Какво готвят децата ни?

  • 2 196
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 431
Не зная дали темата е за този форум или за Нашите деца, но я пускам тук, инициирана от темата за възприемането на готвенето. Там писах, че за мене готвенето е нещо естествено. Синът ми и дъщеря ми също обичат да влизат в кухнята не само за да ядат, но и да готвят. Днес синът ми прави мешана скара - пържоли, кебапчета, шишчета, а е само в 6 клас. За него салати, студени предястия, китайска и италианска кухня не са проблем. Дъщерята /1 клас/ прави леки супи и салати. Отделно помагат на мене и на баща си при подготовката на някои ястия.
Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 2 211
Много ми е малко момченцето / 3г. 10 м./, но има интерес към готвенето. Винаги си дръпва столчето, качва се и ме наблюдава като готвя. Даже дава и акъл, сложи това, не слагай онова...
Може да намаже криво - ляво филийка и да сложи колбас отгоре  - сандвич. Също прави и чай. "Меси" тесто. Давам му да побърка кекса. Подрежда луканка.

# 2
  • Мнения: 872
Моята 4 и половина годишна девойка  обича да ми помага. Най-интересно и е нещо с тесто да прави, сладки с формички например...или от бутер тесто .Може да бърка с пасатора, само и умалява ръчичката да натиска копчето продължително, почива си. Кекс като правя  се запасявам с търпение, строявам се до нея и я оствям да отмерва продуктите с чашка и лъжичака, малко бавничко и после повече за чистене и миене имам, но детето доволно остава . Laughing Прави топчета за супа топчета, кюфтета. Като правя пълнени чушки ,я оставям да напълни ориза. Давала съм и да овалва риба в брашно.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 176
Племенницата ми слага зехтин и сол в салатата.
Правили сме заедно баница, помага детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 129
Синът ми на 6 прави палачинки и реже сладки с формички, като тестото го правя аз. Беше ми помагал да правим тестото за сладките и цялата къща беше в брашно. Затова вече избягвам.

# 5
  • Мнения: 966
Моят син на 17 год. може да изпече готова пица. Прави си и сандвичи в случайте когато няма ядене. Ми май е това за мой срам  Embarassed.

# 6
  • Мнения: 159
 Моят син е на единадесет години. Прави сандвичи, бели и реже картофи, но все още не позволявам да ги пържи сам. Тараторът му е специалитет. Винаги ми помага при подреждането и отсервиране на масата. Често мие и чинии.

# 7
  • Мнения: 1 312
Моите пакостници са на 6 и на 7 годинки,малката обожава да подрежда масата било за вечеря,обяд .., а след това и двамата се надпреварват кой да измие чиниите ела да видиш на какво заприличва в кухнята #Cussing out след тях около 1 час подреждам

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
За огромно мое и тяхно съжаление, децата ми не готвят. Основната причина - липса на време. Желание имат и умеят някои неща, но като цяло не остава време да се изявяват в кухнята. Помагат за разни неща - рязане на зеленчуци, подреждане и аранжиране на храна, бъркане на меси, месене, но за последните месеци приготвените изцяло от тях неща се броят на пръсти. Чакаме ваканцията.

# 9
  • Мнения: 4 841
Синът ми е на пет, засега се справя със следните неща:
- Прави си бисквити с кисело мляко
- Прави си мюсли с прясно мляко
- Бели печени чушки
- Бели варени яйца
- Бели картофи и краставици (с белачка)
- Оформя кюфтенца и топченца (за супа топчета)
- Когато меся или правя кекс, той чупи яйцата, и сипва съставките, които предварително съм дозирала в мерителни чашки
- Прави розички и други "украси" със шприц
- Маже си филия с пастет
- Овкусява салати със сол, олио и оцет

Засега мисля, че му е предостатъчно.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите са втори и трети клас. Могат напълно самостоятелно да правят вита баница (само трябва възрастен да гледа фурната), кюфтета, подготовка на продукти за готвене. Правенето на чай, мазане и т.н. не ги броя.
Обичат да се въртят покрай баща си като готви, защото той готви за кеф и той повече ги учи да готвят. Аз съм по оперативното готвене и вечно бързам и затова не обичам да ми се мотаят наоколо.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите могат да правят сандвичи и мляко с бисквити. Голямата е на 8, не проявява интерес към кухнята. За малката има някаква надежда, тя не е припряна и, когато се научи да готви, вероятно ще и са все завъртяни ястията.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
Малкият засега се справя само с направата на порция Нескуик - т.е. сипва и топли млякото и слага Нескуика Laughing
Щерката проявява интерес и се опитва да ми помага - реже картофи, салата, сандвичи, бърка разни неща. Ама аз все бързам и не й възлагам кой знае какви задачи.
Сега ваканцията с майка ми направила сама сладкиш, сиропирала го и заляла с глазура(майка ми само й казвала какво да слага). В наша чест беше направила и чаши за коктейл със захар отгоре и маслинки с клечка. 
 Има дори книжки с детски рецепти(Какво да сготвя, когато мама я няма) - трябва да се засрамя и да дам фронт на действие - щом има желание.

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Етиа, аз се опитах да ги оставя да се развихрят. Ама много цапат, бе... И после не могат да почистят качествено.

# 14
  • Мнения: 5 877
Съвсем самостоятелно може да прави айран и овесени ядки с кисело мляко. А, и лимонов сок, като държи лимона под течаща вода  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт