Как се казва тази песен?

  • 1 973
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Как се казва тази песен, помните ли я - "....моля кажете кой нарисува тази дъга....." Българче е участвало с нея на фестивала за детска песен в Болоня, "Златната монета". Само дето аз завеяната не си спомням коя е, а пък искам да науча детенцето, за което се грижа на нея. Ужасих се като видях на какви песни ги учат в детската. Имаха тържество и пяха "Гошо хубавеца, вечния ерген". Аз и майка и гледахме така  Shocked Shocked Shocked Close Twisted Evil И въобще кои детски български песни са най-хубавите според вас, съставям топ5 Simple Smile
За малко щях да забравя - от кой филм беше песента "Детство мое" ("Детство мое, реално и вълшебно, детство мое така си ми потребно....")

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Забравих - детето е на 6, така че събирам песни за по-големи  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 39 717
Песента се казва "Дъга", а филма е "Неочаквана ваканция"

Дъга
Детство мое (Неочаквана ваканция

Последна редакция: чт, 14 юли 2005, 12:53 от AnMary

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Ммммм, а какво още има там от където дръпнах тези двете? Simple Smile Нахално питам аз Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 452
Как се казва тази песен, помните ли я - "....моля кажете кой нарисува тази дъга....." Българче е участвало с нея на фестивала за детска песен в Болоня, "Златната монета". Само дето аз завеяната не си спомням коя е, а пък искам да науча детенцето, за което се грижа на нея. Ужасих се като видях на какви песни ги учат в детската. Имаха тържество и пяха "Гошо хубавеца, вечния ерген". Аз и майка и гледахме така  Shocked Shocked Shocked Close Twisted Evil И въобще кои детски български песни са най-хубавите според вас, съставям топ5 Simple Smile
За малко щях да забравя - от кой филм беше песента "Детство мое" ("Детство мое, реално и вълшебно, детство мое така си ми потребно....")

Вече са ти отговорили, но искам да допълня, че аз имам една касета, която се нарича 38 златни песнички за най-малките, в която им разкошни песни (вкл. "Дъга"с текстовете!).

# 5
  • София
  • Мнения: 39 717
Янтра нищо няма, там записвам мп3-ките от "всекидневен поздрав" Simple Smile
ако искаш ще кача детски песнички

# 6
  • Мнения: 1 399
Има още една песен на Виктор Чучков, която е писана пък специално за детския хор "Антониано".
"Химн на сътворението". Това е първата му творба, писана на седемгодишна възраст - валс за пиано. По-късно Мариеле Вентре, му пише че иска да я получи като подарък и така се появява новата песен. На мен много ми харесва. Но не знам дали може да се дръпне отнякъде.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
AnMary бих била много благодарна да получа малко МП3 с бг детски песни по който начин ти е най-удобно.

# 8
  • Мнения: 1 399
Янтра, в  BG-Mamma има доста детски песни. Разглеждала ли си ги?
Ето тук

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Я да изнахалствам първокачествено - ами филма "Неочаквана ваканция" има ли откъде да взема? Simple Smile
stella мерси, тези ги знам, ама....някак не ми говорят много имената, та се надявах на готово да взема колекция.... ама все пак ще ида да ги преслушам Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 452
Я да изнахалствам първокачествено - ами филма "Неочаквана ваканция" има ли откъде да взема? Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=409 Nr12

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Я да изнахалствам първокачествено - ами филма "Неочаквана ваканция" има ли откъде да взема? Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=409 Nr12
Това е песента, не филма.....

# 12
  • Мнения: 195
Песента Детство мое е по текст на Богомил Гудев. На 6.06 в зала 3 в НДК ще има  Юбилеен концерт (In Memoriam) на неговото творчество. Ще бъдат изпяти много негови песни сред които и Детсво мое .

# 13
  • Мнения: 218
Янтра, в  BG-Mamma има доста детски песни. Разглеждала ли си ги?
Ето тук

някой друг има ли проблеми да сваля песничките - аз не мога нито от БГ нито от Канадския сайт Cry

Общи условия

Активация на акаунт