Справка от НАП за социални осигуровки?

  • 2 327
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Каква е процедурата, за да получа справка от НАП за социалните осигуровки поне година назад? В сайта им на "Справка за соц.осигуряване" трябва да се попълни Персонален идентификационен код позвъних в  ТД на НАП но госпожата каза че е отскоро и изобщо не знае за какво става въпрос  newsm78  Познати ми казаха че се попълвала молба. Намерих един образец на искане за справка за платени данъци и осигуровки и мисля да го попълня и подам, но общо взето тъмна Индия, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля за помощ

# 1
  • Мнения: 984
Персонален идентификационен код, това не е отскоро, а от 3г. , явно служителката е отскоро. Можеш да попълниш молба за искане на такъв код.

В случаите, когато лицата не са получили своя ПИК на адреса, на който е било изпратено сведението по чл. 9 от Инструкция № 1/2000 г. на Управителя на НОИ за 2004 г., не са имали сведение или са го изгубили, се процедира по следния начин:

Лицето подава молба в териториално поделение на НОИ. За защита на данните, представляващи информация за икономическата му идентичност по смисъла на Закона за защита на личните данни, молбата се подава лично или чрез изрично упълномощено с нотариално заверено пълномощно лице. Молби, подадени по пощата, не се разглеждат.

При подаване лично на молбата за предоставяне на ПИК, лицата трябва да се идентифицират чрез документ за самоличност. Когато молбата се подава от упълномощено лице, към нея се прилага пълномощното.

С оглед предотвратяване злоупотреба с лични данни се генерира нов ПИК.

В тридневен срок от завеждането на молбата в ТП на НОИ, длъжностното лице издава удостоверение с ПИК, което следва да се получи лично или от нотариално упълномощен представител срещу подпис.

Удостоверенията не се изпращат по пощата.


http://www.nssi.bg/content/spravki/Pr-11.doc

# 2
  • Мнения: 98
Благодаря   kiki77
Сетих се и още нещо понеже в банката, в която кандидатстваме за кредит са казали на съпруга ми че има проблем с неговите осигуровки. Това не е ли конфиденциална информация и те по какъв начин правят справка за това кой какви осигуровки е плащал  Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 14 512
Здравните може да ги провери всеки, стига да има ЕГН-то. За социалните трябва персонален код

Общи условия

Активация на акаунт