Седалка за кола за 4+ годишни?

  • 1 435
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Споделете опита си. Трябва ми седалка за 4 годишно дете. Удобна и сигурна.
Също да попитам за 8 годишно дете ще ми трябва ли?

# 1
  • Мнения: 5 255
Библиотека с полезна информация  Peace

Може да закупите седалки от този тип

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 44 098
Аз съм си харесала на конкорд. Има ги в бебемаркет. http://www.modern-baby.de/shop/images/artikel/04-07-00-000026.jpg
А за 8 годишното може и само пънчето....


А това нещо на Джордани е изключително твърдо....

# 4
  • София
  • Мнения: 8 280
Споделете опита си. Трябва ми седалка за 4 годишно дете. Удобна и сигурна.
Също да попитам за 8 годишно дете ще ми трябва ли?
Ако търсиш само седалка, тя може да е удобна но не и сигурна! Целта й е само да повдигне детето.
Ако търсиш и сигурност, ти трябва стол, които предлага и странична защита - раменца/ръчички/главичка.
Най-ефтиното, което бях открила и което задоволява изискванията ми/ни да е с тестове от ADAC е Чикото (Max3 или Key2-3 ... не си спомням кое беше около 160-170 лв беше.... почти е съизмерим с цената на Чиполиното, което е към 130 лв.). Взехме обаче Макси Кози т.к. то имаше и 1 позиция за полягане т.к. баткото все още спи в колата, а и материята повече ми хареса. Цената беше 255 сега е 282 Twisted Evil 
Когато избирахме гледахме и:
- Конкорда - нещо не ни допадна конструкцията. и той беше към 300 лв.
- КАМ  - не ми хареса материята много изкуствена, и нещо не доизпипано там където се коригират коланите.... това го хвалеха мамите, че е много голям + че е със собствени колани. нашия батко е послушен и не излиза от стола така, че не ми трябваха, но пък го нямаше в ADAC

Ето и малко картинки:
http://eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=27 - Чиполино
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=40_42_126&osCsid=7edef2 … 39286c56a07f37113 - тук са Чико и Макси Кози ... и разни други

# 5
  • София
  • Мнения: 44 098
чико макс 3 не е с мн добри показатели...

# 6
  • София
  • Мнения: 8 280
тогава е било Кий-я

# 7
  • София
  • Мнения: 44 098
него го няма в таблиците на adac....а макс3 е с оценка лошо...както и дае де....добрите са маки кози, конкорд,  рьомер... с еднакви показатели са за сигурността...но в тези табици няма доста фирми...дори такива минали тестовете, коетое кофти....

# 8
  • Мнения: 472
Седалките като нямат колани как се захващат за седалката на колата?
При тях детето се обхваща с коланите на колата нали?
Мисля че за 8-годишни деца са по-подходящи седалките-какво мислите?

# 9
  • Мнения: 5 255
Седалките като нямат колани как се захващат за седалката на колата?
При тях детето се обхваща с коланите на колата нали?
Мисля че за 8-годишни деца са по-подходящи седалките-какво мислите?
По-горе ти постнах Библиотека с полезна информация - там има отговори на въпросите ти  Peace

# 10
  • Мнения: 472
Благодаря ти mam@ много подробна и полезна информация!

# 11
  • Мнения: 472
Попрочетох информацията и днес обиколих по магазините да разгледам седалките.
Мислите ли че седалките (на "CAM" примерно) осигуряват безопасност за 8годишно дете?
Днес в един магазин момичето ми каза че по-скоро служат да отбият номера(заради закона) , отколкото да обезопасят детето.
Бях се спряла точно на тип седалка без облагалка.

# 12
  • Мнения: 5 255
Идеята на тези седалки е детето да е повдигнато, за да може колана на колата да не минава през вратлето, а през гърдите  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 44 098
Ами аз съм гледала клипче от тестовете за безопасност...май точно на ADAC  на сайта го има...и да съдейси по него са само за да отбият номера, ако видиш какво става  с куклата -дете......

# 14
  • Мнения: 706
Нали се сещаш ,че не можеш да вържеш 8год. дете в др. столче ,освен седалка?!
И стига с тия тестове,всички сме ги чели и гледали,но от опит мога само да ви кажа "бай бабо да не те среща".
Но ако си купуваш спокойствие, с това ,че даваш повече пари за определено столче -ОК.
Само дето вече всички покриват опр. стандарт.
Пък,че било твърдо -това все пак не е канапето в хола ти,а седалка.
А и закона така е написан,че никъде не пише на 100%,че са задължителни,за да се отбива номер.В него има доста др. вратички.

Общи условия

Активация на акаунт