1 седмица ясла една седмица болни

  • 1 460
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте скъпи мами, ние ходим от есента на ясла и до края на януари малката ходеше без боледуване на ясла, може би 3 дена да сме отсъствали през тези месеци.но след януари от февруари 1 седмица на ясла , после една в къщи.в началота на март се разболяхме от бронхит, след което баща й гледашще идна седмица после аз още една. и така след 3 седмици прекъсване почивка малката изкара пет дена на ясла и ето отново сме със сополи и кашлица.вие какво правите, когато няма кой да остане с тях в къщи освен вас , а ходите на работа.работодателите са добри,но в един момент вече става много пъти и страшно не удобно.вие имате ли такъв проблем с яслите

# 1
  • Варна
  • Мнения: 558
Май че почти няма детенце, което да не е минало през такъв период. При нас първата зами беше такава, но втората вече беше далеч по-добре. Търпение му е майката и дано работодателите ти също са толерантни и търпеливи  Peace.

# 2
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
...вие какво правите, когато няма кой да остане с тях в къщи освен вас , а ходите на работа.работодателите са добри,но в един момент вече става много пъти и страшно не удобно.вие имате ли такъв проблем с яслите
В момента сме в такава ситуация. Синът ми е с ангина, а няма кой да ни помага. Моят работодател е много разбан, никога не ми е правил проблем за отсъствия. За мен проблемът не е, че ще ми е неудобдо да отсъствам, а че наистина виждам как това пречи на работата. Обаче, когато Ваньо се разболее и се налага аз или татко му да го гледаме у нас правим какви ли не куци схеми. Миналата седмица аз бях у нас два дена, а татко му три... Хубавото е, че работата ми е такава, че с мобилен телефон, интернет и отзивчиви колеги мога да бъда около 30% ефективна и от нас. В следващите дни наваксвам каквото мога в офиса. Следващата седмица съм предупредила, че в понеделник и вторник пак съм у нас...лечението продължава. Това е положението. На всички им е ясно, че на родители с малки деца им се налага да отсъстват по-често, включително и на работодателите. Опитвам се да отсъствам колкото се може по-малко (доколкото това е съобразено със здравето над детето ми), не спекулирам с привилегиите си, когато имам възможност оставам до по-късно с ясното съзнание, че е на следвашия ден може и да не съм на работа...
Съвсем искрено си пожелавам следващата зима да е по-лека!

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Нищо ново под слънцето. Адаптация.

# 4
  • Мнения: 2 211
Дойдохме си на темата.

# 5
  • Мнения: X
значи не съм единственна.за сега и моите работодатели са толерантни,но да кога ли? понеже преди можоше да разчитат винага на моето присъствие за радлика от сега.но колкото и да ми е неудоно,няма нищо по важното от здравето на детето ми и на семйството ми.нали знаете работа винаги се намира ,стига да искаш да работиш.и винаги има шефове които приемат факта,че имаш малко дете.

# 6
  • Мнения: 606
  При нас е 3 дни детска - 30 дни в къщи... Ужас.

# 7
  • Мнения: 2 018
Така е в началото! Търпение и разбрани шефове желая  Peace

# 8
  • Мнения: 342
О Вие сте по-добре щом ходите цяла седмица-ние ходим по 3 дни въпреки че е на 4 години ,но досега не е ходила на детска.

# 9
  • Мнения: 9 814
Пак ли! Пусни търсачката, пълно е с такива теми.
Ето и най-бурната в момента: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280043.0

Съвет от мен: Свиквай! Peace

# 10
  • Мнения: X
снощи вдигна и малко температура и сега гледам пробиха и 4-те кучешките ззъба на куп

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Съвет от мене, не се мъчи, дай го на някоя от бабите или намери жена да ти го гледа поне за около месец да се стабилизира имунната система на детенцето. Че ще го израсте е ясно, но тормозът около тези, уж безобидни настинки, не си заслужава. Спри го от този развъдник на болести, моля те.  Stop

# 12
  • Мнения: 196
 Whistling Ох и ние бяхме така повече от три дни не изкарваше ooooh!ужас направо но откакто тръгна да детска сме по-добре .Разликата от детска и ясла е огромна поне за мен де...

# 13
  • Мнения: X
мерси за отговорите, но точно преди една седмица тръгна на ясла след едно месечно прекъсване.просто вече нямаме отпуски и никакви други възможности.да се надяваме,че идва хубвото време и ще намалеят болестите.на нас няма кой да ни помога,нямаме баби.а с една заплата не се стои днешно време.пък и ако изключим хремите, много сме доволони от яслата,детето ходи с кеф, станала много самостоятелно.аз съм против жените, тогава по добре маката да стои да си гледа, просто не знаеш на каква ще попаднеш,виждала съм и съм чувала от изпатили мами какво ли не.успех и на вас.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
снощи вдигна и малко температура и сега гледам пробиха и 4-те кучешките ззъба на куп

Не е в зъбите причината, повярвай! Ще дойде време, когато няма да има зъби за изкарване, но пак ще се раболява...

Общи условия

Активация на акаунт