Въпрос за прохождането

  • 1 392
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте, имам дъщеря на 1.2 години и ходи от близо 2 месеца. Притеснява ме, че стъпва с двете крачета навътре, т.е. стъпалцата и пръстите ги обръща навътре. Имам чувството, че това и пречи. Моля за съвет - дали ще отмине, правили ли сте някакви упражнения? Има ли и други като нас? Мерси!


Цитат
Zdraveite.imam dashteria na 1.2godini I hodi of blizo 2 meseca.pritesniavame Che stapva s  dvete kracheta Navutre,t.e. Stapalcata I prastite gi obrashta navutre.imam chuvstvoto che tova I prechi.molia za savet - Dali shte otmine, pravili li ste niakakvi uprainenia.imali I drugi kato nas ? Mersi

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 01:56 от BG-Mamma

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Защо не заведеш детето на лекар да я види.

# 2
  • Мнения: 473
vodih ia predi okolo mesec i mi kazaha che e ok v gorna bania.no niakasi kato ia vijdam kak hodi se pritesniavam.koga shte se izpraviat napred.i zatova reshih da chuia mnenia ot opit.

# 3
  • Мнения: 1 371
Ох, дано не е нищо притеснително, но мисля, че трябва да отидете при друг специалист.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Попитай лекар...

# 5
  • Мнения: 1 195
Ох, дано не е нищо притеснително, но мисля, че трябва да отидете при друг специалист.
Peace и аз така мисля Peace
оставам с впечатление че в Горна баня нещо много много не си дават зор.
Аз дребо го водя в Токуда. 25лв е прегледа но поне лекарите там са компетентни! Може и с направление от личната, но тогава се чака поне месец Peace

# 6
  • Мнения: 4 784
Напоследък и аз чувам доста негативи за Горна баня. Отиди и на друг лекар. Мен ме притеснява, че малкия с пръстчетата на дясното краче стъпва леко навътре. Водих го на личната и тя ми каза, че трябва да мине още известно време и тогава може да се каже дали има проблем. Трябвало да изчакаме, защото може да е временно.

# 7
# 8
  • Мнения: 27 524
Заведи детето на ортопед.

# 9
  • Мнения: 5 140
На моя приятелка синът и ходи така, защото той спи от много малък по корем и затова крачетата са му навътре. Водиха го на специалист и казаха, че с растежа ще се оправи.
Казаха и в къщи да му слага обувките на обратно, лявата на дясно краче, дясната на ляво краче. Пробвай може да има ефект.
Детенцето вече е на 2 год. Те в Горна Баня са ти казали, че няма проблем, ако искаш да си по сигурна го заведи и на друг специалист. Успех, дано съм била полезна.  bouquet Hug

# 10
  • Мнения: 9 814
Ортопедът ще кажа кое е най-правилно. 
Дано всичко е наред. Peace

# 11
  • Мнения: 1 666
За какво точно стъпяне на навътре говориш? -
такова или такова

# 12
  • Мнения: 78
Заведи го на ортопед.Така ще имаш второ мнение и ще си по спокойна.Успех  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 1 522
Ако искаш заведи детето при този лекар. Ние поне сме доволни от него. Ходихме, когато бебката беше на два месеца по съвет на педиатърката - тя каза, че и неините деца води при него. Лошото е, че от януари тази година не работи със здравната каса вече, но прегледа е 20лв. Давам ти координати пък ти ще си прецениш какво да правиш.


д-р НИКОЛАЙ ДРАГАНОВ
ортопед - травматолог
телефон за записване: 0898 50 30 10
поликлиника ВМА   кабинет 111


# 14
  • Мнения: 101
Е, точно това обсъждахме наскоро. Казаха, че се получавало ако детето спи надупено, и ако често стои в поза "W". Консултирай се с ортопед.

Общи условия

Активация на акаунт