При Дюкан-а няма секси бомби, само луди крави-зомби - 94 тема

  • 31 324
  • 809
  •   1
Отговори

Анкета

Ще идвате ли на събирането 5-6 юли до Стара Загора? (пишете ЛС на Фанси)

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 10 апр 2008, 19:21

  • Пловдив
  • Мнения: 14 037

УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса(пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, ролца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0.1%, прясно мляко 0.1% – до 250 гр, извара) постна шунка (мазнини м/у 2 и 4 %) .
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне - от 5 до 10 дни.

СМЕСЕН ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.


ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормални кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.


Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците.
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап, освен тези, в които изрично е указано. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

ДОБАВКИТЕ:

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.
Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.
Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.
Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!


ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО

Олио и зехтин, захар, всичко тестяно, мюсли, мед, ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ   може да ги намерите в  тези магазини

Всичко това много по-подробно е обяснено  ЕТО ТУК

Калкулатор на Дюкан
След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1.   Метрична система
2.   Сегашно тегло
3.   Желано тегло
4.   Максимално достигано тегло
5.   Минимално достигано тегло
6.   Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7.   Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8.   Ръст (см)
9.   Възраст
10.   Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11.   Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12.   Пол
13.   Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.

                        Стари теми:

1 част ,   2 част ,   3 част , 4 част ,   5 част ,   6 част ,   7 част , 8 част ,   9 част , 10 част ,   11 част ,   12 част ,   13 част ,   14 част , 15 част , 16 част , 17 част , 18 част , 19 част , 20 част , 21 част , 22 част , 23 част , 24 част , 25 част , 26 част , 27 част ,   28 част , 29 част , 30 част , 31 част , 32 част ,   33 част , 34 част , 35 част ,   36 част , 37 част , 38 част , 39 част , 40 част , 41 част   , 42 част , 43 част , 44 част , 45 част , 46 част , 47 част , 48 част , 49 част , 50 част , 51 част , 52 част ,   53 част , 54 част , 55 част , 56 част , 57 част , 58 част , 59 част , 60 част , 61 част , 62 част , 63 част , 64 част , 65 част , 66 част , 67 част , 68 част , 69 част  , 70 част , 71 част , 72 част , 73 част , 74 част , 75 част , 76 част , 77 част , 78 част , 79 част , 80 част ,81 част , 82 част , 83 част , 84 част , 85 част86 част , 87 част , 88 част , 89 част , 90 част , 91 част , 92 част93 част


НИЕ СМЕ ТУК 



Нашите сбирки
Преди и сега

Рецептите от темата на DessiJ
Всеки може да допълни изпитани рецепти ,които отговарят на критериите на режима!


Сайтът с наши рецепти

Най-често задавани въпроси

Целта ни е:



Дънковите поли да ги съчетаваме не с потници



А с блузи с ръкави:


Заглавието е на КукУки   
Снимките са на totunia 

# 1
  • Мнения: 4 176
Пу първа пък!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 544
Хоп втора!
Кафето е от мен:

Отивам да чета 35 стр,  в предната тема.
Мерси на Вещи, Кукуки и Тотуния за новата тема.

# 3
  • Мнения: 2 068
 Simple Smile Добро утро

тия дни съм много несериозна  Embarassed ядох нещо мноооого забранено   ooooh!

затова нямам право да се оплаквам че не свалям  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 3 090
Добро утро, момичета! Да ви е слънчево в душите и да сте мноооого усмихнати в този дъждовен ден!
Заглавието е трепач! Куки  Hug  bouquet
Снимките, особено първата, са разтърсващи! Тотуниа  Hug  bouquet
Темата е брилянтна, както винаги! Вещи  Hug  bouquet
Здраве Hug, страхотна разлика!  smile3525 Много ме кефят снимките преди/след, винаги се сещам за подписа на Блеки  Hug И хубавото е, че промяната не е само в телата, а всички като че ли ставаме по-жизнени и по-самоуверени.
Снощи не можах да разгледам варненки, та се връщам да се поправя и да дочитам.
На всички - приятна неделя!  bouquet

ПП. Вкарах една рецепта-измислица, която обаче ми разнообрази ПЗ менюто, пък и става бързо. http://dukanskirecepti.wordpress.com/category/%d0%9e%d1%81%d0%bd … %be-%d0%9f%d0%97/

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 08:16 от krikri

# 5
  • Мнения: 3 640
Вещиnewsm51 Куки,  newsm51 Тотуния,  newsm51 Темата е страхотна!  Hug
Зайка, благодаря за кафето! Тъкмо и моето стана.  Hug
Перличка, Марини, Цоци, Ривела, Буги, благодаря ви, сладурки!  Hug Heart Eyes
Цоци, "дресировката" ти е желязна!  hahaha
Сноу-Анна, честит рожден ден на малкото ти слънчице! Да расте здраво и щастливо дете и да радва много мама и тате!    ura


Вилкони, добре дошла и успех!   bouquet
Амери, ще липсваш!  Sad Но за следващата среща те записваме от сега!  Wink  Hug
Маленна, браво и на двама ви за постигнатото!  smile3501 Шоколадите за деабетици не са подходящи за режима заради високото съдържание на мазнини в тях и употребата на подсладители като глюкоза, фруктоза и др. -ози за производството им.  Peace

Хубав ден на всички и много усмивки!  Hug Повярвайте, че животът е хубав и той наистина ще стане такъв!  lovekiss

# 6
  • Мнения: 3 216
Добро Утро и от мен. Моя обрив не минава. И не само ,че не минава ами от назначената диета качих,ходя си все гладна и изнервена. В понеделник пак сьм на лекар . Ама аако ще си ходя такава с пьпките по-добре да ям,че от 4 дни сьм само на ябьлки,картофи и хляб и вече не издьржам #Cussing out

# 7
  • Мнения: 293
Добро утро дюканки-сладуранки Wink

Обаждам се да не ме забравяте, тук съм и съм режимна, но нямах време нито да чета , нито да пиша. Много служебни и лични ангажименти са ме понесли , но се надявам вече да поуспокоя топката и да мога да се включвам при вас.

На 04.04 направих 2 месеца с Дюкан и резултата е -10 кг, като днес кантарчето показа 84.500, боря 11-то кило, но не е затвърдено, а чакам и МЦ, така ,че когато стане, тогава. Ако не бях нарушила режима в Турция, сигурно вече да съм още напред, но колкото толкова и на това съм доволна. Все по близко е 7-цата на кантарчето и когато я видя ще бъда много щастлива. Бях решила на 85 кг. да си купувам дрехи, после се отказах, но се наложи, защото в един момент нямаше какво да облека.. Така , че сега съм с чисто нови 7/8 дънки, панталонче и блузка.

Много ме е яд, че пропуснах срещата, видях снимки и смея да кажа ,че сте страхотнииии  bouquet  bouquet  bouquet
Ако има някоя мини срещичка на кафенце, пишете ми , ще дойда да се запозная поне с някои от вас.


Вещи Hug, както винаги прекрасна темичка !
Ако е възможно промени ми килограмите на -10, сигурни са.

На всички , които съм пропуснала да поздравя по случай някакъв повод, много извинения с тези красиви рози Embarassed
 


Момичета пожелавам ви една много приятна и отслабваща неделя и добро и ведро настроение!

На всички много  Hug Hug Hug и   Kiss  Kiss  Kiss!

# 8
  • Мнения: 663
Добро утро усмивка и кафе от мен Simple Smile)
въпреки неделния ден аз бягам ...да се обучвам на някаква тъпота ...ако ми е скучно ще избягам и ще "вържа " щерка ми да седи там в залата ....
Хей момичета докато се върна подозирам ви че пак ще напишете 20 страници  Rolling Eyes
лек ден ..... с по малко килца и проблеми
Sun   smile3525

# 9
  • Мнения: 32

                 Добро утро и от мен! Много не ми стана ясно ,защо сме луди крави!? Надявам се да е шега  Grinning
               
                 Днес ми е седмия ден от ударния етап,остават още три до смесения период. Не мога да намеря табличката но Дюкан ,за да изчисля колко килограма трябва да съм,но искам да сваля 20 кг.
                Снощи имахме гости,бях наготвила вкусни неща. Те си хапнаха ,а аз гледах и ядох варени яйца .Страшно се изкуших ,да си хапна,но удържах фронта.Днес съм много доволна от себе си. По -лошото беше,че постоянно ме разубеждаваха,че диетата е вредна и ,ако отслабна сега после ще кача двойно Sad Това доста ме ядоса-първо всеки казва,че трябва да отслабна, а когато започна ме разубеждават #Cussing out Имам нужда от малко стимул.
                Бих искала да попитам откъде си купувате парафиново масло от магазин или аптека?? Днес ще търся нискомаслено мляко,че трудно се намира, а овесени трици си намерих от първия опит. Моля ,ако има момичета от Добрич да ми се обадят,защото искам да се "  "нахъсваме"  взаимно ,а може би и да се срещнем. Лек ден на всички.  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 068
Milena Mihailova я не се ядосвай  Wink не ги слушай и си продължавай с режима  Laughing

и на мен ми говореха така, но като видяха резултата  Shocked
 - Аааа ти на каква диета си  newsm78

# 11
  • Мнения: 162
Добро утро в новата тема! Hug
Вещи - пак си се потрудила! Благодаря ти!  newsm51
Куки - как го измисли това зъглавие, супер!  newsm51
Тотуния - снимки убиец - стимулант!  Joy Joy Joy
newsm51
На всички ранобуднички: Mamica  Hug, Майка Зайка- за кафето  Hug,krikri Hug, kalaka Hug, Sun  Hug, kremena  Hug, amsimom  Hug,баба Цоцолана  Hug, Milena Mihailova  Hug
Приятна неделя момичета, въпреки дъжда!
Да сваляте и да се усмихвате! newsm51

# 12
  • Мнения: 3 640
Кременка, много са упорити тези обриви. Аз с моя се борих около 3 месеца. Дано скоро се оправят нещата при теб!  Praynig Hug
Амси, честити 2 месеца с Дюкан!  Hug Честито намаление!  Hug Честити нови придобивки - ще чакаме снимки!  Wink
Милена Михайлова, браво за проявената воля!  smile3501 Не обръщай внимание на коментарите! Скоро друга песен ще запеят.  Grinning А ти не е нужно да си само на яйца. Разгледай блог-сайта - има безброй чудесни рецепти!  Peace Парафиново масло (течен парафин) се продава в аптеките).
Мими,  Hug

# 13
  • Мнения: 8
Аз съм нова в писането само, иначе съм на 3 етап от месец и половина. Свалих през първите два етапа 8кг, но сега се притеснявам, че продължавам да свалям и още 2 кг. се стопиха в 3 етап. Ям както преди, но си позволявам повече от разрешените неща. Ям ядки по 50г., ям шоколад, снощи даже парче торта без да е гала вечеря.Триците винаги са повече от разрешените 3 лъжици.
 Та поради това имам питане дали е нормално да свалям още и в 3 етап. Иначе си направих изследвания и всичко е ок, няма холестерол, няма захар.
 Поздравявам всички момичета и кураж на всички нови! Този режим е вълшебен!
 

# 14
  • София
  • Мнения: 5 270
Добро утро на всички. Ех, срещи, снимки- разкош - има с какво да напълним очите пак. Поздравления, момичета, за успехите, които сте постигнали   bouquet Но да не се размеквам, а да бъда малко лошичка днес, че всички сте прекалено мили и не видях размахани тигани... И тъй като вече ми е излязло име на проклета и досадна, да го затвърдя, като по-ентя, че темата не е от спамовските, т.е. мислим, преди да пишем и пускаме 1 мнение с повечето, което искаме да кажем, а не 5 пъти мнения по 1 редче. No hard feelings.

Lady_A, зарежи го сиренето, мини на извара. И подправките - препоръчвам ти само натурални ("единични" - чубрица и т.н., сама си ги смесваш). Тези "фиксовете" имат повечко сол и разни Е-та често - рядко са само тревички - чети етикетите внимателно.

Malenna, извинявай за забележката, но се стараем да не подкрепяме нарушенията, камо ли да ги поощряваме. Всяко излизане извън режима се отразява, но след време  Naughty

Приятен ден на всички и благодаря за рибата... т.е. за комплиментите  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт