На 7 месеца на гърне

  • 8 068
  • 39
  •   1
Отговори
Има ли майчета които са сложили на 7 месеца близнаците на гърне и успешно ли мина. Аз започнах да опитвам от вчера засега няма голям успех сядат ама нещо се огъват и искат да станат. Противник съм на късното слагане на гърне след неуспешен опит да науча по-голямото дете на гърне защото почнах много късно и сега реших да пробвам отрано.
Кой е за?
А и да питам каква форма гърне има според вас най-голям успех.

# 1
  • Мнения: 1 895
Аз пък съм противник на ранното слагане на гърне. Насила хубост не става, а и не нанаучени няма.

# 2
  • Мнения: 1 165
И аз съм чувала, че насила не бива, а те сами ще си покажат кога са готови. Но, Мариана, ти имаш повече опит от нас, може пък да стане при теб. Пожелавам ти търпение и успех. И аз си мислех да ги пробвам моите мишлета, но след 3-4 месеца.

В тази връзка да попитам, кой е най-големия размер памперс. Ние сме с номер 5, има ли по-голям?  newsm78 Хма, а на Хриси вече му стяга, какво ще го правя като му умалеят памперсите, а пък е малък за гърне. Въпросът може и да е глупав  Embarassed, но затова не се бях сетила да се притеснявам  Laughing.

# 3
  • Мнения: 1 174
И аз съм противник на ранното слагане на гърне,ние още сме си с памперси Peace И без да съм го учила от няколко дни Ради ми казва като му се прави голямата беля Mr. GreenСмятам,че много скоро като го осъзнаят напълно,няма да имаме проблем с ходенето на гърне. Peace
Касси,ами 5 е най-големия номер,те сега като почнат да пълзят,да се движат,ще се източат и ще им стават памперсите.Много ме разсмя с твоите сладури. Hug

# 4
  • Мнения: 1 165
И аз съм противник на ранното слагане на гърне,ние още сме си с памперси Peace И без да съм го учила от няколко дни Ради ми казва като му се прави голямата беля Mr. GreenСмятам,че много скоро като го осъзнаят напълно,няма да имаме проблем с ходенето на гърне. Peace
Касси,ами 5 е най-големия номер,те сега като почнат да пълзят,да се движат,ще се източат и ще им стават памперсите.Много ме разсмя с твоите сладури. Hug

Уаау, Йоана, а докато почнат да лазят  newsm78? Дали няма памперси за гиганти?  Laughing

# 5
  • Мнения: 67
Продават памперси за възрастни Laughing
Как ще ги слагате толкова отрано на гърне децата!Що ги мъчите?Най-успешни са резултатите след 18-тия месец.

# 6
  • Мнения: 1 165
Продават памперси за възрастни Laughing
Как ще ги слагате толкова отрано на гърне децата!Що ги мъчите?Най-успешни са резултатите след 18-тия месец.

 Peace дано си права, ама до тогава  Laughing. Как за възрастни памперси, стига, звучи гадно  Confused.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 414
Чудих се вчера в един магазин на чико гърнетата 18 плюс на другите 12 плюс.А то имало защо.Аз мойте ги опитах да ги сложа на столче и в корито да видя дали ще стоят,ефекта никакъв,направо на седалка и на голямата тоалетна мисля.Мъж ми са му прилагали от 4м ЕБХ,успешно.Свеки да дойде да ги научи ама тя е за риба. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 895
Аила има опит с ЕБХ, тя ще пише сигурно. Но това според мен е различно от сядане на гърне на 7 месеца.
Според дебелите книги децата са готови успешно да ползват гърнето, когато започнат сами да слизат по стълби - а на 7 месеца едва ли го правят Peace
Разбира се, всеки родител преценява за децата си!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 414
Уф,за мен е едно и също.Нека обеснят. Embarassed

# 10
Да така е сега всички книжки и всички педиатри съветват да се слага на гърне когато качва стълби и се осъзнае. Да де и резултата е че на 3 години и няколко месеца сме все във памперс и сами си сваляме и слагаме памерса. А гърнето и тоалетната чиния са враг номер 1.
А скоро няма да ни става най-големия размер памперс. Почвам да се съмнявам че много силно влияние върху мнението на хората имат всички спонсорирани проучвания от големите фирми производители на памперси. Е те определено имат интерес да казват че по-късно е по добре на гърне, ама понякога човек си навлича такива проблеми от това.....Особено ако става въпрос за инатливо дете.
Ще пиша на Аила. Аз така и не знам какво е ЕБХ... Cry

# 11
  • Мнения: 1 895
Ето две теми за ЕБХ, според мен е различно. Не съм фен на метода. Но ми се вижда някак по-плавен прехода, защото започва едва ли не с раждането на детето. Докато слагане на гърне на 7 месеца ми звучи малко като насилие.
За мен памперсите са си едно голямо удобство за родителите, докато децата им осъзнаят нуждите си. Не отричам правото на всеки да се пробва да учи своето дата на гърне, от когато реши, за мен просто е излишно да се правят подобни опити от такава ранна възраст.

   Естествената бебешка хигиена: как да започнеш  … бебе над 6 месеца

   
Естествена Бебешка Хигиена (ЕБХ) - помощни средства


# 12
  • Мнения: 355
И в друга тема бях писала, че при мен най-много помогна категоричното, изведнъж и изцяло махане на памперса. Пробвах ги на година и нещо - цял месец, но нищо не излезе. На следващата година същата тактика проработи от раз. Не е повод за гордост сигурно, но децата ми са без памперс чак от 2,6 г. на 7 м. не ми е и хрумвало да ги пробвам. Предполагам за такава възраст гърнето трябва да е по-мъничко и с възможно най-удобната и голяма облегалка. Не мога да споделя опит, сегашните ни гърнета са възможно най-елементарните, за по няколко лв.

# 13
Да сигурно гърнето трябва да е с облегалка а аз пробвам на обикновено , ще потърся такова. Ще опитам още малко и ако видя че им се струва насилие, ще пробвам пак към 9 месец. Не искам да се уплашат от гърнето. Ама чак от 18 месеца ме страх да почна. Пак ще имам сигурно неуспех.
Благодаря за отговорите на всички!

# 14
  • Мнения: 1 254
мариана и аз почнах с големи съмнения и опасения детето да го слагам на гърне като стана на 10 месеца. ако беше плакал или се дърпал щях да спра, и без това не бях много ентусиазирана. но той го хареса и започна доста често да пишка там, по-късно се научи и да върши голямата нужда там. все още го уча, разбира се. не съм му махнала памперса, но и това ще стане.
съветвам те ако се разплаче или му е некомфортно да преустановиш опитите и да почнеш на по-късен етап
успех ти желая!

п.с. сега видях че темичката е за близнаци, но въпреки всичко дано съм била полезна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт