бял шум

  • 27 575
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Момичета може ли някоя да ми кажа какво е бял шум и мога ли да си взема запис с него от някъде?Действал успокоително на бебетата и помагал за по леко минаване на коликите,прочетох го на няколко места вече,дори и в книгата на доктор Спок Confused

# 1
  • Мнения: 5 370
Момичета може ли някоя да ми кажа какво е бял шум и мога ли да си взема запис с него от някъде?Действал успокоително на бебетата и помагал за по леко минаване на коликите,прочетох го на няколко места вече,дори и в книгата на доктор Спок Confused
Не знам дали това е бял шум, но аз укротявах коликите на дребен със......сушоар. Съвсем сериозно говоря, духах от разстояние към коремчето му топла струя и той млъкваше.
А после разбрах, че това и го приспива. И дълго време ползвах този иначе доста нестандартен начин за приспиване. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 4 585
За пръв път термина бял шум срещнах в радиотехниката.
Под това се разбира сигнал, който съдържа всички честоти. Това са сигнали, които рязко са променили или променят сигнала си, например искра, гръм, импулси с близка до правоъгълна форма.
Но съм виждал и жена да присипива детето си със слушалката на телефонния апарат, на сигнал свободно. Против колики препоръчвам гимнастика, масажче и чайче от джоджан.

# 3
  • Мнения: 44
Здрасти, това което Вълкът казва е така. Бял шум се нарича сигнал който съдържа всички честоти, както бялата светлина. А това помага не само на бебета но и на всички хора да спят и да се успокояват, защото "обира" дриготе звукови вълни. Ето ти линк:http://www.newfreedownloads.com/download-White-Noise-Player.html оттам можеш да си изтеглиш плеар за компютъра който да пуска бял шум. Ако потърсиш в гугъл WHITE NOISE ще намериш много неща.

# 4
# 5
  • Мнения: 2 018
За първи път чувам за подобно нещо. Ще се пробва при безсъние  Peace

# 6
  • Мнения: 5 370
За първи път чувам за подобно нещо. Ще се пробва при безсъние  Peace
Бо, само да не се окаже късно за това при вас. Peace
Все пак,. Станиславче беше бебе, когато прочетох във ФОРУМА за сешоара и неговото вълшебно въздействие.

# 7
  • Мнения: 2 401
Бреййй къде съм била, та за първи път чувам за това.  Темата е интересна, дайте линкове със сериозни четива по въпроса, моля.

# 8
  • Мнения: 2 018
За първи път чувам за подобно нещо. Ще се пробва при безсъние  Peace
Бо, само да не се окаже късно за това при вас. Peace
Все пак,. Станиславче беше бебе, когато прочетох във ФОРУМА за сешоара и неговото вълшебно въздействие.

Малкият спи от 19:30 до 6-7 ч сутринта без проблеми от както се е родил  Peace На майка си се е метнал  Blush

Ставаше въпрос за татко му   Grinning Някой каза, че белият шум помага при безсъние!

Сешоара и телефонната слушалка едва ли биха му помогнали  Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 14 654
Шумът от течаща река е бял шум, няма как да не можеш да си свалиш от нейде. Има разни записи със звуци от прирдата из виртуалното пространство. Ама за колики няма да помогне нито белият шум, нито розовият, нито кафявият  Simple Smile
Чувала съм, че чаят от копър помага, но не смея да го препоръчвам точно в този форум  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 5 940
Звукът на сешоара наподобява този в майчината утроба. Това беше единственият начин да успокоим сина ни през първите три месеца.  Със съпруга ми давахме нощни дежурства със сешоар до креватчето, само така заспиваше пак Laughing, колкото и смешно да звучи.

# 11
  • Мнения: 2 401
На мен не ми е смешно например.  Ама чакам някой да пусне линк със сериозно инфо по темата.

# 12
  • Мнения: 516
White noise
В линка има няколко файла с бял шум, които можете да си свалите и чуете.

# 13
  • Мнения: 54
Шумът от течаща река е бял шум, няма как да не можеш да си свалиш от нейде. Има разни записи със звуци от прирдата из виртуалното пространство. Ама за колики няма да помогне нито белият шум, нито розовият, нито кафявият  Simple Smile
Чувала съм, че чаят от копър помага, но не смея да го препоръчвам точно в този форум  Mr. Green
Точно така и аз знам за чая дори съм го давала на малката наистина колики почти не усетихме Peace.

# 14
Освен сЕшоар, добре действа и прахосмукачката  Laughing
Напомняла шумовете, които бебетата чуват в утробата.
Не разбрах какво му е лошото на копъра, но копър- да.
Бял шум не знам, ако това са природни звуци със сигурност успокояват ( чак колики...)
Има много играчки, от тези, които се слагат над леглото на бебето, които издават подобни звуци. Щурци, жабки, водичка, птички и тн.

Общи условия

Активация на акаунт