Трябва ли да настоявам да яде твърда храна?

  • 620
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте, мами
Има една подобна тема, но там не намерих отговор на проблема си.
Та, синът ми е на 81/2 месеца, захранен е на 6 месеца. Още го кърмя, харесва ни и не мисля да спирам. Аз съм била мнооооого злояда и искам той да не е. За целта като спре да отваря уста или започне да върти глава, спирам да давам твърда храна. До сега е изяждал най-много по 100тина гр. Като го захраних 20 дни ядеше добре, после 10 дни не отвори уста изобщо, реших такива са му нуждите, предлагах храна, но като не отваряше спирах и давах гърда, която не отказва. После имаше 20тина дни, в който ядеше като ламя, после изведнъж спря за 3 дни, почна за 3 дни и миналата неделя отказа пак. Пак предлагах без успех до петък, когато една приятелка ми препоръча да настоявам, пея, скачам и така той изяде 190гр  Shocked за пръв път. Вчера и днес яде, но пак с игри и песни, като предложа в началото стиска уста  Sick Сега се чудя да настоявам ли и да го залъгвам, за да яде, или да го оставя когато иска, защото дните в които яде, си отваря устата и чака. Да допълня, че още няма зъби, теглото му е добре, явно кърмата му е достатъчна, но постоянно чета, колко е важно желязо, витамини  newsm78
Много ще съм благодарна да споделите вашия опит  Hug

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Хм. Това е един от онези казуси, за които човек казва аз не бих постъпил така, но пък всеки си има начин на възпитание и е трудно да дадеш съвет по отношение на възпитанието на чуждо дете. Мога да ти кажа какво правеше дъщеря ми и какво правех аз. Давах и да яде когато и колкото иска- не безразборно- имам предвид- предлагам пюре- не иска- ок- имам алтернатива- кърмя я и приключваме с въпроса.  Случвало ми се е като боледува от нещо да караме по цели седмици само на кърма- говоря за възрастта на която е и твоето детенце. Да не говорим, че отказваше вода и сок до година и два месеца. В крайна сметка храната на тази възраст има по- скоро тренировачна и социализираща роля, отколкото жизнено важна хранителна стойност. Модела с маймунджилъците(в най- добрия смисъл на думата) за мен е погрешен, макар, че в известна степен съм го прилагала на децата, но в една по- голяма възраст и в изключително редки случаи. Между другото децата по време на хранене са много съсредоточени и научават много лесно думи, движения, мимики и всякакви изразни средства. Такъв тип маймунджилъци, ако се канализират правилно може да се окажат началото на едно приятелство Laughing

# 2
  • Мнения: 2 467
Ако сега захранвам не бих го залъгвала с игри и песни.
Направих я тази грешка преди 2 години и още така се храним - с книжката, или пластилина, или филмче.
Дори на гърне сядаме с "кинтата е палатката" - с книжка в къщичка/палатка  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз съм за това да се водиш по детето и  съм против всякакви подскачания и  номера за да се нахрани ....Кати започна да яде по-големи количества твърда храна към средата на 10я месец...до тогава кърмата беше повече от твърдата храна, хапваше по 100 грама плодово, зел/месно пюре и каша примерно....не съм я насилвала...За себе си бях решила да предлагам по три пъти твърда храна...сутрин, обед и към 17 18 часа...ако ми откажеше си карахме на кърма...Почна да закусва/да яде нещо различно от кърма/ някъде към 11 месец ...Изследванията на годинка си ни бяха оки...Мисля, че детето не трябва да се насилва...те си знаят най-добре какво искат, само трябва да ги разберем...Никога не съм гонила количества...колкото толкова..сама си увеличи  количествата  твърда храна ...Предлагаш, да хапне, да се запознае с нови вкусове...и така...а и бебоците си имат предпочитания...така че...може нещо да не му харесва и затова да  не го яде...

# 4
  • Мнения: 48
Момичета, благодаря за бързите отговори    bouquet Надявам се още мами да споделят опит  Hug
Той когато отваря уста не ме притеснява, да яде колкото иска, дали 50, 100 или 200гр, все едно. Проблемът ми е като не отваря уста, тогава не иска нищо, по никое време на деня и така няколко дни, може и 1-2 седмици. Е тогава се чудя дали е нормално newsm78 В петък яде месно пюре, днес дадох зеленчуково, мръщи се и като добавих малко месно, като че ли повече яде newsm78. Може ли всеки ден да давам по малко месо за мирис.
А, да, и още нещо, ако отвори уста и дам например картоф и започне да се мръщи, трябва ли да дам нещо друго или просто не е на вълна ядене. Ох, май се уплетох във въпроси. Благодаря на всички, които споделят опит Hug

Общи условия

Активация на акаунт