Огнестрелното оръжие

  • 2 752
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 476
Запалена от темите напоследък за бездомните кучета, влязох в един оръжеен магазин да си взема кучегон, но...

Кучегона се оказа много скъп, а продавача учтиво ми предложи на същата цена газов пистолет.
Който може да стреля и с халосни, и със стоп-патрони. И разрешително издават. Направо се изкушавам.

Въпреки че оръжието си е оръжие.

Вие имате ли огнестрелно оръжие?
А използвате ли го?
Какво мислите за това?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Не, нямаме, но навремето баща ми имаше, колкото и да го криеше, ние с брат  ми винаги го издирвахме и си играехме на война с него... накрая татко се принуди да го махне от къщи, защото нито разговори помагаха, нито наказания, ние просто копнеехме да набараме пищака...
Та ако не те притеснява, че детето ти може да го докопа, а и ти ако си сигурна, че можеш да боравиш с него - действай...

# 2
  • Мнения: 25 590

Та ако не те притеснява, че детето ти може да го докопа, а и ти ако си сигурна, че можеш да боравиш с него - действай...

И ако гарантираш пред себе си, че няма да го вадиш всеки път, когато се скараш с комшията или детето ти се сбие с друго на детската площадка...

# 3
  • Мнения: 212
Вие имате ли огнестрелно оръжие?
А използвате ли го?

Имам естествено. Мъж без огнестрелно оръжие какъв мъж е. И го ползвам редовно.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Където думите и молбите не помагат помага оръжието. Питай жена ми...

# 4
  • Мнения: 431
Моето скромно мнение е, че не си струва да си купуваш газов пистолет заради кучета. Малко ме съмнява, че ще си способна постоянно да влачиш допълнителни 400-600 грама в дамската си чанта, та да оправдаеш покупката. Тежи, неудобно е, изисква съобразяване - неизтърване, ровещи детски ръчички и т.н.

Наличието на огнестрелно оръжие със или без деца в периметъра изисква и добро място за съхраняване (заключване в каса, сейф). Това, което действа на кучетата, са газови патрони с лютив газ, но при стреляне с такива трябва да се съобразяваш с неща като насрещния вятър, например, иначе последиците са нелицеприятни. Въпреки свободния режим на придобиване за мен лично хора, които не умеят да стрелят, да се грижат за оръжието, да реагират мълниеносно и решително (за което е нужен някакъв тренинг), нямат поне елементарни знания за безопасно боравене - по-добре да не се захващат.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573
много зависи какъв характер си.
за себе си лично никога не бих взела оръжие, с този мой темперамент- ще ми идват години наред на свиждане в сливенския....

# 6
  • Мнения: 592
Вие имате ли огнестрелно оръжие?
А използвате ли го?

Имам естествено. Мъж без огнестрелно оръжие какъв мъж е. И го ползвам редовно.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Където думите и молбите не помагат помага оръжието. Питай жена ми...
Ктаегорично не! Оръжието е безкрайно отговорна работа - има един лаф - метлата /в казармата/ на сто пъти един път гърми. Само мъж, който не е бил в казарма или си избива комплекси носи оръжие /махам членството в ъндърграунда/. Най-малкото ако те разберат ще те набият някъде и ще ти го вземат, а и нервните кризи и палавите деца са достатъчна спирачка! Не ми вярвайте, 8 години ми беше на кръста и постоянно ме карат пак да си взема, но...! А за кучетата - знам, че не помага газовия - стари колеги казват, че по-скоро от шума ще се уплаши отколкото от газа, повечето не им влияе. Казаха ми за някакви свирки, ако не се лъжа със ултра звук ли беше , някакъв друг ли беше забравих, но ги дразнело много и бягали! ЛИЗБЕТ е много права също!

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Не бих си взела. Не смятам, че мога да осигуря достатъчно сигурно пазене, за да е безопасно за околните ми. Да се пазя с него, означава да си го нося в дамската чанта, която вкъщи следва да заключвам, за да не я докопа детето...е, не мога да поема такава отговорност...Не разчитам на себе си чак толкова!

# 8
  • Мнения: 65
Ами виж сега ти трябва да си прецениш. Но трябва да знаеш, че стрелбата, дори и с газов пистолет не е просто нещо. Ако някъде те нападнат кучета убедена ли си, че ще успееш да го извадиш и да стреляш? Също и преди мен написаха, че трябва да се съобразяваш с вятъра, защото ако духа срещу теб ще се само-контузиш. Аз започнах да тренирам спортна стрелба още преди да започна да ходя на училище/6 годишна някъде съм била/ и вкъщи имам въздушна пушка, пистолет Зиг Зауер, а в момента и СВД, което по принцип е на баща ми, който е бивш снайперист. Честно да си кажа в най-скоро време ще ги разкарам. Може би ще оставя само пистолета ако се наложи за самозащита. Но определено ме е страх да не го доберат децата. Естествено не ги държа заредени, но детето на един бивш колега на баща ми въпреки това почина. Намерило му оръжието и се заиграли с някакво друго дете, уж не било заредено, но за жалост имало един патрон в цевта...и въобще ясно е какво се е случило.
Та за край само ще кажа, че ако мислиш, че имаш как да съхраняваш оръжието, не те е страх, че някое дете ще го намери и можеш да стреляш си вземи. Но специално срещу кучета не мисля, че това е най-добрия начин. Поне според мен едно 90% от хората, които си носят газови пистолети ги нападне някоя глутница въобще няма да могат да реагират. Ако ти не си от тях действай.

# 9
  • Мнения: 122
В един шкаф се мъдри едно пуцало, което даже и не искам да си мисля, че ще го помъкна с мен........ Не съм привърженик...  Wink

# 10
  • Мнения: 1 335
... Кучегона се оказа много скъп, а продавача учтиво ми предложи на същата цена газов пистолет...
Ясно, че и двете са скъпи. Да си купиш пистолет не оправдава риска според мен; с кучегона поне не може да нараниш детето си. Не и че кучегона върши работа (кучетата с висок праг на болка, такива, които са свикнали и такива със влошен слух не бягат). Огнестрелното оръжие в дом с три годишно детенце е риск, който не бих поела.
От опит казвам, че ефективното носене на огнестрелно оръжие изисква носенето му на колан. Бъркането по чанти, ровенето, стреса, присъстващи околни хора и пр. само губи време и се отразява на ефективността на възпроизвеждането на изстрел. Ако решиш да си вземеш оръжие, ти трябва и някой практически да ти покаже как да боравиш с него без да се нараниш.

# 11
  • Мнения: 4 841
Стрелям добре, редовно си изразходвам отрицателната енергия на стрелбището. Имам и сравнително добри технически познания по отношение на оръжията. ОБАЧЕ - не бих взела пистолет у дома, още по-малко пък да го нося с мен  #Crazy
Познаването на оръжията и доброто боравене с тях развиват доста силно чувство за отговорност. ОРЪЖИЯТА НЕ СА ИГРАЧКИ  Naughty

# 12
  • Мнения: 65
Стрелям добре, редовно си изразходвам отрицателната енергия на стрелбището. Имам и сравнително добри технически познания по отношение на оръжията. ОБАЧЕ - не бих взела пистолет у дома, още по-малко пък да го нося с мен  #Crazy
Познаването на оръжията и доброто боравене с тях развиват доста силно чувство за отговорност. ОРЪЖИЯТА НЕ СА ИГРАЧКИ  Naughty
С това съм изключително съглсна. Не мисля, че има какво друго да се каже по темата.

# 13
  • Мнения: 606
Кучегона се оказа много скъп, а продавача учтиво ми предложи на същата цена газов пистолет.
Който може да стреля и с халосни, и със стоп-патрони. И разрешително издават. Направо се изкушавам.

  Тука има нещо много гнило и току виж ти се изсипат на главата големи проблеми. Газовите пистолети имат в цевта навита муфа, която пречи на изстрелването на патрон. Стоп-патроните отблизо убиват, а от средно разстояние нанасят жестоки поражения и са забранени, защото нямат балистика. Ако те хванат с газов пистолет с развита муфа, може да си полежиш като нищо. А газов пистолет вреди повече на този който стреля, отколкото на кучето. Пробвал съм. Недай си боже да духне ветрец.... Лъжат те за да ти продадат пистолета.
  А боен имам и го нося само когато се разхождам с малкия из гората. При БГ- закони принципът на използване на боен пистолет е, че от затвор се излиза, но от гроб не. Стреля се наистина в краен случай, когато животът ти е в непосредствена опасност.

# 14
  • Мнения: 173
Вие имате ли огнестрелно оръжие?
А използвате ли го?

Имам естествено. Мъж без огнестрелно оръжие какъв мъж е. И го ползвам редовно.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Където думите и молбите не помагат помага оръжието. Питай жена ми...

Общи условия

Активация на акаунт