Някой знае ли за тези бухтички?

  • 1 131
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Преди няколко месеца,в една от темите имаше рецепта за бухтички, които се обръщат сами,когато се пържат.Направих два пъти от тях,но съм загубила рецептата EmbarassedДъщеря ми мрънка цял ден за тези бухти или понички,не знам как се казваха.Моля ви,ако някой се сеща,да помага ,защото ми е много гадно,че я загубих тази рецепта. Rolling Eyes Praynig

Последна редакция: пт, 27 май 2005, 10:01 от Erica

# 1
  • Мнения: 4 176
Как сами? Не ги пипаш ти?Ако е достатъчно илиото не се ли обръщат "сами" т.е. лесно?
Аз имах една рецепта за понички, но сега не я намирам с търсачката. Нещо ен ми върви стя търсачка

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Бухти:

Продукти:

2 ч. чаши брашно
1 кофичка кисело мляко
2 яйца
1/2 ч.л. хлебна сода
щипка сол
/1 каф. чашка захар по желание/

Приготовление:

Тестото се разбърква с лъжица и трябва да е с гъстота, при която сместта да се отлепва от стените на съда.
Пържи се в силно сгорещена мазнина / или фритюрник/.
Взима се по 1 супена лъжица от сместта и се изсипва в мазнината.
При мен се обръщат сами, тази рецепта е от форума, предполагам за нея питаш Wink

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз имах една рецепта за понички, но сега не я намирам с търсачката. Нещо ен ми върви стя търсачка

Понички:

Продукти:

2 яйца
7 суп. лъжици захар
1/2 каф. чашка олио
2 суп. лъжици кисело мляко
бакпулвер
2 1/2- 3ч. чаши брашно
ванилия
стафиди

Приготовление:

Яйцата и захарта се разбиват хубаво с миксер. Добавят се олиото, киселото мляко, бакпулвера, като разбиването продължава, накрая се слагат брашното, ванилията и стафидите.
Пържат се в сгорещено олио. Когато са готови и изстинали инжектирайте млечен крем или течен шоколад във вътрешността на поничките.

# 4
  • Мнения: 3 927
Я виж в тази тема:

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=34277&highlight=%EC% … E8%E2%EA%E8#34277

там имаше много рецепти за закуски, в т.ч. и за бухтички.


Аз ги правя на око от:

кисело мляко
яйце
сода за хляб
и брашно.
Тестото се прави по-гъсто от боза, гребва се с лъжичка и се пускат в сгорещено олио. И моте се обръщат самички, ако олиото е много, а те плуват на широко в него Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Нямах интернет,затова пиша чак сега,много ви благодаря на всички. Grinning
Бухти:

Продукти:

2 ч. чаши брашно
1 кофичка кисело мляко
2 яйца
1/2 ч.л. хлебна сода
щипка сол
/1 каф. чашка захар по желание/

Приготовление:

Тестото се разбърква с лъжица и трябва да е с гъстота, при която сместта да се отлепва от стените на съда.
Пържи се в силно сгорещена мазнина / или фритюрник/.
Взима се по 1 супена лъжица от сместта и се изсипва в мазнината.
При мен се обръщат сами, тази рецепта е от форума, предполагам за нея питаш Wink

Точно за нея питах.Благодаря ти! Grinning

# 6
  • Мнения: 373
Бухти:

Продукти:

2 ч. чаши брашно
1 кофичка кисело мляко
2 яйца
1/2 ч.л. хлебна сода
щипка сол
/1 каф. чашка захар по желание/

Приготовление:

Тестото се разбърква с лъжица и трябва да е с гъстота, при която сместта да се отлепва от стените на съда.
Пържи се в силно сгорещена мазнина / или фритюрник/.
Взима се по 1 супена лъжица от сместта и се изсипва в мазнината.
При мен се обръщат сами, тази рецепта е от форума, предполагам за нея питаш Wink

Колко гр ти е кофичката кисело мляко? Защото тук при нас са по 125гр....чудни хора, ама ... Party

# 7
  • Мнения: 6 472
Зависи от производителя, ама 400-450.

Общи условия

Активация на акаунт