Препоръчайте ми нещо за болни венци.

  • 24 104
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Ходих на зъболекар, защото си мислех, че е някой кариес. Той нищо не откри. Прати ме на снимка - нищо. И се оказа, че ме боли от венците. Какво да правя. Моля някой с опит да даде съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 492
В която и аптека да попиташ , ще ти препоръчат нещо за твоя проблем...има много продукти за венци....

# 2
  • Мнения: 4 328
здравей!ако имаш зъбен камък,трябва да го почистиш.
а имаш ли кървене от венците?
"корзодил" е добро средство,също "артродонт".а "сандрин"е изцяло на билкова основа и също бързо облекчава.можеш да правиш жабурене с тетра(смрадлика)
успех!

# 3
  • Мнения: 337
Нямам кървене на венците. И зъбен камък също. Аз се чудя дали не е нещо на нервна почва или от двете ми раждания да е дало отражение.

# 4
  • Мнения: 4 328
през този сезон е възможно да се дължи и на липса на витамини..

# 5
  • Мнения: 1 820
Паста за зъби Парадонтакс и жабуркане с gentamicin.На мен лично много ми помогна.

# 6
  • Мнения: 274
Dentisept на фирма Royal Sales International-напълно натурален продукт.

# 7
  • София
  • Мнения: 577
Нямам кървене на венците. И зъбен камък също. Аз се чудя дали не е нещо на нервна почва или от двете ми раждания да е дало отражение.

А кога за последно са чистени зъбна плака и зъбен камък? Трябва да ползвате и конци за зъби и междузъбни четки. Така е сигурно, че ще се радвате на красиви и здрави венци.

# 8
  • Мнения: 337
Ами зъболекарката като ме преглежда, каза, че нямам зъбен камък. Нямам поразени зъби, кариеси. Пломби имам почти на всеки зъб.  Sad
Иначе болката е много неприятна. И ме боли от всички страни. Направо примирам.  #Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 577
Моето мнение е, че трябва да се направи такова почистване с ултразвук. Зъбната плака се визуализира със специални таблети, които можете да си купите от почти всяка аптека. Причина за възпалението на венците най-често е въросната зъбна плака. Профилактично се прави такова почистване веднъж или два пъти годишно.

# 10
  • София
  • Мнения: 308
На мен ми помогна паста за зъби Лакалут и вода за уста Елудрил, по препоръка на зъболекарката ми.

Трябва да ползвате и конци за зъби и междузъбни четки. Така е сигурно, че ще се радвате на красиви и здрави венци.

Да, също е важно да се поддържа и много добра хигиена на устата.   

# 11
  • Мнения: 1 029
. Аз се чудя дали не е нещо на нервна почва или от двете ми раждания да е дало отражение.

въможни са и двете причини, да.И все пак щом зъболекаря ти твърди, че нямаш зъбен камък си вземи нещо облекчаващо. Както повечето момичета вече са споменали, такива са Сандрин, жабурене с отвара от смрадлика или лайка, пастите Парадонтакс, Лакалут, Сенсодин, има много гелчета , които също облекчават болката.
А подути ли са ти венците?Да не би да имаш гингивит?

# 12
  • Мнения: 337
А подути ли са ти венците?Да не би да имаш гингивит?
Не не са. Боли ме най-вече вечерно време или когато почна да ям и то най-вече по-твърди храни.

# 13
  • Мнения: 1 029
може би става въпрос за чувствителни венци.Пробвай някоя от пастите Сенсодин или Елгидиум.Вземи си и някоя подходяща вода за уста или Сандрин.И пий витамин Ц.
 HugУспех

# 14
  • Мнения: 161
Аз бих ти препоръчала да си купиш пастата на астера коятое  за пародонтоза - червена е- бяло с червено - доста добра псат - аз лично съм доволна и сандрин виж- за него съм чувал също хубави работи.

Общи условия

Активация на акаунт