Какво се подарява на кръстниците?

  • 1 571
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Здравейте, мамчета. Искам да ви питам подарява ли се нещо когато каните някой да бъде кръстник на детенце или след това се подарява нещо? Или пък нищо не се подарява? Да не объркам ритуалите Laughing. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 3 611
Идея нямам  Embarassed
Ние ги попитахме, те се сьгласиха, на крьЩенето подариха доста неЩа на малкия...
Ама ние май ниЩо не им подарихме.... а трябваШе ли?  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 230
Те и аз това се питам. Защото хем ги молиш да ти окажат такава чест, хем накрая ти си тръгваш с подаръците. Хайде, който ги знае нещата да помага. Весела седмичка момичета Hug.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ние нищо не сме им подарявали....даже незнаех,че трябва  Blush

# 4
  • The O.C.
  • Мнения: 61
Нищо не сме им подарявали.Нашите кръстници са кумовете ни,не сме ги питали дали искат.Те си знаеха от преди сватбата.
Според мен, ако искате им подарете нещо за спомен. Peace

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Стига с тези глупости!Нищо не се подарява!Сами се чудим каква глупост в повече да измислим.По тази логика трябва да се направят подаръци на всички които присъстват на кръщенето.

# 6
  • Мнения: 752
Абе има някакви стари традиции, че се подарява нощница (ако е жена де). Като кръщавахме каката незнаех, че се подарява нещо на кръстницата, за малката - вече бях разбрала и им подарих. В техния край наистина се подарява нощница, но разбира се не подарих това. На сама кръстница - луксозно бельо, на мъжа й май пак нещо подобно, а на детенцето - играчка.
Но разбира се може и нещо друго. Някаква икона например за спомен. Сега се сетих, че май и икона им подарихме.

# 7
  • Мнения: 2 211
Нищо не се подарява. Ако пък толкова държиш, купи някакво подаръче, което знаеш, че ще се хареса. Не робувай толкова на глупави традиции, млади хора сме.

# 8
  • Мнения: 774
Аз знам,че се подарява Simple SmileКакто на сватба,така и на кръщене.
Поне така беше при нас,бабите така казаха и ние подарихме подаръци и на двете кръщенета.
Може вече и да е отживелица това,не знам

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Каквото ти се откъсне от сърцето. Един хубав парфюм на кръстницата, например.

# 10
  • Мнения: 2 090
Аз също знам,че се подарява! Избрах хубав и практичен подарък!

точно нощница се е подарявало ,аз също помня от моето кръщене Whistling

# 11
  • Мнения: 541
Една бутилка уийски подарихме на кръстника. Нищо не сме падарявали на жена му, нито на дъщеричката им.

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
И аз подарих - символично.

# 13
  • Мнения: 3 880
Аз съм ставала кръстница, преди 16-17 години (бях мома още Wink) и получих подарък....
Аз бих подарила нещо, без да се изхвърлям много, по-скоро символично. Все пак според традицията кръстникът/цата е един вид втори баща/майка. Навремето ако нещо се е случило с родителите, грижата да детето се поемала от кръстника. Сега от кръстниците не се очаква да правят такива саможертви, но все пак жертват свободното си време, имат разходи покрай кръщенето и т.н., така че няма лошо да им се подари нещо в знак на благодарност....

# 14
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Според мен се подарява.Аз лично подарих на кръсницата едно голямо саксийно цвете,на кръстникът една бутилка хубаво уиски и на дъщеричката им играчки.

Общи условия

Активация на акаунт