Варицела при пораснали хора

  • 21 298
  • 21
  •   1
Отговори
Мили момичета, помоооооощ!!!
Разболях се от варицела преди 3 дни, а след точно един месец е сватбата ни! Sad Тъй като когато отидох на лекар, веднага ме насочиха към педиатър, реших да пиша тук!
Моля ви, споделете как минава варицелата при възрастни! Аз съм на 25 г., днес се събудих с много пъпки по лицето, от вчера си имам по гърба и корема... Има ли възможност всички петна и червенини да изчезнат до един месец, когато е събитието?
Толкова много го подготвяхме, мечтахме, жадувахме, чувствам се супер зле в момента от това, макар и да се опитвам да мисля позитивно!
А другата седмица трябваше да отида на последна проба на роклята - как с тези пъпки??? Cry

# 1
  • Мнения: 9 077
Здравей!
Аз не съм с варицела, но съм с херпес зостер - то е нещо като вторична варицела...
Не знам при теб само петната ли те притесняват или те и боли много?
Аз също си мисля дали при мен евентуално ще останат петна, моят херпес е отзад на плешката и отпред на деколтето, адски показно място, особено сега лятото...решила съм, тъй като мъжът ми вече мина по този път, да посетя една лекарка, която има добра техника в кабинета си - с лазер третираше херпеса на мъжа ми, белези не са му останали.
Така че ако искаш поразпитай за някой дерматолог, който има такъв уред.
Относно продължителността на шарката - чувала съм за 2 седмици, при мен е към 3 Sick
Съветвам те също да вземеш мерки с лечението - не знам дали при варицелата е същото, но при зостер трябва да се почне веднага с мазила и т.н., за да се съкрати проявлението и болката...
Това е, с което мога да помогна, съжалявам че не съм болна от варицела, казват, че по-леко минава от херпеса Crazy

# 2
.:.Stef.:., имайки предвид наближаващата сватба, в момента по-скоро се тревожа за външния си вид - петънцата, които евентуално ще останат, след като паднат коричките, червенините... Затова ме интересува и за колко време се махат - поне повечето.

Иначе самата болест е много неприятна, мен всъщност повече ме боли отколкото сърби, но и двете положения са супер гнусни, спор няма. Колкото до херпес зостер, една позната имаше и й мина без никакви остатъчни ефекти - беше просто въпрос на време. Стискам палци и при теб да е така!

# 3
  • Мнения: 9 077
Я виж какво ти намерих - http://www.puls.bg/cat/91/varitsela_leshenka_issue_254_part_1.html Отделните подточки се отварят с кликване, а статията излиза долу. В един от разделите пише, че не остават белези и че всичко трае 10-14 дни.

# 4
  • Мнения: 1 744
Здравей!
И аз като теб карах на стари години варицела, заедно с децата. Имах само няколко пъпки, но мисля че за около две седмици нямаше и помен от тях. Мазах се с някакъв спирт. Питай в някоя аптека, те знаят. Най-важното е да не се поддаваш на сърбежите и да ги чешеш, защото иначе ще ти останат белези. Желателно е да не се храниш в този период с люти, кисели храни.
Така че не се притеснявай!
Весело изкарване на сватбата! Hug

# 5
  • Мнения: 5 391
И аз минах през това на дърти години.
Ако не се лъжа, за един месец ще успееш да се изчистиш, искрено ти го пожелавам! Hug

# 6
  • Мнения: 2 700
Доста неприятно, но не и фатално. Wink
Пъпките избиват в продължение на 4-5 дни и завехват почти в последователността, в която са избили. Въпросът е да НЕ ГИ ЧЕШЕШ. След около седмица вече няма да ти избиват, а само ще завяхват.
Имай предвид, че събри много. Ако ти е непоносимо, можеш да ги тушираш с ментолов спирт. Във форума има много теми по темата - в някои от тях се отрича ментоловия спирт, но мен специално той ме спаси.
Най-важното е веднага да се снабдиш в Мадеказол. Ако след падането на коричките ти са останали белези (дупчици) веднага започни да ги мажеш. Аз имах само на лицето си над 100 пъпки, а нямам нито един белег Laughing
Би трябвало след месец да си ОК или поне да подлежиш на безопасно гримиране. Peace

# 7
  • Мнения: 73
Аз изпитах този кошмар на 33г след децата.Те имаха сигурно 7 пъпки общо и двамата,а аз просто се бях обезобразила.Страх ме беше да се погледна в огледалото.Освен това непоносимият сърбеж ме побъркваше.Джипито ми изписа спирт/ментолов/.Мажех се само с него,спомням си че успокова сърбежа за определен момент.Издържах без да разчесвам пъпките и след около 20 дни бях се изчистила напълно.Остана ми само една мъничка дупчица над веждата,но аз си я харесвам LaughingТака че не се притеснявай,не пипай пъпките,мажи се със спирта и ще видиш че всичко ще е наред.Ще бъдеш една красива булка  bouquet

# 8
Момичета, много ви благодаря за подкрепата! Силно истерясвам на моменти, а това се дължи и на висенето като затворник вкъщи... Rolling Eyes
Мажа се с ментолов спирт от днес, защото до този момент пъпките ме боляха вместо да сърбят. Купих си и пия витамини Ц, А и Е и едно лекарство (Изопринозин) за засилване на имунната система - това по препоръка на лекаря.
Надявам се сватбата наистина да мине добре! И после само да се смеем на пъпчестите емоции преди нея Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 211
Ох, и ти ли? Виж тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279174.0

# 10
  • София
  • Мнения: 39 744
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=282641.0

Някъде към последните страници се вкл. болни мами.
Пази пъпките от разчесване. Белези от самите пъпки най-вероятно ще останат (повече от месец), след това ще избледнеят. Но предполагам, че за самата сватба ще трябва да се осланяш на козметиката. Попитай лекарят си все пак след карантината дали ще имаш проблем и как да прикриеш пъпките. Какво ще е най-подходящо за това.

В цитираната тема бях постнала снимки на Дияна, месец след избиване на обрива.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279174.msg7079976#msg7079976

# 11
  • Мнения: 404
Не се притеснявай, до сватбата има достатъчно време и ще са паднали всички корички от пъпките. Ще имаш още петънца и евентуално дупчици, но пък лесно ще ги скриеш с грим.
Има едно лекарство - Ацикловир, което е противовирусно, облекчава симптомите и спомага за по-бързото справяне с инфекцията.

# 12
  • Мнения: 9 077
Ох, реве ми се...де да имаше толкова алтернативи и за моя херпес зостер...

# 13
А случайно да знаете дали е нормално някои от пъпките да имат бели върхове? Особено на лицето е много болезнено, това е гной все пак... Чудех се дали не е някакво усложнение или просто обикновено психясване. Thinking

# 14
  • Мнения: 1 679
Имах такъв проблем на 19 години - бях студентка 2-ри курс. Заразила си се от някое дете. Не пипай белите връхчета и няма да ти останат никакви белези нито по лицето, нито по тялото. Мажи със спирта и пудрата, която трябва да са ти изписали за облекчаване на сърбежа.

Общи условия

Активация на акаунт