за и против соево сирене

  • 1 404
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 756
детето ми е с АБКМ и се налага да заменя със соев продукт , съответно сиренето със соево -мен , лично ме е страх , не знам как точно да го въведа , а и когато ще го въвеждам ще бъдем в България -четох във форума , че произхода на соевите продукти в България е съмнителен .
В тази ситуация нямам никаква идея какво да правя -да въвеждам ли това сирене , вие какво смятате за соевите продукти .Ако имате някакви препоръки и съвети моля да ги споделите .
Благодаря предварително  bouquet  bouquet

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля,че соевите продукти са с много съмнителен произход NaughtyБъди много внимателна  Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Совеите продукти са изключително полезни и хубави. Но са и скъпи. Купувай внос, ако имаш съмнения за произхода. Ние правим ли соево сирене всъщност?  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Да. В Севлиево се прави, не си спомням името на поизводителя. Може да има и на други места.

# 4
  • Мнения: 756
благодаря много , а може ли да ме посъветвате как да го въведа и в кои храни е най -удачно да присъства

# 5
  • Мнения: 27 524
Соята върви и с месо, и със зеленчук. При вас за месо е рано, остава зеленчукът. Може да го добавяш към пюрето, може и да го даваш чисто, на парченца. Но бебето ти е малко, а соевото сирене стои леко жилавко, не се разпада или намачква, както нашето. Така че не знам дали на този етап ще успееш, но ако не се дави, пробвай, пасирай, може да стане  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Вероятно знаеш, че соята е алерген.
Така че, както и да я въведеш, направи го много внимателно!

# 7
  • Мнения: 2 714
И ние сме сАБКМ ,наскоро и аз имах  но за соевото мляко,незнаех че има и сирене.
Аз давам козе сирене и се приема добре,не е алерген като соята.

# 8
  • Мнения: 756
знам че е алерген , но няма с какво да заместя , а за козе сирене тук не са много съглесни да давам-според тях е по - опасно. Ще пробвам в петък да дам ако има някаква реакция да тичаме в болницата. Но аз се притеснявам като се прибера в България , откъде да купувам и коя марка да избера .Притеснявам се и за зленчуците -чета че повечето са с нитрати и честно казано не знам откъде да пазарувам. Благодаря ви за съветите  bouquet

# 9
  • Мнения: 27 524
а за козе сирене тук не са много съглесни да давам-според тях е по - опасно.

Защо?  Thinking

# 10
  • Мнения: 756
ще ти отговоря по -късно , искам да се свържа с диетоложката за да съм точна-вече не помня съвсем точно дали беше някаква бактерия или самото козе сирене беше в графа алергени, знав че нетрябва да се дава без съвет от диетолог и педиатър , а съшо така овесено и оризово мляко

Общи условия

Активация на акаунт