от кога може пълнозърнест хляб

  • 3 953
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
...и какъв точно вид?Мисля да въведа скоро попарата,но незнам дали с бял хляб или пълнозърнест.Аз преди много обичах Бонус,но после един познат ми разви някакви теории,че това,което пише на опаковката изобщо го няма вътре,че едва ли не ям пълен боклук и....аз спрях да го купувам.Сега за бебка нямам представа каква марка да взема и дали изобщо това е подходяща храна за бебета.Също и макарони-пълнозърнести мога ли да давам?Моля мамите с повече инфо по въпроса да помагат!

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля,че можеш да даваш пълнозърнести хляб и макарони, при всички случаи ще е по-добре от белия им вариант.Попарата обаче май се прави със сухар - но и тук има пълнозърнест вариант.За Бонус не знам Rolling EyesАз лично го харесвам, но още не съм пробвала бебко.

# 2
  • Мнения: 280
Досега аз не съм срещала пълнозърнести сухари.Голямо търсене ще падне като му дойде времето Wink

# 3
  • Мнения: 1 404
Ами аз затова питам за пълнозърнест хляб,защото не съм виждала такива сухари и мисля да правя домашни,стига само да се спра на някакъв хляб.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Има, има.Щом има в нашия смотан квартален магазин, не може да не намерите в по-големите.А, и в Била съм виждала.Белите са в червена опаковка, а пълнозърнестите - в кафява.Марката - не помня, върти ми се нещо като "Елит" в главата newsm78Аз ги съхранявам в кутия и съм изхвърлила пликчето....

# 5
  • Мнения: 228
Ама вие сериозноли???Че какво му е на обикновения сухар,то ние ядем солети и зрънчо на корем, да не говорим колко обикновен хляб изяжда. Laughing Laughing Laughing

# 6
  • Мнения: 6 243
Мисля, че щом е на възрастта да яде какъвто и да е хляб, може да се дава и пълнозърнест. Друг е въпросът какъв да е той, понеже и аз съм чувала доста смущаващи неща за фабричните пъэлнозърнести и черни хлябове. За нас въпросът го решихме с машината за хляб - знам какво слагам и какво излиза. Тъй че давам спокойно (но ние сме на 1 година, все пак)

Старозагорски мами, има машини за хляб за 35 лв. на ТСМ-а срещу 6то основно у-ще, до гърбиците.Поне имаше допреди два дни.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
А аз давам основно бял хляб, защото другите видове хлябове са трудно смилаеми и натоварват бебешкото коремче. За разнообразие предлагам типов или пълнозърнест или каквото се нахожда в кутията за `ляб, но предпочитам изделия от бяло брашно.
Ако греша - поправете ме, но не случайно това се диетични храни.

# 8
  • Мнения: 2 534
 
Бял хляб и тип Добруджа не съм й давала изобщо.
 И попарата и коричките хляб , които гризе са от типов , пълнозърнест или  грахам .
Като си помисля колко боклуци яде от пшенично тесто (Зрънчо , солети , бисквити) , поне това което зависи от мен го замествам с по-полезния вариант .

# 9
  • Мнения: 8 585
...и какъв точно вид?Мисля да въведа скоро попарата,но незнам дали с бял хляб или пълнозърнест.Аз преди много обичах Бонус,но после един познат ми разви някакви теории,че това,което пише на опаковката изобщо го няма вътре,че едва ли не ям пълен боклук и....аз спрях да го купувам.Сега за бебка нямам представа каква марка да взема и дали изобщо това е подходяща храна за бебета.Също и макарони-пълнозърнести мога ли да давам?Моля мамите с повече инфо по въпроса да помагат!
По принцип (и на практика) не се дават глутен-съдържащи храни до 11.5-12 месечна възраст ( влючително попара, фиде, макарони).

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Еее, Бърди, чак пък до годинка ShockedАз си мислех, че съм консервативна в захранването/отлагам, колкото може повече/, ама ти направо ме разби Confused

# 11
  • Мнения: 6 243
По принцип (и на практика) не се дават глутен-съдържащи храни до 11.5-12 месечна възраст ( влючително попара, фиде, макарони).
Понеже на практика дадох преди 11,5 - 12 месечна възраст, би ли дал някакво инфо защо по принцип не се дава глутен съдържащи храни до навършването на едногодишната възраст. От всичко, прочетено по темата "захранване", схванах, че след 6-месечна възраст няма проблем.
(сори за отклонението)

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Aз също знам, че при деца без алергии и фамилни обременености няма проблем, ако глутена се въведе след 6м - такава е и информацията от всякакви източници, например този, на който вярвам и откъдето съм намирала много отговори.
Тъй като детето ми е фамилно обременено, аз отложих глутена до 10м (според съветите в "Книга за кърменето"), но 12 месеца и на мен ми се вижда множко...
Eто сериозна информация за Целиакията от сайтa на английското общество Целиакия, включително препратки за захранване на бебето с глутен, ако друг член на семейството страда от целиакия: http://omni.ac.uk/browse/mesh/D002446.html

# 13
  • Мнения: 8 585
Еее, Бърди, чак пък до годинка ShockedАз си мислех, че съм консервативна в захранването/отлагам, колкото може повече/, ама ти направо ме разби Confused
Проблемът с въвеждането на глутен-съдържащи храни е много сложен. Ролята на глутена е не само по отношения на глутеновата ентеропатия, но и по отношение на остеопорозата ( късна възраст), гастро-езофагеален рефлукс ( бебешка възраст) и астма или алергичните ринити ( бебешка и детска възраст).
Аз лично не смятам, че хляба ( попара), макарони или фиде са важни храни за децата до 11-12 месечна възраст. И затова предпочитам малко по-късното им въвеждане, но сигурно след 8 месец. Има много неясноти около ролята на глутена, и това кои деца и при какви обстоятелства изявяват чувствителност. Затова предпочитам по-консервативен подход, но не се притеснявам от следи глутен в храните след 8 месец.
Това е интересна публикация за протективната роля на кърменето при въвеждането на глутен. Забележете обаче, че "The risk was greater when gluten was introduced into the diet in large amounts.In older children these risk factors were of little or no importance."

http://gut.bmjjournals.com/cgi/content/full/51/6/767

Последна редакция: вт, 24 май 2005, 00:53 от Birdie

# 14
  • Мнения: 1 404
И сега newsm78?Още повече се зачудих какво да правя.Не знам дали се вижда лентичката,но бебка е на десет месеца и все още да и е рано за глутен?Аз го въведох вече наскоро под формата на пшеничен грис,сега да отложа с още два месеца Confusedа че пълнозърнестия хляб е по-трудно смилаем звучи логично,но пък белия да е полезен ThinkingАбе отвсякъде се обърках вече!Май и аз ще търся машина за хляб,ама тогава наистина ще ме обявят роднините за луда Laughing

Общи условия

Активация на акаунт