., но все още не му ги мия с паста. Искам да знам тази паста Nenedent по-добра ли е от тези, които масово се предлагат на пазара? Пролемът ни са 2 зъбчета, които са избили на криво и се чудя какво да правя. Дали по-късно ще се изправят или така ще си растат?


Цитат
moqt sin ima ve4e 12 zabki i e na 1 godina i 1 m,no vse 06te nr mugi miq s pasta.iskam da znam tazi pasta NENEDENT po dobra li e ot tezi koito masovo se predlagat na pazara.problema ni sa 2 zab4eta koito sa izbili na krivo,i se 4udq kakvo da pravq,dali po kasno 6te se izpravqt ili taka 6te si rastat.




------------------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 22:48 от BG-Mamma

# 13
  • Мнения: 506
С изникването на първия зъб започнах да мия с паста NENEDENT -това е въпросната паста без флуор и не е необходимо да се изплаква Peace
Така и ние.Много му е вкусна пастата и обича миенето на зъбите.Преди няколко месеца му купихме и нормална четка за зъби (детска) и той да се опитва да мие сам.Естествено после и аз домивам Simple Smile

# 14
  • Мнения: 200
С изникването на първия зъб започнах да мия с паста NENEDENT -това е въпросната паста без флуор и не е необходимо да се изплаква Peace
                  Peace

Общи условия

Активация на акаунт