забременяване след секцио

  • 12 411
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 273
колко време да чакам за да започнем пак с опитите за бебе.правиха ми секцио на 16.02.08г.моето бебенце почина и сега не знам как ще дочакам момента в който пак ще родя и ще гушна моята рожба.ако е рекьл господ де.защото този пьт мьката беше безкрайна.и все пак има ли мами забременели преди пьрвата година след секцио.при мене имаше и усложнения,разкьсана матка,шита,после крьвоизливи,кюртаж,после лекарства и т.н.и все пак ако вече няма повече неприятни изненади според вас КОГА...

# 1
  • Мнения: 9 077
Ох, милата...страшно много съжалявам за всичко, което си преживяла...дано имаш сила да преживееш трагедията и да продължиш напред!
Мисля, че е прекалено рано да мислиш за следваща бременност, минали са само 2 месеца от секциото, по спомени мисля че поне година и половина трябва да се изчака...имала си и усложнения, което сигурно ще удължи срока - твоят гинеколог какво казва?

# 2
  • Мнения: 273
той казва поне 1 година.а ако толкова бьрзам след 6 месеца каза ,че пак ще говорим по този вьпрос и ще решим тогава.много се притеснявам дали пак ще мога да си имам бебе.

# 3
  • Мнения: 611
Подкрепям Стеф и  аз мисля че трябва да изчакаш поне 1 година Rolling Eyes
Знам че ще ти е трудно , но този път ще е успешен края , вярвай го Hug
Защо не питаш Кики Ники  , знам че тя също е била секцио  първия път , както и сега при раждането на Бела Rolling Eyes
Попитай я , може да ти помогне Hug

# 4
  • Мнения: 9 077
той казва поне 1 година.а ако толкова бьрзам след 6 месеца каза ,че пак ще говорим по този вьпрос и ще решим тогава.много се притеснявам дали пак ще мога да си имам бебе.
Миличка, извинявай, че ще те питам - но каква беше причината за смъртта на бебчето ти?
Питам, защото вероятно нямаш проблем със забременяването, както и с износването - нямаш причина да се притесняваш дали ще си имаш пак бебе. Ако се касае за някакви генетични проблеми на самото дете, това е вече друг въпрос.
Извинявай, че бъркам в раната, но ми се иска да ти помогна поне с инфо Hug

# 5
  • Мнения: 273
поради стара плацента моето бебе беше по-малко,но се роди живо и след половин час е починало.засега нямам още резултата от аутопсията,но лекарите казаха,че просто е трябвало да го изкарат по-рано вьпреки ,че е малко.щеше да е живо.за жалост е боло почти задушено понеже беше и напречно и както каза доктора-се е заклинчило свито при опита си да и излезе и така се е задушило почти,преди да го извадят.вьпреки,че аз смятам,че ако е било така след като са го изкарали би трябвало да стимулират дишането му и да го спасят.това е.и аз не знам още.но е било напълно нормално бебче без никакви малформации.една сьвьршенна принцеса,която много ще ми липсва.

# 6
  • Мнения: 2 309
Минимума е година...
Казваш,че си имала проблем с матката!?В такъв случай,би било редно да се консултираш с лекаря,който те е израждал и да следи как зараства.
Нека той да ти даде зелена светлина...
Пожелавам ти скорошно забременяване и да се радваш на прекрасно детенце Hug

# 7
  • Мнения: 9 077
поради стара плацента моето бебе беше по-малко...
Виждам, че си пуснала тема и във форума на родители, преживели загуба и там са ти дали прекрасни съвети, които е добре да послушаш - потърси причината за проблемите с плацентата, Катнадийн ти е дала много добри съвети там. По-добре изчакай, да се възстановиш психически и физически, не бързай, нека тялото ти се оправи.
Прегръщам те и се надявам скоро да се похвалиш с добри новини!

# 8
  • Мнения: 135
Искрено съжалявам за загубата ви,много тежко,но искам де те успокоя като ти кажа че аз родих със секцио на 12,06,07-след това след 2 месеца-на 28,08,07 ми направиха операция за отстраняването на левия рог на матката-беще ми двурога-и сега искам да ти кажа че от началото на тази година съм отново бременна,бях много притеснена в началото дали всичко ще е наред,но моя гинеколог ме успокои,че щом са минали 6 месеца от предишното секцио-няма да има проблем,сега вече,слава Богу съм вече в 4 месец от бременността и се надявам че всичко ще е наред докрай.Това ти го разказвам за да те подкрепя в решението ти да си направиш бебе скоро след предишното секцио,нищо че след това си имала усложнения-минали ли са 6  месеца-смело напред,ако имаш желание,пиши ми и мога да те насоча към страхотния специалист,който се занимава с моя случай,УСПЕХ

# 9
  • Мнения: 7 110
Слънчице, Хриска Писка ти е посочила КикиНики. Тя забременя 9 месеца след секциото. Ще ти напиша още две жени - Wel и Марчето. И трите имат история в Родители, преживели загуба.
Аз самата ако не слушах какво ставаше по време на моята операция, сигурно щях да бъда по-смела и опитам по-рано.
Знам колко силно желаеш да се търкулне времето и да се събудиш с живичко и здравичко детенце в ръцете. Желая ти го от цялото си сърце.  Hug

# 10
  • Мнения: 825
Здравейте, искам да попитам колко време се чака за ново забременяване след нормално раждане.

# 11
  • Мнения: 4 784
Има много майчета, забременели непосредствено след раждане. След като родих /секцио/, моят лекар ме посъветва ако имаме желание за второ да изчакаме минимум половин година. За естественото раждане не знам, но то пак си става дума за възстановяване на родилните органи и е добре да се поизчака година може би.

# 12
здравей при мен мина 1,6 месеца от секциото и все пак понякога усещам опъване на операцията,но не е страшно......
Успех   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 428
Аз знам ,че поне 1 година трябва да мине.

# 14
  • Мнения: 104
При мен пък на шестия месец след секциото, при контролен преглед гинеколожката ми каза че напълно ми се е възстановила стената на матката и мога да износя отново някое мъниче. Така че според мен е въпрос на организъм. Не слушай разни съвети 6 месеца или пък 2 години. Просто иди на преглед (ехографски беше при мен) и нека специалист ти потвърди че физически всичко е ок!
Успех и късмет! Peace

Общи условия

Активация на акаунт