Затопляне на пюретата

  • 2 233
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте мами,

Бебка е на 5 месеца и 2 седмици, от 2 седмици се учим да ядем пюрета. Каши, сокчета и плодови пюрета ги яде,но на зеленчуковите се мръщи. Единствено яде пюре от морков или сладък картоф,  но затоплени. Други майки са ми казвали че това е лош навик и да не я уча на топла храна,но как по друг начин да помогна да и се осладят зеленчуците?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Защо да е лош навик?
Зеленчуковите и месните пюрета винаги съм ги топлила. Само десертите давам на стайна температура. Не смятам, че има нещо лошо в това да се яде топла храна.

# 2
  • Мнения: 1 447

 Аз също винаги топля пюретата,все пак ние големите обичаме и ядем топла храна не мисля,
 че това е лош навик.

# 3
  • Мнения: 554
И аз винаги ги топля, не виждам кое е лошото детето да яде топла храна newsm78 Като гледам първо сте започнали със сладичките... сок, каши и плодови пюрета и явно за това се мръщи на зеленчуковите, ще ги хареса по-трудничко.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не е лошо детето да свиква със затоплена храна-дори големите я предпочитаме такава,а не студена  Peace

# 5
  • Мнения: 331
Аз винаги топля храната и за нас, и за бебка... Не мога да ям студена храна - защо да я мъча нея? На всички бурканчета с пюрета пише да се затоплят. Какво е лошото?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз също не знам защо смяташ, че яденето на топла храна е лош навик. Притоплла съм пюрета, въобще съм се съобразявала и все още се съобразявам с вкуса на детето си.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 891
Винаги съм затопляла зеленчуковите и месните пюрета,единствено рибните не.

# 8
  • Мнения: 1 197

 Аз също винаги топля пюретата,все пак ние големите обичаме и ядем топла храна не мисля,
 че това е лош навик.
  Peace

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Никога не съм топлила пюрета(ако част от съсдържанието им не е било в хладилника).Педиатърката ми каза, че бебетата предпочитата храна със стайна температура.И до сега синът ми предпочита всички храни да са хладки.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 693
Винаги топля пюретата! Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Почти винаги претоплям.

# 12
  • Мнения: 1 367
Аз топля храната само ако е била в хладилника преди това.И млякото приготвям с вода със стайна температура.По принцип не смятам,че е лош навик да се яде топла храна,само да не възникне проблем,когато сте на разходка и трябва да храниш детето навън.Но пак има начин-вземаш си термобокс с размер,подходящ за съда,в който е храната,и преди да излезете я затопляш добре.Температурата ще се запази.

# 13
  • София
  • Мнения: 302
Топля всичките пюрета, без плодовите... Аз не бих яла студена храна...

# 14
  • Мнения: 1 800
Не топля пюрета, освен ако са били в хладилника. Със стайна температура давам и АМ. Топлата храна е наше предпочитание, не на децата, за тях е все едно. Сина ми свикна така и ни е спасявало много пъти, когато сме били на разходки или сме пътували.

Общи условия

Активация на акаунт