Кандида в устата

  • 14 248
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Моля ви ако някой от вас е имал този проблем и го е решил по някакъв начин,да сподели как. Това ме тормози от есента.След прием на антибиотици цял месец, така се изтипосах,че още не мога да се оправя. Изписваха ми какво ли не, но явно съм резистентна към изписаните лекарства, или просто гъбите са много упорити.Става въпрос за кандида албиканс.

# 1
  • София
  • Мнения: 708
Dactarin oral gel (само за това знам, дано е от полза)

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Всяко мнение ще ми е от полза.

Да кажа какво съм пила и мазала, и нямала резултат.  Фунгостатин за мазане, Нистатин пих 1 месец, Микомакс 2 седмици всеки ден, някакво приготвено мазило по рецепта, но пак бе с Нистатин, правя гаргари с колоидно сребро и цитросепт,но отскоро. Трябва и да пия нещо, защото мисля че гъбите са слезли и към дробовете.

# 3
  • София
  • Мнения: 708
По принцип гъбичните инфекции са едни от най-трудно лечимите (поне така казаха на една лекция Simple Smile ) Но недей да си мислиш че е слязла към дробовете и пр.
не съм съвем запозната с проблема, обаче знам че масово се използва въпросния дактарин. съдържа миконазол. все пак е хубаво да се консултираш и с лекар и зъболекар.   bouquet

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
При мен се оказа също кандида в устата, но трябва  поне два месеца строга диета. Сега почвам борбата, ще споделям.

При мен е от години с тези симптоми. Поне месец е лечението.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=102686.0 Тук има за симптомите.

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 10:06 от dorothy

# 5
  • Мнения: 3 223
Чувала съм за успешно лечение на гъбички с Цитросепт, но лично аз не съм го пробвала, със сигурност поне няма да навреди. Успех  Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да споделя и аз.След какви ли не опити, само дактарина ги махна.Темата е стара, а от предното ми мнение до сега ги излекувах.

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да споделя и аз.След какви ли не опити, само дактарина ги махна.Темата е стара, а от предното ми мнение до сега ги излекувах.
Не е толкова стара и се радвам, че има хора които да споделят.

Пази ли диета в същото време?

На мен пи изписаха Биогайа и пише че за 10 дни щели да се повлияят и за мазане отделно на гърлото.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да споделя и аз.След какви ли не опити, само дактарина ги махна.Темата е стара, а от предното ми мнение до сега ги излекувах.
Не е толкова стара и се радвам, че има хора които да споделят.

Пази ли диета в същото време?

На мен пи изписаха Биогайа и пише че за 10 дни щели да се повлияят и за мазане отделно на гърлото.

Ами напиши след 10 дни отзиви. Аз не съм пазила диети, докато се лекувах.А ефекта се видя веднага, още от едно мазане.

Общи условия

Активация на акаунт