За направленията от педиатрите

  • 1 001
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 16
Зравейте! Наскоро чух от една майка в градинката, че вече педиатрите нямат лимит за направленията. Целта била по-лесен достъп на децата до специалист. Звучи ми много добре, но незнам дали е вярно. Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 3 116
Аз доколкото знам педиатрите по принцип нямат лимит на направления и никога не са имали.

Друг е въпроса дали дават такива  Sick

# 2
Е, ако нямаха личит щяха да дават. А те не дават.

# 3
  • Мнения: 2 211
Нашата досега никога не ми е отказвала направление.

# 4
  • Мнения: 2 821
Аз доколкото знам педиатрите по принцип нямат лимит на направления и никога не са имали.

Особено когато се отнася за остри заболявания при деца до 6г.

# 5
  • Мнения: 516
Под "педиатрите" сигурно имаш предвид личния лекар на детето ти, нали? А има и лекари-педиатри, които не са лични лекари( на деца ).
Личните лекари нямат лимит за направления към педиатри, винаги могат да ти дадат. Но имат лимити за направления за детски кардиолог, за детски пулмолог и др. специалисти. Наложи ни се 3 месеца да чакаме , за да вземем направление за пулмолог( за да диспансеризирам дъщеря ми).  Вече престанах да се сърдя на личната лекарка на детето ми, виждам че има желание да даде, но какво да прави като така им определят от Здравната каса. Иначе им налагат големи глоби. Трябва да се променят изцяло приоритетите на националното ни здравеопазване. Децата ни са на последно място все още Sad

# 6
  • Мнения: 516
Забравих да допълня: ако личния лекар на детето те прати при специалист -педиатър, той на свой ред има възможност да те прати на друг детски специалис( няма лимит). Ние взехме направление за детски хирург, а тя ни даде за детски пулмолог. Много объркано стана, като всичко в тази държава.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Забравих да допълня: ако личния лекар на детето те прати при специалист -педиатър, той на свой ред има възможност да те прати на друг детски специалис( няма лимит). Ние взехме направление за детски хирург, а тя ни даде за детски пулмолог. Много объркано стана, като всичко в тази държава.

Точно така. Личният лекар на детето е педиатър. Наложи се да ни препрати към друг педиатър и той да ни дава още направления, понеже бяхме ползвали много такива в кратък срок от време.
Иначе никога не ми е отказвано направление за детето- нито за специалисти, нито за изследвания.

# 8
  • София
  • Мнения: 16
Визирам личните лекари на децата. Все ми се струва, че си мислят, че разбират от всичко и избягват да дават направления. Благодаря на всички за бързите отговори   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт