Павлова - изкушение с ягоди и сметана

  • 6 512
  • 30
  •   1
Отговори
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
по принцип не съм по сладкишите.
никога не ми се получават Blush

това ми е любимият, до сега фал не е ставал.
рецептата я имам от дир.бг.
за съжаление не помня кой я е пуснал, за да благодаря за разкошния сладкиш Hug
ако чете тук: огромно благодаря, че ми подслади живота

Павлова

за блата:
4 яйца, разделени
2 с.л. захар
2 с.л. с връх какао

за крема:
500 мл. течна сметана за разбиване
2 с.л. захар

за украса:
пресни плодове

пробвала съм с киви и ягоди Peace

яйцата се разделят. белтъците се бият на твърд сняг. добавя се захарта и се бие докато се стопи.
един по един се добавят жълтъците.
после се добавя и какаото.
сместа се изсипва на хартия за печене в тавата ан фурната и се пече около 10- 15мин. на средна фурна.
като се изпече се вади и веднага се навива на руло. оставя се така да изстине.

сметаната се разбива със захарта. рулото се развива и се пълни със сменатаната, вътре се слагат плодовете
завива се отново на руло и се намазва с останалата сметана.

аз вчера реших да го направя на торта.
очертах 2 кръга и изпеках 2 кръгли плата, после съединих частите.
в крема добавих извара. ползвах 250 мл. сметана и 250 гр. извара.
добавих и малко желатин, за да стои кремът плътен.
уви ягодите пуснаха вода и долният блат се напои.
но това не повлия на вкуса Wink Wink


ето снимки:

първият блат с ягодите: 


вторият блат, покрит със сметана и ягоди:


цялата торта:


в разрез:


парче:

# 1
  • Мнения: 1 174
 newsm51 smile3525Струва ми се страхотно това изкушение.Мисля да го пробвам другата седмица.

# 2
  • Мнения: 2 241
О, тази Павлова определено ще се пробва, аз друга опитвах да правя по Нова година - с целувки, но не се получи, тази ми звучи по-добре.
  bouquet
Само че ягодите в момента тук са безумни, и като цена, и като вкус (гумени някакви), ще трябва да се почака.  Sad

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Само че ягодите в момента тук са безумни, и като цена, и като вкус (гумени някакви), ще трябва да се почака.  Sad

в момента тук са по-евтини, отколкото миналата година лятото, незнам защо.

Павлова става много вкусна с киви, само ще трябва да я оформиш по друг начин.
рулото се оформя лесно с киви, но нямам снимка.

с банани също става, те също си пасват с шоколад Flutter
виждаш, че съм настъргала по средата Blush

забравих да напиша, че намазах плодовете и горния слой с малко желатин, да не изсъхват.

плодовете са според наличността, това е хубавото на този сладкиш Crazy
понеже няма мазнина в сладкиша, нито много захар, то комбинираш с каквото искаш.  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 241
Да, кивито си го представям как ще изглежда, добре ще стои, благодаря ти за идеята, но с банан май няма начин да се получи кой знае какъв фасон  newsm78

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да, кивито си го представям как ще изглежда, добре ще стои, благодаря ти за идеята, но с банан май няма начин да се получи кой знае какъв фасон  newsm78

ами ако искаш торта, направи "колони" от банан по външната окръжност, т.е. както аз вътре съм ползвала ягодите, да се виждат после.
може бананът да е срязан надълго и сряза да се вижда.

а отгоре ще наредиш кръгчета банани. пак става Sunglasses, фантазия трябва Peace

# 6
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Торта "Павлова"

6 бр. белтъци
300 г пудра захар
1 с.л.  брашно
1-2 ванилии 
 
300 мл течна сладка сметана
плодове по избор - ягоди, малини, банани, киви, боровинки


Белтъците се разбиват на твърд сняг. Добавя се пудрата захар -  при непрекъснато разбиване, докато   сместа стане напълно гладка и захарта се разтвори.
Добавят се  брашно и  ванилията .
В тава се слага фолио или хартия за печене, намазнява се и се поръсва с  брашно.
Върху фолиото се рисува кръг с диаметър 20 см и в кръга се изсипва сместа , като центъра се оформя по-нисък от краищата и се заглажда.
Пече се на 120 C  за около час и час и половина. 
Сметаната се разбива.
Тортата се намазва с разбитата сметана и се украсява  с нарязани плодове.


Аз имам тази рецепта за "Павлова" от този форум. Това модификация ли е или името съвпада? Много вкусно - ще се пробва, особено щом е с извара и ягоди...
   

# 7
  • Мнения: 592
Ася, няма ли браШно в блатовете? newsm78  И как иzпе4е 2 кръга? един по един ли? или пъпво си иzпе4е един голям блат и после си среzа и о4ерта кръговете?
 

# 8
  • Мнения: 2 241
Да, кивито си го представям как ще изглежда, добре ще стои, благодаря ти за идеята, но с банан май няма начин да се получи кой знае какъв фасон  newsm78

ами ако искаш торта, направи "колони" от банан по външната окръжност, т.е. както аз вътре съм ползвала ягодите, да се виждат после.
може бананът да е срязан надълго и сряза да се вижда.

а отгоре ще наредиш кръгчета банани. пак става Sunglasses, фантазия трябва Peace

Да, да, аз си представих как ще може да се направи с банани, но те просто не изглеждат така добре като ягодите и кивито, това имах предвид. Няма да е толкова ефектно.  Simple Smile


Аз по подобна на дадената от Медунка рецепта се опитах да правя Павлова и не се получи, в смисъл на два пъти не ми се изпече целувката. Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 592
Торта "Павлова"


В тава се слага фолио или хартия за печене, намазнява се и се поръсва с  брашно.
Върху фолиото се рисува кръг с диаметър 20 см и в кръга се изсипва сместа

как така се рисува кръг и тестото няма да премине иzвън кръга??? или полzвате някакви рингове? Моля zа снимка  . НеЩо не мога да си го представя

# 10
  • Мнения: 2 241
Торта "Павлова"


В тава се слага фолио или хартия за печене, намазнява се и се поръсва с  брашно.
Върху фолиото се рисува кръг с диаметър 20 см и в кръга се изсипва сместа

как така се рисува кръг и тестото няма да премине иzвън кръга??? или полzвате някакви рингове? Моля zа снимка  . НеЩо не мога да си го представя

В случая става дума не за тесто, а за разбит на твърд сняг белтък, не се разтича.

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

как така се рисува кръг и тестото няма да премине иzвън кръга??? или полzвате някакви рингове? Моля zа снимка  . НеЩо не мога да си го представя

късно е за снимка, ще се опитам да ти обясня.

слагам в тавата на фурната хартия за печене.
слагам тортенринг с нужната ми големина, очертавам с молив.
махам тортенринга.
самото тесто не е точно тесто, а са си белтъци на сняг, леко течни от жълтъците.
започвам да изливам тесто по средата на кръга. половината в случая.
с лъжица избутвам до очертанията или леко да излиза от тях.
после изпичам. те не се надуват или разливат.
остават си каквито са.

после като изстинат налагам пак кръга и внимателно с нож изрязвам това, което излиза извън него.

моята тортичка е малка и станаха 2та блата наведнъж.

тестото от рецептата стига или за руло, направено в тавата на печката или за блата от по ~ 16см в диаметър
тестото като се разлее става около 3 до 5 мм дебелина, т.е. доста е тънко Simple Smile

ако има нещо - питай пак Grinning

# 12
  • Мнения: 2 211
Това наистина си е изкушение.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 814
asyalein , благодаря за рецептата!  bouquet
Изглежда много красиво, вкусно и лесно.

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз имам тази рецепта за "Павлова" от този форум. Това модификация ли е или името съвпада? Много вкусно - ще се пробва, особено щом е с извара и ягоди...

съжалявам, не знам коя е оригиналната рецепта. newsm78
аз съм правила само тази. не обичам бизе много, а това тесто не е като бизето!

с тази рецепта не съм имала фал.
платките стават удобни за оформяне, не се трошат като бизе Wink по-скоро са като лек вариант на пандишпана, ползвам рецептата и за други сладкиши Wink

пак казвам, че аз един кекс не мога да направя като хората, но с тази рецепта не съм имала провал Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт