Освещаване на апартамент

  • 16 995
  • 35
  •   1
Отговори
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Някой сблъсквал ли се е с този проблем скоро?  newsm78 Искаме да си осветим апартамента, но нито знам какво се прави, нито кога е хубаво да се направи, нито кога е забранено. Трябва да отида до църквата да питам, но искам първо тук да се консултирам,

# 1
  • Мнения: 196
 PeaceЗаписвам се да следя и мен това ме чака...

# 2
Някой сблъсквал ли се ет с този проблем скоро?  newsm78 Искаме да си осветим апартамента, но нито знам какво се прави, нито кога е хубаво да се направи, нито кога е забранено. Трябва да отида до църквата да питам, но искам първо тук да се консултирам,
НИЕ ПРАВИхме лятото, отиваш и говориш с поп, той ти казва какво трябва да осигуриш - питка, олио, цвтя и не си спомням още какво, май икона. Правиш софрата и викаш родата. Нищо особено, попа идва, извършва ритуала и си отива, а вие започвате да папкате Grinning
не е никакъв проблем, а празник Laughing

# 3
  • Мнения: 592
Това е хубаво нещо - правил съм подобно. Значи първата вечер, когато решите да спите в апартамента, трябва да викнете попа и само хората, които ще живеете там с него да си го осветите. И да преспите. Никой друг. А после като решите си съберете приятелите или роднините и си правете купона. Пак може да е с поп, да ви ръсне една молитва. Айде наздраве и честито!

# 4
  • Мнения: 2 131
Ние осветихме нашия точно на 24 май миналата година. Ама вече бяхме спали 5 дни в него. От църквата най-точно ще ти обяснят какво е необходимо. На попа са дава листче с имената на хората, които живеят в жилището /и стискаш палци да не обърка някое име  Grinning/. Знам, че се приготвя една порция, в която се слага от всичко, което има на масата. Попът май я освещава, ако не се лъжа.

# 5
  • Мнения: 786
Някъде бях чела, че е хубаво да се нанесеш на пълнолуние, сигурно е просто едно от "онези" суеверия, но знае ли човек  newsm78

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
водещото в случая е да ли вие вярвате истински в бог.
ако вярваш само проформа какво значение има да ли ще е поп, имам или DJ ....

# 7
  • Мнения: 2 005
Ох, и нас това ни чака , но не сме решили кога  newsm78 но задължително трябва да се направи този ритуал  bowuu

# 8
  • Мнения: 786
Аз ще се опитам да го направя както е казал notar. Стига попа да е свободен него ден, а и на следващия да е, надявам се да ни е простено, имайки впредвид, че първият ден при местенето ще е какафония у дома  Tired

# 9
  • Мнения: 2 090
Моя приятелка наскоро прави освещаване.Хубаво било да се направи в понеделник.От нея знам че  идва попа,чете молитва,идват и най-близките роднини.Слага се трапеза,на която трябва да има икона,китка здравец и обредна питка,мед,различни ястия,плодове и вино.После само тези които ще живеят там преспиват в къщата.Който от гостите дойде пръв е хубаво да нахвърля монети в коридора,които да стоят там 40 дни.След освещаването вече могат да се канят гости,преди това не е хубаво bishop Peace

# 10
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Попитайте поп.
Брат ми правиха есента.Слага се трапеза,на която трябва да има икона,риба,китка здравец и обредна питка,мед,различни ястия,плодове и вино.Гостенин трябвало да разхвърля във всички стай монети(мисля че това е суеверие).Попа извърши ритуалът,а родата се събра на
софрата.........

# 11
  • Мнения: 690
Записвам се, за да следя темата.

# 12
Не на пълнолуние, а на новолуние - ново начало, нов апартамент. Може да се освети и след като сте спали. Не е проблем. Това за монетите и аз съм го чувала. Също така знам, че хладилника трябва да е зареден предварително.

# 13
  • Мнения: 786
Ей тук също има доста противоречиво инфо, но може да е полезно на някого: http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=3684

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не на пълнолуние, а на новолуние - ново начало, нов апартамент. Може да се освети и след като сте спали. Не е проблем. Това за монетите и аз съм го чувала. Също така знам, че хладилника трябва да е зареден предварително.

и трябва да е на нова година, и халадилника да е нов, ако може и хората които влизат да са нови ....
баси тъпизмите....

Общи условия

Активация на акаунт