Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 358
от колко месеца дадохте гъби и белтъка на яйцето, а обикновенни бисквити и сладолед?

# 1
  • Мнения: 487
Гъби, белтък и сладолед не съм давала още. Гъбите са много тежка храна. А бисквити - на около 11 месеца.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Белтък след годинката,гъби още не съм давала.Бисквити можеш да даваш ако си захранила с глутен.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 248
Бисквити вече давам. За белтъка съм все още в чуденка дали след годинка, че нашата педиатърка ни каза,ч е вече съм можела да му давам баница, кекс... Дали има разлика в белтъка в такива неща и чистия на сварено яйце?  newsm78 Иначе и аз съм чувала,ч е гъбите са тежка храна и не мисля да давам скоро.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Бисквити - от 8м, белтък - след година, гъби и сладолед още не!

# 5
  • Мнения: 502
  Гъби не съм давала,на дъщеря ми също дадох чак след две годинки.Бисквити може,ако си въвела глутен.Сладолед-разтопен?Той е като крем с мляко,ако му даваш краве мляко,може да близва по малко,но не студен,разбира се!

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Гъби не бих дала преди 2-3 годишна възраст, много трудно смилаеми са.
Белтък- знам след годинката. Аз съзнателно не давам, но записах сина си на кухня на 1 година и там в супите има белтък.

# 7
  • Мнения: 3 760
Белтък - към 1,6 години; гъби (само за опитване) - преди около месец; сладолед не съм давала и не смятам да давам за сега. Обикновените бисквити са с маргарин и категорично ги избягвам  Peace

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Питах за белтъка педиатъра, която е ЗА ранно захранване  Crazy и самата тя ми отговори да не се дава белтък, но ако е в супа или пък в козунак- нали идва Великден- не е проблем.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз съм давала белтък само в супата  Peace гъби-още не съм дала

# 10
  • Мнения: 498
Гъби - не съм давала, и мисля доста късно да дам, поради факта че са тежка храна и почти не съдържат хранителни свойства

Белтък - незнам дали в кухнята слагат, но така или иначе записахме се на кухня на година и 1 месец.

Обикновени бисквити - на година и 3 месеца! Следя за съдържанието им и гледам да няма много Е-та.. Peace

Сладолед - след годинката съм давала да опитва, но не смятам, че е "полезен" заради захарта.

# 11
  • Мнения: 9 973
бисквити-8м.
белтък-1г.
гъби-2г.

# 12
  • Мнения: 1 440
Бисквити дадох към 9 месец,белтък към 1 година и 9 месеца /всъщност в кухнята ако са слагали значи по-рано/,гъби след 2 години.

# 13
  • Мнения: 2 837
Обикновена бисквита дадох на около 8 месеца - бяхме на кафе, явно огладня и на масата имаше. Много ги хареса, но аз и до днес не се натискам да му давам.
Белтък имаше в храната от кухнята. Знам, че се дава след годинка, но тъй като го записах на кухня на 10 месеца, де факто го захраних с него тогава. С това не се гордея, де.
Гъби нещо ме е шубе да пробвам да му дам - тежка  храна са си дори за мен, нищо, че ги обичам. Е, пил е кърма, в която е имало дъх на гъби:)
Сладолед - защо не? Стига да не е много студен, макар че кой знае какви боклуци съдържа. Но вече коментирахме в една друга тема, че в България по принцип нямаме идея какво даваме на детето. Всичко освен кърмата ми е подозрително. Ама нали все пак тук живеем...

# 14
  • Мнения: 19 272
Бебешки бисквити дадох преди годинка, не помня кога точно.
Гъби се дават след 3 год.
Белтък още не съм давала.
Сладолед не мисля да давам скоро.

Общи условия

Активация на акаунт