боя за яйца?!

  • 3 078
  • 5
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 756
гледам, че още никой не е пускал такава тема...миналите години разнищвахме видовете боя, а Великден наближава! easter

разглеждах боите в магазините, но всички съдържат от вредните Ета 121, и 123...ако някой е виждал или знае за качествена боя нека да сподели

# 1
  • Мнения: 2 631
чудесна тема, и аз ще я следя с интерес   bouquet

# 2
  • БГ
  • Мнения: 1 160
В тази тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=272111.180  (#63) съм публикувала снимки на миналогодишните ми яйца и боя. За трета година ще ползвам същата боя, немска е, пише че е нетоксична, а в съдържанието й има Е122, Е102, Е132, т.е. разни оцветители.  newsm78

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, как да не е пускал? Във Великденската тема се обсъждат и бои. Peace

# 4
  • Мнения: 2 631
Е, как да не е пускал? Във Великденската тема се обсъждат и бои. Peace

точно нея чета в момента прилежно и дотук не виждам се коментира кои са безвредни  Embarassed

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Хе-хе, напълно безвредни са само естествените. Не вярвам да очакваш от химии да са безвредни. Но няма и да се отровим, споко. Търси на проверени, големи фирми, чиито продукти отговарят на БДС ( ако това е критерий де, защото до колко той е спазен с рушвети не се знае) . Освен това полезна ще ти е темата за Е-тата-там пише кои са вредни и забранени. Взимаш в магазина боята и с изненада установяваш, че безвредна боя - няма, защото 2 цвята задължително съдържат вредни Е-та . Peace
Защо наистина не се ориентираш към боядисване с треви, зеленчуци и чайове?

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 18:50 от Джемма

Общи условия

Активация на акаунт