Гладен е, а не яде

  • 455
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Момичета имам проблем.
Кърмим се с дребосъка интензивно, все още повече от 5-6-7 пъти на денонощие.  Обща храна
яде в 11ч, в 15ч, в 18ч и с нас на вечеря. Като на всяко от яденетата хапва по около 100гр и сигурните му яденета за деня са 2, тоест 200гр, стига и до 400-500гр, но многоооооо рядко. Проблемът е че яде толкова, колкото сам пожелае, не съм от майките, които гонят децата си и им врат лъжицата с храната на всяка цена.Обаче имам притеснения, че явно вечерята не му стига, защото се буди всяка вечер от 1 седмица в 3.30ч вечерта и стои на гърдата ми до 7-8ч, когато се поразсъня и осъзная, че не ме е пускал цяла вечер и му дам един банан Simple Smile Тогава се успокоява и заспива. Явно и кърмата ми или е понамаляла или не му стига вече.  Бих искала да му създам навика, че се яде, когато всички са на масата и само, когато сме на масата. Захранен е падагогически. За съжаления обаче нещо не ми се получават нещата.

Как решавате проблема с хапването у вас?

# 1
  • Мнения: 2 467
Да не би да му излиза зъбче? Така търси успокоение в гърдата.
Не бих давала да яде твърда храна вечер, когато е време за сън. По-добре гърда. Защото гърдата един ден ще спре, а банани все има. Да не създаде траен навик.
Аз предлагам гърда. Който и колкото ял, ял. Легнем ли, детето цока, а татето трае до закуска  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 616
Ох, така ама ходя като пияна вече. И аз имам нужда от сън, а така ми се събират не повече от 3-4 часа  Cry
Аз не давам храна през нощта-преди лягане и после чак на сутринта като се поразсъня и стана по-адекватна. Ама се притесних да не го държа гладен, чак пък таквоз сукане, по цяла вечер, не е било до сега.

Иначе зъбите сигурно си вървят, той има едва 6-7 зъба, докато станата 20, ехеееееееее. Ама те горе-долу към втората годинка стандартно са пълен комплект зъбите. До тогва все така ли ще я караме? Cry

# 3
  • Мнения: 3 718
Иначе зъбите сигурно си вървят, той има едва 6-7 зъба, докато станата 20, ехеееееееее. Ама те горе-долу към втората годинка стандартно са пълен комплект зъбите. До тогва все така ли ще я караме? Cry
Има и почивки между "озъбващите" периоди  Wink Ако това е проблема при вас, де. Защото при моя син номера с банана няма да мине и аз по неволя съм се превърнала в ония преследващите с лъжицата, направо ме е срам. Можеш да пробваш да вечеряте по късно, но при Алекс и най обилната вечеря не го спираше да виси по цяла нощ на гърдата, когато решеше. След известно време най чудотворно наставаше мир и спокойствие изразяващо се в будене до два пъти и то за кратко.

# 4
  • Мнения: 2 616
Знам ли вече има ли почивка, то или са зъбите, или грип, или е трябвало да го оставя при някоя от бабите, защото съм имала работа и после той е като стикован към мен, все има нещо  #Crazy #Crazy #Crazy

Иначе ние и без това ядем късно, докато си дойде мъжа ми, да сготвя да хапнем и то станало 21ч, дребосъчко си ляга в 22ч.
Ама поне като ви чета ми става по-лекичко като знам, че не съм сама в безсънието си Simple Smile

Шаманче, сменила си и аватара и подписа си, не мога те позная Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт