нов зъб без да са паднали млечните

  • 1 167
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, сигурно сте обсъждали този проблем, но не можах да намеря информация. Днес открихме, че на сина ни, който е на 7 години, му е пораснал нов зъб зад млечните, които изобщо не се клатят. Моля дайте съвет, какво да правим. На зъболекар ще отидем другата седмица, но се притесних дали няма да получи деформация и дали няма много да го боли, ако решат да му вадят зъбките отпред, без те да се клатят. Предварително благодаря! Яна

# 1
  • Мнения: 1 820
Като малка и аз бях с този проблем.Почти всичките ми зъби изникнаха по този начин.Ходихме на зъболекар когато се покажеше новия и ми вадеха млечния.Болка не помня да е имало,само неприятно чувство!Но мисля че нищо не може да се направи за да се предотврати.

# 2
  • Мнения: 5 521
Моят син е почти на 8г. Досега сам паднал зъб няма. Смени ли сме само 3, като 2 махнахме защото зад тях излезнаха новите зъбки. Заведи го на зъболекар, ще му извадят млечното зъбче. За болка - докторката го пръска с някакъв шпрей локално, не е казал че го боли.

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 21:22 от marychery

# 3
  • Мнения: 2 089
И моите изникваха така ,зад редицата с млечни /за предните/! Не помня да са ми ги вадили преди да се разклатят,но после ме караха да избутвам постоянния с език напред! Наместват се постепенно,но според мен по-рано да се вземат мерки е по-добре! Hug

# 4
  • Мнения: 18
Много ви благодаря. Наистина е утешително да знам, че се случва често. Моита зъби са перфектни, но естествено, че ще се метне на баща си по този параграф. Утре сме на зъболекар. Приятна дъждовна неделя. Яна

# 5
  • София
  • Мнения: 577
но се притесних дали няма да получи деформация и дали няма много да го боли, ако решат да му вадят зъбките отпред, без те да се клатят.

За деформацията ще се прецени на място, когато зъболекарят го прегледа. Ако има такъв вариант, той ще Ви насочи към подходящото лечение. За да няма болка, можете да помолите да поставят на детето Ви упойка. Има такива за деца, които не съдържат адреналин. Децата ги приемат много добре и са много спокойни на стола.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 675
Решението е - зъболекар. Може и да не се получи деформация, стоматологът ще каже. Разбира се, че ще поставят упойка при ваденето на млечният зъб.

Аз съм имала само един такъв зъб. Постоянният изби над млечния, отпред. Мама ме беше попитала какво е това, аз се смея "зъб". И вярно беше така. Сега постоянният е разположен съвсем леко по-високо от останалите.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
всичките постоянни зъби на щерката изникнаха, без да са паднали млечните й.
Няма проблем, но нека час по-скоро бъде изваден млечния.

Общи условия

Активация на акаунт