По колко време сучат бебоците ви?

  • 489
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 543
Знам, че е индивидуално, и все пак... Моята бебочка цоцка по пет минути от всяка гърда и приключва. Направо ми липсва, когато беше новородено и сучеше дълго и напоително, по половин час. Чудя се сега дали това й е достатъчно. Имахме проблем със сученето доскоро, беше я примързяло и не искаше да си доизсуква цялото млекце и ревеше, бях пуснала зов за помощ във форума. Затова сега съм нащрек и я подозирам във всякакви измами и шмекерии. От друга страна изглежда доста доволна, изкарва по 2 и половина - 3 часа до следващото манджорно. Скоро не сме ходили на консултация и не знам колко е наддала. Ще съм благодарна да споделите вашия опит.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 296
При нас беше подобна ситуацията.
В началото цокаше по 15-20 мин.След 4 месец започна да се нахранва за 5 минути,и то от едната гърда.
И аз в началото се чудех,дали му стига,но на 6 месеца беше станл 8 кг.,само от кърма.
Та...при положение,че кака му ми висеше по30-40 минути на гърдите,а той-бързак-
за 5 минути се наяжда.Затова,сега,като го мъчат зъбки,по цели нощи се кърмиме. ooooh!
Успех,сигурна съм,че всичко е ОК при вас  bouquet

# 2
  • Мнения: 812
Ох,вие сте добре,моето бебче на 11 дена сучи по 40 -50 мин,понякога и до един час,направо се побърквам,ако го оставя за 30 мин. после е гладен и почва да реве.

# 3
  • Мнения: 51
Спокойно, бебета винаги си "вземат" колкото им трябва:) А и всяко дете е с различна глътка и за различен период от време се нахранва. И аз имах такива опасения, но стигнах до този извод, защото от началото си суче по 5-10 минути и на 5 и половина месеца е 8 кг Simple Smile

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На вашата възраст и ние сучехме по толкова, но от едната гърда. Не се притеснявай, наблюдавай и пълните памперси, но щом е спокойна, значи всичко е ОК.

# 5
  • Мнения: 630
Същата работа сме. Чела съм, че е нормално - сучат по-силно и по-интензивно.

# 6
  • Мнения: 229
От самото раждане Гого се насуква за 5 минути. Случаите, в които суче повече от 10минути се броят на пръстите на ръцете ми.

# 7
  • Мнения: 5 391
Дъщеря ми е почти колкото твоята, суче около 10 минути вече.

# 8
  • Мнения: 22 827
В началото сучеше по час,към 5месец се напапкваше за 5 мин.

Общи условия

Активация на акаунт