Арабски облачета бели ~ във форума са долетели ~:~ 63

  • 22 341
  • 285
  •   1
Отговори
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
ДОБРЕ ДОШЛИ В  ТЕМАТА НА АРАБСКИТЕ МАМИ И ТЕХНИТЕ ПРИЯТЕЛКИ - ЗАПОВЯДАЙТЕ ПРИ НАС НА СЛАДЪК МУХАБЕТ !


                                       

При нас мирише на арабско кафе, приятелство и ...още нещо...










Стихове от арабски мами - рапърки! Те са нашата поетическа гордост !



Сабах ал хаир!

За малко писане сега е време,
а после всяка по задачи да поеме,
С кафенце сладко, отвори очички,
и после окрилена като птичка
от любов и мили думи,
ти лоши мисли и тъга загърбвай.
За форума се сещай всеки миг
и през почивката -логни се с твоя ник!
                               akhyal_katya
 



когато често си седя пред компа
децата правят в къщата ми бомба
а после, докато подреждам
във форума избягвам да поглеждам
че той зараза е голяма
и хванели те-оправия няма
                            DUA



И в офиса седя и нижа рими,
че мира няма мисълта игрива,
че работата верно е забава,
но без мухабет арабски и ден не минава.
Ах, колко трудно е
да бъдеш безразлична
пред тези мами, слънчеви и лични.
Деца и шеф  - ги слагам на кантара,
щом музата за чат припари!!
Админът гледа и "разнищва" сървъра,
ей тази приказлива Катя де ли е?
а тя говори.... в рими и със фабула....
щом отчета във зори предала е.
За обед няма време - пред компютъра ....
кафе, извара, морков и храна за мозъка.
                                     akhyal_katya





                                                                 
                             
Кои сме ние :


Стари муцуни :                           
AniSim-BG     
Amal-Syria
Bonbonela-BG
DanielaMakaui-Italy
DesertPrincess- BG
Другарче-BG
DUA-Lebanon,BG
dtti-Syria
Jasmin-Syria
Hariette-UK
Iman-BG,Dubai
ЛюбИтУ-UAE
Марси-Тунис
Mariabutti-UAE
Mln-UAE
Муцка-Marocco
Muhsina-UK
Nafissima-BG,Afganistan
Snowflake-BG
Svear-Morocco
Tahmine-BG
TarikMom-Canada
Um_Sami-BG
Water Lily-UAE
еvadam-(bg)
                                                                       
                                                                                         Свежо попълнение :
                                                                              Iska-BG
                                                                              Mama*Mia-BG,Lebanon
                                                                                          Magda mm3-BG
                                                                               svetla-O.A.E.
                                                                                          bliznacite2004-BG
                                                                                Angel Smile-BG
                                                                                           Princesa bg-BG
                                                                                Nadia Jasem-BG   
                                                                                сексимоми4е-( бг)
                                                                                mimeto-UAE
                                                                                рали7-(бг)
                                                                                мамамария - БГ
                                                                                Rali7
                                                                                боби_76
                                                                                dala-Алжир/Франция
                                                                                zaazu-Сирия
                                                                                snejnatamar - Сирия
                                                                                ceciflo - БГ/Алжир
                                                                                Obyrkanata - Дания/Мароко
                                                                                gorchiv-badem - БГ/Мароко
                                                                                akhyal_katya - Белгия , БГ , Мароко
                                                                                elisinia - БГ (с нас от 59-та тема)
                                                                                mimito_ - БГ (с нас от 59-та тема)
                                                                                hayati - БГ / Сирия ( от 61-ва тема )
                                                                                ra4eto - БГ(61-ва)
                                                                                sweet_dream - (62-ра)
                                                                                reni31 - БГ (62-ра)
                                                                                gallii - БГ (62-ра)



   


                                                                 

Старите теми :

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35       51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62


!!!  smile3509  photoЗА АЛБУМЧЕТО !!!
Имаме такова . На тайно място .
Ще получите парола , ако пишете в 5 поредни теми на арабските мами .
Представете обстойно себе си , семействата си и ни направите съпричастни на живота си .
Бъдете обаятелни , сладкогласни и искрени - дайте и ще ви дадем !!!

п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на dtti , ако никой от старите не е против тя ще ви пусне линк и парола към албумчето .

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 15:10 от Другарче

# 1
  • Мнения: 800
пу пу, машалла Hug

# 2
Скок-подскок пухкав облак Абра, един брой се събуди от тоя упоителен аромат на кафе и се подрежда втора на небосклона  Grinning

Желая ви слънчева и успешна седмица, момичета   Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 55
Другарче ето какво те е занимавало толкова време, приказка.Дано се разбудим от толкова много кафенце, аз не отказвам на кафе, по което и време да е ,по всякакъв начин,само чисто да е.Такива ,като - захар,мляко, сметана, само ми развалят вкуса.
Сега остава и малко римички да заформят тук поетесите- рапърки, и ще стане голям моабет.
Аз няма да си лягам скоро,така ,че ..... да не си пиша сама....
отивам да потърся нещо свежо за Сабахь аль хаер

ей,много бързи тези нашите Тахмин и Абра

# 4
  • Мнения: 333
Добър вечер момичета!  Hug

Гали Добре дошла сред нас!   bouquet

Магда честит рожден ден на патерици и честит ти рожденник! Да сте живи и здрави!   bouquet

Принцеса БГ и Секси момиче едно гоолямо честито за изпитите и от мен.   bouquet HugЗнам какво е чувството след взет изпит.  Party

Сексимомиче честити ти нови обувки..със здраве да си ги носиш!  Simple Smile

Принцеса Бг Като каза, че усмивката прави чудеса се сетих за един клип ..т.е. кратко филмче за усмивката, която мия беше изпратила Анисим във фейсбуука. И искам да го споделя и с другите момичета. http://youtube.com/watch?v=9SwbHl3L3Q4

БЗ Тази песен и на мен ми е една от любимите. И мисля, че от всички изпяти езици най-хубаво звучи на арабски.  Heart Eyes

Лили, Тони Благодаря ви  Hug по-добре се чувствам тези дни....не мисля толкова много...ще свикна лека полека.  Simple Smile

Лили  сайта и на мен мн ми хареса. А мен в момента ме гони една мания към цикламения цвят...брех луднах по този цвят...особено при комбинация с черното  Heart Eyes Май ще се отказвам лека полека от манията си към лилавото.  Laughing

Не можах да спомена всички ви момичета. Не съм ви забравила!  Hug Но сега трябва да лягам, че утре да не пропусна пак лекции, че тоз ред взе да ми става навик.  Laughing

Лека нощ на всички!   bouquet

# 5
  • Мнения: 689

Хайде да се запиша и аз....камилата заспа,аз още не Joy

# 6
  • Мнения: 55


А тази песен се надявам да ви даде настроението, за начало на по щастлива , и както каза Абра, по слънчева седмица.
http://www.vbox7.com/play:34ffe2b4

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Уау, момичета, нова тема  Rolling Eyes Кога успяхте?  newsm78 До преди малко четох старата и наваксвах, а пък мъжът ми седи и ми се хили как си водя записки, че да не забравя нещо после  hahaha Embarassed
Първо да не пропусна да ви кажа, че качих още малко снимчици - днес ходихме на разходка в Стария Монреал, където има едно пристанище, още беше заледена водата, но беше топло и приятно - разходката беше чудесна - импровизиран пикник на една пейка и се прибрахме.  Mr. Green
И сега почвам подред на списъка хахахах  Laughing

Добре дошли в темичката на sweet dreams, reni 31, lila, bz и gallii
  Hug
Мароканското Кате, той младежа е толкова палав - навсякъде иска да ходи, ние му взехме едно като ограждение за да си играе вътре, но хитрушкото научил, че може да го избутва и после ръфа килима  Shocked ooooh!

Магда, честит рожден ден на теб и на детенцето ти. Да сте живи и здрави и винаги усмихнати   bouquet

Мама Миа, новият аватар е много хубав  Heart Eyes Да, оризова каша е по-добре да е първата храна за бебчето. Но трябва да е безмлечна. После като въвеждаш нов продукт, да има 3-4 дена между всеки за да наблюдаваш за алергични реакции.

Марси, много кофти с това ЛС.  #Crazy Няма да добавям нищо, момичетата достатъчно са говорили по темата.

Другарче, мисля че е много добра идея да представим идеята на админите на форума - мисля, че и други мами са получавали злобни ЛС преди. Ако имаш въпроси за английския питай - ще превеждам  Hug

Честито на взелите изпити.   bouquet Само шестички да носите  Laughing

Хари, различен е канадския акцент леко, но то и в Щатите имат към 200 различни акцента, ние бяхме свикнали на реднекски  Laughing hahaha. А пък за кебекския френски просто нямам думи  ooooh! толкова е изкилифенчен, колкото съм зле със тоя френски, още повече не ги разбирам като почнат да плямпат. Crossing Arms

Кате, ти гладиш на вуйчото???  Shocked Ама как така???  Shocked

Ако пазителката на паролите  Laughing има време и мерак, и аз съм съгласна да се смени паролата - направо като я пратиш на новите мами, прати на всички новата.

Хммм, списъка ми свърши, а има още много хораааа! Да се чувстват поздравени искрено от мен!   bouquet Heart Eyes Hug

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ох, момичета, сега чета една тема в Клюкарника - направо ми настръхна всичко дето може да ти настръхне  Laughing от нея. Ето я темата, става въпрос за сънища, духове и тем подобни.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176062.480

Преди мъжът ми беше казал, че в Корана пише, че на земята живеят не само хората, ами и други същества - наречени джинове. Моля ви, който е запознат, разкажете повече за тях. Тази тема предизвика много размисли в мен, а пък в Корана има написани много истини, години преди те да бъдат доказани от хората, тъй че вярвам на тия писания.

Благодаря, утре като се събудя ще чета   bouquet

# 9
  • Мнения: 110
Добро утро и от мен!!

Весела нова седмица!Итака да върви -на радост, мухабет и кафенце - на пълно да е.

Дуа, Честит Рожден Ден на Мухаммад!!  newsm59  party023  bigdance2

Към следобед ще "рапна" по детски в темата, но сега - да ти е жив и здрав и смел!

Близнаците, то хубаво гости ти дошли, ама .... защо ни забравяш? Ще глобяваме баклавички! Виж Тарик Мом как пише жената.

Тарик мом, в ез-Зарийат: 56 пише "Сътворих Аз джиновете и хората единствено, за да ми служат". Това, което съпругът ти ти е разказал, го каза и моя по някакъв повод - мисля беше за това как вкъщи не трябва да има маски и статуи със очи и как като се молиш, пред теб да няма нищо живо. Да, джиновете - сети се за приказките с вълшебните лампи - потъркал я и се появил джин. Той казал "Ще изпълня едно желание" .... От съпруга си съм чувала, че хора, на които е направена магия /а в черна Африка много такива/, са обсебени от джиновете.
Ах, какво постче заформих рано-рано.

Довечера ще пиша повече по тази тема.

Гали, добре дошла.           


 

# 10
  • Мнения: 502
е добро утро и от мен в новата тема. пак проспах всичко, ама няма как- все към 22,30 гледам да се ориентирам към леглото и така ще е докато Ивето почне да спи до 8 поне без да се буди. а ако знаете какво ме чака сега: prostor clean newsm28 1ironing wash hang newsm79
абе все приятни нещица,ама пуст мързел вчера....ха дано Ивето да ме остави на мира да си изчистя, че иначе пак на части ше чистя-малко прахосмукачка, малко игра, после 2 стаи с парцала и пак малко игра и така докато свършаааа Embarassed
айде весел ден на всички, хубава и спорна  седмица и кафенце да и пийнете, че аз моето вече го допивм под виковете на звероо!

# 11
  • Мнения: 800
Тарикмам, изгладих му, защото ме обзе внезапна вълна на добрина, но бързо отмина слава богу Mr. Green

Абе ти с тия джинове, как ме накара рано-рано да настръхна. Знаете ли колко ме е страх от такива неща. Оная вечер докато пишех във форума и спря тока в 00:00 а аз бях самичка и как изпищях, веднага грабнах жабките и изхвърчах навън, щото вътре ме е страх, отвън поне хора минават. Трагичен случай. Още от малка по-големите деца разказваха страшни истории за духове, вампири и мн ме е страх да седя сама Confused

Преди 2-3 г. , аз си бях в къщи, а момчето сам в Студентски и каза, че през нощта се е събудил, чул някой диша, става и вижда очертание, човешка фигура с дълга дреха /ох, цялата настръхнах/ , седнала на другото легло и почнала да го гледа, той нямал сили да стане да запали лампата, поседяло съществото и си тръгнало.  Оттогава като ме няма той оставя лампата в коридора да свети. А ако той е с приятели навън, аз също оставям лампата и пускам да слушам Бакара, че е най-дълга, повече от 2 часа.

А миналата година като се случи така с татко/той не знаеше за момчето, криех всичко, щеше да ме убие ако разбере, че живея с мъж Confused/ и ми беше толкова гадно и още живея с тази вина, че съм лъгала баща си, който толкова ме обичаше и вярваше,  ден не е минал без да  мисля за това Confused
И беше късно през ноща, спяхме с момчето. Видях, че към нас идват бели фигури, и татко, беше с тях/ беше няколко дни преди да станат 40, а нали казват , че до 40 ден душата скита по земята/ може би е идвал да ме види, да ми каже нещо. Аз се зарадвах, исках да стана да го прегърна, но нямах сили, не можех да стана, тялото ми беше сковано, не можех и да проговоря дори. Татко се приближи, видя , че до мен има мъж, обърна се и си тръгна Cry Не можа да ми прости...


А момчето казва, че джиновете са добри и лоши. Някои помагат на хората, други правят злини. Тука мамите ще кажат как да се предпазим, с каква дуа.
Някъде съм чела, че когато човек влиза в празна стая трябва да поздрави джиновете вътре с  "Селям алейкум"

Дезърт, затова, по-добре, че не си наранила повече родителите си,и то  заради човек , който не заслужава. Не можеш да си представиш какво е да живееш с такава вина, че си предала човека, който ти е дал всичко и ти е имал доверие. Дано намериш по-добър късмет Praynig За майка ти съм сигурна, че проявява разбиране, а на баща ти ще му мине с времето

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 10:22 от tahmine

# 12
  • Мнения: 55
Тахмин мила, сега като чета какво си преживяла и ти, чак ми става много мъчно.Почвам да си мисля,че аз не съм наред.Преди да се запозная с моето хабиби, изпитвах панически страх от затворена и тъмна стая.Все ми се пречуваха и превиждаха разни глупости.И така беше постоянно.

Вярвам всички като малки сте викали духове в къщи, е мен ме държаха дълго време тези страхове.
Но като,че ли с раз всичко изчезна.Даже не се бях замислила как е станало.
И да съм сама у дома, и да тракне нещо, непоклатима съм , не се и сещам по никакъв начин ,че да  се уплаша.Първата ми мисъл е за нещо реално,което си се намества.

Сега ме карате и аз по дълбоко да размишлявам, и ми идва на ума как някой път ,като ми е много мъка, и съм разстроена - си казвам на ум 100 пъти " Аузо-бил-мина-н-шейтан алражим, Бисм-Алла - р-рахмани-р-рахим." И сега да не вземете да ми настръхвате - усещам нещо като полъх пред лицето си.
От начало го
приех ,като да е моят дъх, или просто течение.Да поясня ,че нямахме тогава климатик.Но след време като ми се случваше ,оглеждах имали от къде да е това течение а пред мене празно,няма и къде да рикошира дъхът ми.

Та така , аз даже се радвам сега като ми се случи  и си мисля само хубави неща.
Като тракне нещо, и си викам "Да , заповядай ,"
А с това  "пу пу машалла" така ми стана хубаво , как не ми идват и на мен толкова бързо  Joy Joy Joy

Тахмин Той баща ти вече знае за момчето ти, но също и колко си се притеснявала да му кажеш, и каква вина изпитваш ,за дето не си искала да го нараниш.Успокой се ,толкова си искрена , родителите ни винаги ни прощават.Колкото и да сгрешим ,не биха ни причинили още страдания ,още повече като знаят колко много ги обичаме.

akhyal_katya Това за маските и разни сувенири с очи,декоративни кукли и подобни , ние също много сме си говорили за това.Няма да забравя веднъж ,как мъжо ми взе една такава кукла (не детска ) и изпод роклята и махна единия крак, да не била подобие на човек.
Много случки имаме , и на ,   връщате ме и мене .


Пак ще ви пиша ,но трябва да излизам .Как само се пристрастих и аз към тази компания и аз.  bouquet

# 13
  • Мнения: 468
Здравейте и от мен. Пак сме напред с материала.

По въпросите за аблумите, нямам нищо против да стане това, което реши мнозинството. Нямам проблем и с показването във форума, но при толкова недоброжелатели как да си пусне човек снимките тука?  newsm78

Мила поетесо, да ти е жив и здрав рожденника. Да те кара да се гордееш с него всеки ден.
Нека само обич топли твоите очи,
нека слънцето огрява дните ти с лъчи,
здравето да ти е спътник всеки божи ден
и 100 години да празнуваш този  ден, Мохамед.


(Не е мое творение, не мога да ви стигна таланта Heart Eyes)



Наборът се е ориентирал към това като пътуваме до Сирия да има какво да зяпа.   bouquet Та затова ви го подаряваме и на вас, може да ви заинтригува.

Добре дошли на новите момичета Гали, Рени, Лила, Сладки сънища.   bouquet

Чакаме вече на мъжа да преиздадат паспорта, за да знаем дали ще пътуваме. Много ми се ходи, дано да успеят, че той ми каза сегашата практика била паспортите да се печатат в Сирия. Значи докато го занесат, докато го отпечатат, докато го върнат да не мине лятото само. Praynig

Кате, ама вярно ли е това? И твоичкият кой мисли, че го е посетил, някой познат ли. Аз не вярвам съвсем, макар че знам, че има нещо над нас, може би защото не ми се е случвало. А за толкова, повече от 25 години, нито веднъж не съм видяла майка си, много ми се иска, макар че сигурно ще умра от страх.  #Crazy Sick

Елисина, много весело чистене с тази сладуранка. Моето пък не ми дава да пускам прахосмукачка, като я пусна или надува телевизора или почва да пее с пълен глас. Напоследък ме побърка с една песен на Джеймс Браун - I feel good, пее я по всяко време - докато си мие зъбите, докато се къпе, докато яде, ужас просто. Поне да смени репертоара, нищо, че за певец хич не го бива.  Mr. Green

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 10:56 от amal

# 14
  • Мнения: 216
Добро утро-най-сетне съм по-добре....ако знаете колко болна бях-на крачка от болница Sad-обаче се оправям-Алхамдуллила  bouquet

Катя-Мохаммед няма рожден ден днес,а на 7 юли--въпреки всичко мн.благодаря за вниманието- Hug
понеже е със същия вирус като мен и е в къщи , ми каза-мами нека ми публикуват картинки Grinning

Другарче,миличка-мерси за темата-ако знаех,че ще слагаш стихове отгоре,щях да се постарая повече,но нищо за другата тема ще направя едно по-така,ама ще гледам да спомена и имената на мамите Hug

Кате-достатъчно е да кажеш Бисмиллаалрахманалрахим-иджиновете няма да те закачат-иначе знам случай за човек обладан от джин,който полудял-то как станапо-вярва се,че джиновете живеят покрай водни източници-кладенци,извори и т.н.-един човек от нашия район-паднал през нощта в техния кладенец за вода,но излязъл,а после сънувал през нощта,че една жена-джин му казала,че човека убил сина на джинката като паднал в кладенеца-та тя почнала да дохожда при него често и да го кара да прави какво ли не-събличал се,викал,-ето я идва откъм планината Sick...накрая извикали един шейх от иран специялист по тия неща-почнал да му чете от Корана-определени неща-и човекът се оправил-шейха трябвало да се завърне в родината си и научил един човек на това-кое да се чете и как-отначало всичко било добре,но скоро нещо пропускали-не както трябва и джинката пак се върнала-скоро човекът починал...Това е истински случай-но за друг не съм чувала-аз нямам страх от тия неща,иначе преди да родя ме беше страх като теб в тъмното,сама-също-сега всичко се промени-не знам как...
как е вуйчото newsm78

Хайати  Hug-и аз като теб-дори нещо да трака-го приемам за нормално-и то си е Joy-в Ливан където е къщата ни е доста глухо нощем-о-ло нас маслинови дървета-и нощем като съм сама нещо все едно човърка на тавана-пък мъжът ми ми е казвал-я някоя птичка,я някой вид хамелеон Mr. Green-че те нощем също ловуват-всичко може да е-ама това с дъха ти newsm78-знам ли какво е newsm78

Общи условия

Активация на акаунт